MK2 golf olej do wspomagania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maciej red
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt paź 17, 2006 11:48
Lokalizacja: Grudziądz

MK2 golf olej do wspomagania

Post autor: maciej red » pt lis 03, 2006 07:45

golf 1991 jaki olej do wspomagania układu kierowniczego,kupiłem czerwony hipol ATF odpowiednik dextronu 2 ,teraz sie wacham podobno wyustepuje tez zielony.jaki ma być ,czy mogę wlać hipol ATF


maciej

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » pt lis 03, 2006 08:02

weź kartkę papieru, zwiń w rulonik , włóż ją do zbiorniczka z płynem i zobaczysz jaki masz kolor. Jeżeli nie otworzyłeś jeszcze tego nowego płynu to bez problemu powinni Ci wymienić.
Płyny do wspomagania są w 2 kolorach - zielony i czerwony



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt lis 03, 2006 08:19

maciej red, pewnym wskaźnikiem jest też kolor korka, zazwyczaj taki sam jak oleju, ale sprawdź olej.



Awatar użytkownika
Wiktor_7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob lis 26, 2005 20:07
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: Wiktor_7 » pt lis 03, 2006 08:24

Na 100% ma byc zielony jesli w zbiorniczku wystepuje inny to ktos zmienil zle. Zapytaj jakiegos dobrego mechanika albo dobrego sprzedawce w sklepie to potwierdza Ci. Czewony plyn ma inne wlasciwosci. Mam jeszcze butelke po wymianie. Wieczorem wrzuce foto.
Pozdro



maciej red
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt paź 17, 2006 11:48
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: maciej red » pt lis 03, 2006 08:47

numer z kartką przerabiałem lecz na kartce była ciemnobrązowa maż, korek jest czerwony więc nadal się wacham


maciej

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » pt lis 03, 2006 16:52

czyli jest nalany czerwony... ciemnobrązowy nie zrobiłby się z zielonego raczej..
zielony robi się jaśniejszy i bardziej przezroczysty

spróbuj kapnąć kropelke na białą kartkę papieru, zostaw niech wyschnie i wtedy będzie widać dokładnie, ale ja stawiałbym na czerwony



Awatar użytkownika
Wiktor_7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob lis 26, 2005 20:07
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: Wiktor_7 » pt lis 03, 2006 17:51

niewiem skad pomysl ze z zielonego robi sie jasno zielony! Jak olej silnikowy sie zuzywa to tez robi sie jasniejszy? Chyba odwrotnie! Nie pisze tego bo tak sobie to wydumalem tylko to logiczne pozatym mam ten temat za soba. Po pierwsze przed wymiana zasiegnalem porady w warsztacie i w sklepie, jedni jak i drudzy sa to ludzie znajacy sie na swojej branzy. Wiec jak kupilem i spuscilem stary plyn mial kolor hmmm... prawie czarny cos pod brazowy. Ale na sciankach miski do ktorej go spuscilem bylo widac ze to jednak byl kolor zielony. Pewnie nie byl zmieniany od nowosci wiec jak na 15lat to mogl sciemniec a nie rozjasniec :) Po wlaniu wszystko bylo ok a nawet troszke lepiej bo zmniejszylo mi sie zjawisko twardnienia ukladu kierowniczego jak auto bylo na bardzo wysokich obrotach czyli jak dawalem ognia :D ale to wina padajacej pompy wspomagania.
Plyn zmienilem na plyn firmy FEBI - BILSTEIN.
Wiec zmieniaj go bezstresowo. a ponizej linki zebys wiedzial o co mi chodzi, jest tam wyraznie napisane chyba w kazdej aukcji ze zielony plyn do wspomagania jest to aut grupy VW

http://www.moto.allegro.pl/item13612955 ... di_1l.html
http://www.moto.allegro.pl/item13848407 ... gania.html
http://www.moto.allegro.pl/item13608512 ... da_vw.html
Ludzie jesli czegos nie jestescie pewni nie piszcie! Unikniemy wtedy zamieszania i bezsensownego sporu kto ma racje.
Mam nadzieje ze pomoglem
Pozdrawiam Wszystkich



maciej red
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt paź 17, 2006 11:48
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: maciej red » wt lis 07, 2006 12:12

dzięki wlewam zielony ,wymieniłem w sklepie ,w serwisie tez mówili że ma być zielony


maciej

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 483 gości