[mk2] kilka problemow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Avast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 23, 2006 22:34
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

[mk2] kilka problemow

Post autor: Avast » śr lis 01, 2006 12:56

mam problem i potrzebna mi wasza rada

1. Jak wymienic linke od otwierania szyby ? drzi od pasarzera

2. Lusterka elektryczne nie dzialaja i nie wiem co jest z nim. slychac silniczek ale nic pozatym sie nei dzieje

3. mam fotele elektryczne recaro i tez nie dzialaja poprzedni wlasciciel mi powiedzial ze cos ze stykami ale co i jak to nie wiem

4. mam problem tez ze skrzynia biegow nie mam oporow zeby wrzucic wsteczny musze dobrze wyczuwac zeby nei wrzucic wstecznego zamiast 1 :) co to moze byc ?

szukalem po forum ale nie znalazlem nic co by mi pomoglo

z gory dzieki :)



Shane84
Golf 2 D60
Golf 2 D60
Posty: 404
Rejestracja: czw sty 20, 2005 19:12
Lokalizacja: E-g

Post autor: Shane84 » śr lis 01, 2006 13:40

1. Bardzo prosta sprawa :) musisz kupic na poczatek w sklepie gotowy zestaw (tzn, linka scalona z prowadnica)nie sa to duze pieniadze.
Sciagasz tapicerke z drzwi(po kolei rozmontowujesz klamke,raczke do owteirania drzwi jak i do szyb). Pozniej krzyzakiem po bokach rozkrecasz sruby ktore trzymaja tapicerke...i nic nie pozostaje tylko wymienic stary "zestaw" na nowy..to tez chyba trzyma sie na 2-3 srubkach :)
powodzenia



Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » śr lis 01, 2006 13:44

Avast pisze:3. mam fotele elektryczne recaro i tez nie dzialaja poprzedni wlasciciel mi powiedzial ze cos ze stykami ale co i jak to nie wiem
Być może silniczek poszedł, kiedyś szukałem takiego nowe made by BOSCH nie ma, ale w końcu okazało się że przycisk był walnięty i jako ciekawostkę dodam ze wtyczki pod przełącznik od foteli są takie same jak wtyczki pod przełącznik od elektrycznych szyb, sam przycisk od szyb bedzie pasował



Avast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 23, 2006 22:34
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Post autor: Avast » śr lis 01, 2006 14:25

Shane84 pisze:1. Bardzo prosta sprawa :) musisz kupic na poczatek w sklepie gotowy zestaw (tzn, linka scalona z prowadnica)nie sa to duze pieniadze.
Sciagasz tapicerke z drzwi(po kolei rozmontowujesz klamke,raczke do owteirania drzwi jak i do szyb). Pozniej krzyzakiem po bokach rozkrecasz sruby ktore trzymaja tapicerke...i nic nie pozostaje tylko wymienic stary "zestaw" na nowy..to tez chyba trzyma sie na 2-3 srubkach :)
powodzenia
tak tez myslalem tylko ze kupilem sama linke i tu jest problem da sie to zrobic z samej linki ? bo tam na prowadnicy jak patrzylem to sa niezle zaciski z ktorymi nie wiem czy dam rade :)



Shane84
Golf 2 D60
Golf 2 D60
Posty: 404
Rejestracja: czw sty 20, 2005 19:12
Lokalizacja: E-g

Post autor: Shane84 » śr lis 01, 2006 21:56

Avast pisze:
Shane84 pisze:1. Bardzo prosta sprawa :) musisz kupic na poczatek w sklepie gotowy zestaw (tzn, linka scalona z prowadnica)nie sa to duze pieniadze.
Sciagasz tapicerke z drzwi(po kolei rozmontowujesz klamke,raczke do owteirania drzwi jak i do szyb). Pozniej krzyzakiem po bokach rozkrecasz sruby ktore trzymaja tapicerke...i nic nie pozostaje tylko wymienic stary "zestaw" na nowy..to tez chyba trzyma sie na 2-3 srubkach :)
powodzenia
tak tez myslalem tylko ze kupilem sama linke i tu jest problem da sie to zrobic z samej linki ? bo tam na prowadnicy jak patrzylem to sa niezle zaciski z ktorymi nie wiem czy dam rade :)
moze byc maly problem..ale pewnie jak troche pokombinujesz to powinno sie udac



Awatar użytkownika
Embrion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn paź 31, 2005 10:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Embrion » czw lis 02, 2006 12:49

4. mam problem tez ze skrzynia biegow nie mam oporow zeby wrzucic wsteczny musze dobrze wyczuwac zeby nei wrzucic wstecznego zamiast 1 :) co to moze byc ?

Czesc :wink:
Tez kiedys mialem ten problem. Ale jak sam sie przekonasz usniecie tej usterki to bagatela i mzesz ja zrobic wszedzie i nawet bez uzycia narzedzi :bajer:

Wystarczy:

1) Podciagnac do gory mieszek dzwigni zmiany biegow (najczesciej gumowy :hmm: )
Twoim ocza ukarze sie prosty mechanizm przeciwdzialajacy przypadkowemu wbiciu wstecznego.
Problem tkwi w nieprawidlowym ustawieniu plastikowej prowadniczki umieszczonej na drazku wzgledem metalowej szyny po lewej stronie. Prowadniczka jest w ksztalcie kola z "pazurkiem".

2) Teraz obroc ten plastik (prowadniczke) tak aby "pazurek" byl ustawiony prostopadle do szyny. Przy wbijaniu jedynki i dwojki powinien slizgac sie po powierzni szyny.
Jak wbijesz wsteczny poprzez wcisniecie drazka "pazurek" powinien schowac sie pod szyne.

3) Warto troche przesmarowac szyne i prowadnice.

I łot cala filozofia :bigok:
Zajmie ci to najwyzej pare minut i masz koniec szukania biegow, jazda stanie sie latwiejsza i bezpieczniejsza.
Powodzenia :grin:



Avast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 23, 2006 22:34
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Post autor: Avast » czw lis 02, 2006 22:24

Narazie wszystkim bardzo dziekuje za pomoc :) postaram sie w sobote wszystko co napisaliscie porobic :)

bede wdzieczny jesli ktos jeszcze cos przydatnego napisze :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 512 gości