MK [II] - Luzy na wachaczu- Proszę o pomoc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

MK [II] - Luzy na wachaczu- Proszę o pomoc

Post autor: irekczek » czw lis 02, 2006 18:48

Witam. Na weekend robiłem remont zawieszenia(sworznie, łożyska, gumy od przegubów zewnętrznych i końcówki drążków kierowniczych). Po skręceniu wszystkiego nic się nie działo nie było żadnych luzów, natomiast dzisiaj przekręcałem oponki na zimówki i zauważyłem , że prawe przednie koło ma luz, nie na łożysko tylko na wachaczu a dokładnie na tej tulei zaznaczonej na zdjęciu. Koło rusza się do przodu i do tyłu. Proszę o porady czy łatwo wymienia się tą tuleję i jak ta tuleja się fachowo nazywa?? Czy wymienia się tylką tą ? Napewno będę wymieniał 2 strony, czy potrzea będzie jechać na prasę?
Napewno będę musiał wykręcić wachacz i odkręcić go od zwrotnicy(na sworzniu). Czy starcę geometrię ? Po remoncie zawieszenia nie byłem jeszcze na geometrii, chciałem jechać jutro , ale zobaczyłem ten luz i wolałem się was zapytać. Na drugim kole tego luzu nie ma.

FOTO:
Obrazek

Zaznaczyłem strzałkami w którą stronę wachacz ma luzy(chodzi do przodu i do tyłu).
Czy są jakieś komplikacje przy wymianie tego? Proszę o porady co do wymiany. DZIĘKI!!



Awatar użytkownika
kocurxxl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: wt mar 21, 2006 17:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: kocurxxl » czw lis 02, 2006 19:00

Jezeli chcesz wymieniac to wymien obie koszty sa niewielki kilkanascie zloty sztuka nie warto wymieniac jednej co do wymiany to sprawa jest prosta ale niestety bedziesz mosial jechac na prase, jezeli do tej pory nie spaprales geometii to przy tulejkach tez jej nie zmienisz



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw lis 02, 2006 19:02

ja bez prasy wymienialem klocek drewniany mlotek i naprzod.tylko kup jeszcze takie matalowe tulejki po 1 zl na strone one przychodza tam jeszcze w srodek tej tulejki.to wazne aby ona byla.



Awatar użytkownika
kocurxxl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: wt mar 21, 2006 17:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: kocurxxl » czw lis 02, 2006 19:04

wymien sobie odrazu po obu stronach bo to tylko kwestja czasu :) jezeli bedziesz sam wprasowywal tulejki to nie zapomnij dobrze ustawic znakow przy tej wiekszej plaskiej tulejce a przy montarzu wachacza spowrotem nie zapomnij wsadzic w ta tulejke takich blaszek ktore dostaniesz w komplecie

[ Dodano: 02 Lis 2006 18:06 ]
piotr2 pisze:ja bez prasy wymienialem klocek drewniany mlotek i naprzod.
ja podobnie jak kolega ale skorzystalem z pierscieni wyciatych z rur i imadla



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw lis 02, 2006 19:09

kocurxxl pisze:takich blaszek ktore dostaniesz w komplecie
ja tam zawsze je osobno kupywalem ale moze i kaplety sa.



Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » czw lis 02, 2006 19:15

ja mam imadło 175 mm szczęki i ono mi słuzy za prasę-jeszcze mnie niezawiodło-a elementy do wciskania to klocki drewniane i stare zuzyte tuleje czy łożyska


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Awatar użytkownika
ADi997
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 771
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 09:30
Lokalizacja: Leicester - UK
Kontakt:

Post autor: ADi997 » czw lis 02, 2006 19:38

kocurxxl pisze:jezeli do tej pory nie spaprales geometii to przy tulejkach tez jej nie zmienisz
w większości przypadków po wymianie elementów w zawieszenie robi się zbieżność a przy wymmianie końcówek drążków kierowniczych to napewno.



Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » czw lis 02, 2006 21:43

wymien już wszystkie tulejki w wahaczu - koszt 10zł za sztuke
aby je wbic potrzebujesz prasy albo dobrego imadła i dwuch drewnianych klocków
ja bym pojechał ustawić geometrie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości