Dziwna sprawa z alarmem ?!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kkurylo

Dziwna sprawa z alarmem ?!

Post autor: kkurylo » śr lut 09, 2005 10:58

Witam,
Od tygodnia dzieje się coś dziwnego z moim samochodem a konkretnie z alarmem. W nocy sam się włącza i wyje prze jakieś 30 sekund, sprawa jest o tyle dziwna że alarm się uaktywnia niedługo po tym jak położymy się spać , powyje i zaraz deaktywuje (dzieje się tak tylko raz).
Nie wiem czy ktoś sobie upatrzył mojego Golfa i czeka kiedy ten alarm zacznie mnie na tyle wkurzać że go wyłączyę i wtedy przygarnie sobie auto; może to przez te mrozy i elektryka wariuje - nie wiem co mam myśleć.
Może ktoś z Was mam jakiś pomysł co może być tego powodem.
Pozdrawiam
Krzysiek



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » śr lut 09, 2005 14:09

mi sie wydaje ze to moze jakieś zawarcie przez wode/lód :?


Obrazek

kkurylo

Post autor: kkurylo » śr lut 09, 2005 15:10

Myślę że to też jest spowodowane niską temperaturą - dobrze że już idzie odwilż - będę spał spokojniej.
Pzd
Krzysiek



Awatar użytkownika
Piotro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: sob paź 30, 2004 02:19
Lokalizacja: S-ce Śląskie
Kontakt:

Post autor: Piotro » śr lut 09, 2005 16:39

moze czujniki ruchu? Ja tak mialem. Sprobuj wlaczyc alarm bez czujnikow ruchu i zobacz czy zacznie wyc.



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » śr lut 09, 2005 20:51

ja mam czujnik zbicia szyby i jakies 3 miesiące po zamontowaniu trzeba było go troszke skręcić bo zaczął sie włanczać 4 ryzy na dobe, teraz jest ok :-) ale zanaczam , ze jest sprawny i działa prawidłowo (sprawdzone)



kkurylo

Post autor: kkurylo » czw lut 10, 2005 13:59

W jaki sposób mogę sprawdzić ten czujnik zbicia szyby i jak ewentualnie mogę go "skręcić" ?
Pozdrawiam
Krzysiek



Awatar użytkownika
KaRBoW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: wt sty 04, 2005 15:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: KaRBoW » czw lut 10, 2005 14:07

Na kazdym ukladzie czy to czujce ruchu czy wstrzasowej powinienes miec takie malenkie pokretlo(zazwyczaj srubka) ktore odpowiada za czulosc danego urzadzenia jezeli wiesz gdzie dane uklady sie znajduja to juz wiesz co robic krecisz albo w lewo albo w prawo. Co do sprawdzenia czujek to niektore alarmy maja mozliwosc uzbrojenia sie bez wybranego elementu. Ja np: jak po uzbrojeniu w ciagu 3 sek nacisne drugi przycisk to wylancza mi wlasnie czujke ruchu (zbicia szyby czy ultra-dzwieki jak kto woli). Jezeli masz instukcje obslugi swojego alarmu to tam powinno byc wszystko napisane. Powodzenia


Golf III 1.6 ABU (LPG)

kkurylo

Post autor: kkurylo » czw lut 10, 2005 15:03

Dziękuję za pomoc, sprawdzę to w weekend.
Pzd
Krzysiek



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » czw lut 10, 2005 18:11

po wyłączeniu alarmu i powtórnym jego załączeniu kontrolka powinna ci wskazać który czujnik uruchomił alarm (przynajmniej u mnie tak jest) i wtedy bedziesz juz wiedział który przykręcić, tak jak kolega wyzej radziłbym dobrze przestudiować instrukcje, mozna sie wiele ciekawych rzeczy dowiedziec



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości