[mk3] Nie mam nawiewu na nogi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

[mk3] Nie mam nawiewu na nogi

Post autor: Darcyn » pt lis 03, 2006 19:16

nie wieje mi ciepełko na nogi... co moze byc. kręcąc pokretłem nie ma zadnego oporu, nic nie trzeszy, nie przeskakuje a jednak nie wieje. dodam ze niestety nie mam fitra przeciwpyłkowego i od czasu do czasu jakis stary liść wyleci z kratki a czasem nawet slysze ze wpadnie w ten wiatrak nagrzewnicy i "cyka". mozliwe ze jest tam tego tyle ze zapchał sie nawiew na nogi??
jak dostac sie do nagrzewnicy??



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt lis 03, 2006 19:30

http://vwgolf.pl/index.php?id=wymiananagrzewnicy wejrzyj najpierw na panel sterowania nawiewami może tam cięgno spadło



Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: grzechu2410nn » pt lis 03, 2006 21:42

być moze ciegno ci pekło znaczy jego zaczep a swoja droga to zamiat filtra załuz chodziarz jaka rajstpe


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt lis 03, 2006 22:40

Cięgno raczej mogło spaść, niż pęknąć. Musisz rozkręcić tą konsolę z nawiewami (szukaj w poradach 'wymiana żarowki podświetlenia nawiewów' tam ejst jak to rozkręcić) i zobacz czy jest połączenie cięgnem, czy nie wisi gdzieś swobodnie. Jeśli nie z tej strony, to musisz zdjąc tunel środkowy (od tylnej popielniczki, po przednią popielniczkę- nic trudnego, ale inaczej przednia część nie zejdzie (są na zakladkę). Tam w tej szparze między tunelem podłogi a konsolą środkową będziesz widział jak są osadzone. Możesz próbować lookać od przodu, ale wątpię, że coś zobaczysz.
Pytanie:
czy tylko na nogi? Czy cały czas to pokrętło tak lekko się obraca i nie zmienia kierunków nawiewu? Jeśli wszysko to radził bym się przyjrzeć pokrętłu. Może coś z tą plastikową przekładnią zębatą z tyłu kółka?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pt lis 03, 2006 23:11

rok temu miałem to samo - pękło mocowanie cięgła z powodu zbyt energicznego kręcenia gałką kierunku nawiewu. przymowowałem pancerz tego sięgła do srodkowego sięgła mocną izolacja. działa idealnie juz rok.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » sob lis 04, 2006 11:46

tylko na nogi nie dziala a poza tym dziala i tak jak pisalem ze pokretlo dziala normalnie. wskakuje w kazda pozycje tak samo. tak jakby tylko byly nawiewy zatkane...



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob lis 04, 2006 14:22

Zobacz dokłądnie ten nawiew z tego powodu ze w MK3 poprostu jest on słaby a w szególnosci na nogi. Juz sie z tym probemem spotkałem na forum. Bardzo słabo leci albo wogóle. U mnie jest tak samo ze na innych połozeniach wieje wichura a na nogi to jakis letni wietrzyk dmucha. Pozatym zdziwiłem sie po przesiadce z MK2 bo tam były inaczej rozmieszczone nawiey no i siła nadmuchu duzo wieksza.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob lis 04, 2006 17:11

Atomic10 pisze:MK3 poprostu jest on słaby
Z głębokim żalem potwierdzam :( W Audi i Corsie po kilku km jazdy, potrafi tak w nogi nawiać, że jest nie do wytrzymania, a w MK3 2 godziny jadę i mam skostniałe palce :( Jakoś dziwnie wieje- tylko w piszczele i bardzo słabo. Może dlatego, że tym samym tunelem idzie na nogi pazażerów z tyłu i jest za mało wydajny wentylator?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob lis 04, 2006 17:18

Grzesiekk1982 pisze:a w MK3 2 godziny jadę i mam skostniałe palce Jakoś dziwnie wieje- tylko w piszczele i bardzo słabo. Może dlatego, że tym samym tunelem idzie na nogi pazażerów z tyłu i jest za mało wydajny wentylator?
Dokładnie na piszczele wieje a na stopy nic zato z tyłu pasażerowie maja ciepło :-) Pozatym mniej szyby tylne wtedy paruja bo jekby nie patrzeć jest lepsza wentylacja .....

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob lis 04, 2006 17:20

heh a w mojej corsie 2003 jest dokładnie odwrotnie - nawiew dmucha ciepłym jak przez słomkę mimo ze niedawno wymieniono filtr kabinowy


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

peter_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 10, 2005 23:26
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: peter_87 » ndz lis 05, 2006 02:41

Witam!

Mialem podobny problem. Przy ustawieniu cieplego powietrza dmuchawy na nogi, lecialo z mala sila chlodne. Nie wiedzialem co to. Po jakims czasie jadac z kumplem on odkryl dzwignie pod deska(nad nogami) od str pasazera. Po ruszeniu dzwignia dawalo cieple powietrze.

Pozdrawiam :bajer:



Awatar użytkownika
pietrekbyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt mar 17, 2006 12:28
Lokalizacja: CB
Kontakt:

Post autor: pietrekbyd » ndz lis 05, 2006 11:59

Zgodze sie ze odkryl ciegna na miejscu pasazera ja twierdze tak moze dmuchawe skreciles na pozycje zero lub do konca w lewo i linka ci od zamkniecia doplywu powietrza z zewnatrz nie odbija sciagnij te oslonke pod schowkem i pierwsza linka tam jest i wez w jedna llub w druga strone i zobacz wtedy jak dmucha kumpel mial to samo w vento byl zdziwiony jak tam mu zajrzalem i linke reka przesunalem i teraz ma ogrzewanie ze ho ho.Jak by cos pisz bedziemy gdybac dalej



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 350 gości