MK3 nie zapala podczas wilgoci

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

raf51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr maja 17, 2006 21:17
Lokalizacja: ruda śląska

MK3 nie zapala podczas wilgoci

Post autor: raf51 » wt paź 31, 2006 20:13

witam. mam problem podczas wilgoci- silnik nie odpala, rozrusznik kreci ale zachowuje sie jakby miał odcięty zapłon. dzieje się tak tylko podczas wilgoci. jak jest sucho lub zimno nie ma żadnego problemu z odpaleniem. świece, kable,kopułka wymienione. . byłem raz u elektryka podłączyl pod komputer i wszystko OK. dziś byłem w serwisie skody podpieli pod komputer i znów wszystko OK. POMOCY.
Ostatnio zmieniony wt paź 31, 2006 20:17 przez raf51, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt paź 31, 2006 20:19

czesto o padajacych cewkach w mk3 tu czytalem,i bardzo podobne objawy byly



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt paź 31, 2006 20:27

suaweq pisze:ja swoją zalałem i nie było bata żeby odpalił,
a co zalales?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt paź 31, 2006 20:44

suaweq pisze:raf51
witaj na forum !!!!! z ta wilgocia to jest tak jak
czesto o padajacych cewkach w mk3 tu czytalem,i bardzo podobne objawy byly
kolega pisze ale można to zdiagnozowac ktoś na forum juz tak sprawdzał jak juz silnik chodzi (ale wieczorem jak jest ciemno) wtedy weż spryskiwacz zastosuj mgiełkę wokół układu zapłonowego mozna zaobserwowac wiele ciekawych zjawisk !



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt paź 31, 2006 20:49

Po prostu gdzieś jakieś kable są niedobrze zaizolowane, ale gdzie? trzeba szukać. Od czujnika halla zacznij, wtyczki przepustnmicy, przepływomierza jeśli masz, idż po kablach aż do komputrera na podszybiu, jego wtyczkę wyciąg i obejrzyj, tak samo kable sygnałowy zielony od komputera do cewki. Wiem że to ciężka sprawa bo kable są w wiązkach owiniętych izolacją, ale może coś znajdziesz. Można by jeszcze zrobić taki teścik: gdy jest sucho spryskiwać wodą delikatnie ze zraszacza pozczególne miejsca, może w ten sposób dojdziesz które jest źle zaizolowane.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

raf51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr maja 17, 2006 21:17
Lokalizacja: ruda śląska

Post autor: raf51 » wt paź 31, 2006 20:49

dziejo pisze:
suaweq pisze:raf51
witaj na forum !!!!! z ta wilgocia to jest tak jak
czesto o padajacych cewkach w mk3 tu czytalem,i bardzo podobne objawy byly
kolega pisze ale można to zdiagnozowac ktoś na forum juz tak sprawdzał jak juz silnik chodzi (ale wieczorem jak jest ciemno) wtedy weż spryskiwacz zastosuj mgiełkę wokół układu zapłonowego mozna zaobserwowac wiele ciekawych zjawisk !
sprawdzałem-nie ma zadnych przebic



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt paź 31, 2006 20:51

suaweq pisze:musiałem kupic nowa ok 220 zł
nie jestem pewien ale kolega od poloneza za 70 zl kupil nowa w polmozbycie i smiga bez problemow,niewiem jak a jest u kolegi bo nie napisal jaki ma silnik



raf51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr maja 17, 2006 21:17
Lokalizacja: ruda śląska

Post autor: raf51 » wt paź 31, 2006 20:54

Paweł Marek pisze:Po prostu gdzieś jakieś kable są niedobrze zaizolowane, ale gdzie? trzeba szukać. Od czujnika halla zacznij, wtyczki przepustnmicy, przepływomierza jeśli masz, idż po kablach aż do komputrera na podszybiu, jego wtyczkę wyciąg i obejrzyj, tak samo kable sygnałowy zielony od komputera do cewki. Wiem że to ciężka sprawa bo kable są w wiązkach owiniętych izolacją, ale może coś znajdziesz. Można by jeszcze zrobić taki teścik: gdy jest sucho spryskiwać wodą delikatnie ze zraszacza pozczególne miejsca, może w ten sposób dojdziesz które jest źle zaizolowane.
próbowałem już ze spryskiwaczem.wszystkie wtyczki sprawdzałem i wyczysćiłem. ale do komputera i od komputera nie sprawdzałem. może akurat tam coś bedzie nie tak. dzięki



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt paź 31, 2006 20:54

sprawdzałem-nie ma zadnych przebic
to jeszcze jedno sprawdz masę na cewce ! i kabelki z czujnika halla na aparacie zapłonowym



raf51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr maja 17, 2006 21:17
Lokalizacja: ruda śląska

Post autor: raf51 » wt paź 31, 2006 20:55

piotr2 pisze:
suaweq pisze:musiałem kupic nowa ok 220 zł
nie jestem pewien ale kolega od poloneza za 70 zl kupil nowa w polmozbycie i smiga bez problemow,niewiem jak a jest u kolegi bo nie napisal jaki ma silnik
silnik 1.4 AEX



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 293 gości