[mkIII] Usterek kilka-proszę o pomoc.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MisiekHultaj

[mkIII] Usterek kilka-proszę o pomoc.

Post autor: MisiekHultaj » wt lut 08, 2005 21:38

:bigok: Witam
Mam kilka pytań. Kupiłem VW Golfa III 1.6 (1595cm) z silnikiem 101 konnym 1996r. gaz, 3 furtki, full opcja oprócz skóry(elektr. szyby, lusterka i szyberdach, klima, podgrzewane fotele. ABS no poprostu wszystko)
1.Jakie jest oznaczenie tego modelu GT, GTI czy wogóle nie ma?
2. Nie działa mi elektryka w szyberdachu-co robić-ruszać go czy pdkleić bo troszkę podcieka i zostawić w spokju?
3. Nie działa mi podgrzewanie fotela kierowcy-czego to może być wina i czy da się to jakoś zrobić.
4. Przy zimnym silniku falują mi obroty a przy hamowaniu gaśnie i ma problemy z odpaleniem (trzeba go długo kręcić) odejzewam że to chyba wina silniczka wolnych obrtów ale tam jest elektryka i boję się go ruszyć. A jezeli to nie to, to co może być?
5. Wspmaganie jakoś dziwnie działa bo czasami się przycina i ciężko chodzi na odcinku pół obrotu w jedna i w droga stronę czy t normalne?
6.Nie działa pdświetlenie manetek nawiewu-jak to zrobić?
Z góry dziękuję za odwiedzi i podpowiedzi.

Pozdrawiam Michał
slouther@wp.pl

od Quatro7: uprzejmie prosi się o precyzowanie tematów



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » wt lut 08, 2005 22:12

Ad. 1. Ani to GT ani GTI!!!
Z tyłu pownno na pasie pisać Cl, GL...itp
W dowodzie rejestracyjnym lub KArcie Pojazdu też.
Podaj 3 pierwsze litery z numeru silnika ..


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
kaz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr paź 13, 2004 20:18
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: kaz » wt lut 08, 2005 23:54

AFT



Awatar użytkownika
jazel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt lis 02, 2004 20:32
Lokalizacja: Kraków [Opole]

Post autor: jazel » śr lut 09, 2005 12:03

6. Zorkrec panel srodkowy (6 srub - 4 zobaczysz, jak zdejmiesz ramke z pokretel, 2 sa pod popielniczka), z tylu bedziesz mial bialy plastik, ktory zdejmujesz i wymieniasz w nim zarowke (dostepne w sklepach motoryzacyjnych i niektorych stacjach za grosze)...


Just passing trough...

Awatar użytkownika
Golf III GTI 8V
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 14:49
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Golf III GTI 8V » śr lut 09, 2005 13:21

Ad1 Gti na pewno nie - nie robili z silnikiem 1.6, looknij wizualnie czy ma plastiki na nadkolach np... Jeśli nie to Gl'ka (CL'ki były chyba słabiej wyposażone)

Ad2 Spróbuj mechanicznie go domknąć - powinien przestać cieknąć.. U mnie jest taki "piesek" złamany, tak że elektryka działa ale nie domyka.. Domknąłem dopiero śrubstakiem popychając co potrzeba.. Sprawdź czy mechanicznie masz wszystko ok - między oswietleniem kabiny a szyberdachem masz plastik - zdejmij go i w środku będziesz miał taką imbusową "korbkę".. Może uda Ci się domknąć za jej pomocą.. Z szyberdachem jest o tyle kiepsko że to częsta usterka w mk III i tanich części brak..

Ad3 To może być wszystko bo nie precyzujesz - od kabli przez styki/niedziałający przełącznik, po niedziałającą (przepaloną!?) matę grzewczą..

Ad4 Mnie z kolei falują jak jest ciepły i powiedzieli mi że to wina przepustnicy (szczególnie jak Ci gaśnie bo taki jest ponoć kolejny etap..) - dość spory wydatek..

Ad5 Jak działa i nie masz dużego problemu radzę nie rusz..

Ad6 Nie dziala czy słabo podświetla? jak słabo podświetla to "ten model tak ma", genialny patent Vw żeby wszystko 1 żaróweczką oświetlić.. A jeśli ciemnośc widzisz to poodkręcaj śrubeczki i wymień żarówkę... Jak jazel pisze...


Nadzieja...

MisiekHultaj

Post autor: MisiekHultaj » śr lut 09, 2005 20:00

Michael G60 pisze:Ad. 1. Ani to GT ani GTI!!!
Z tyłu pownno na pasie pisać Cl, GL...itp
W dowodzie rejestracyjnym lub KArcie Pojazdu też.
Podaj 3 pierwsze litery z numeru silnika ..
Z tyłu mam napisane Golf GT na silniku mam tylko 1.6 a na listwach bocznych tylnych mam GTI edition;) Niezłe nie Po pjemności silnika (1595cm) kapnąłem się że to ten mocniejszy 101 konny. W dowodzie mam tylko Golf 1.6 a numerów silnika w dowodzie nie mam a teraz jest ciemno ale jutro je dołączę.

Co do szyberdachu to juz próbowałem go dokręcac ampolkiem ale jakoś to nie szło więc na dsunałem takie 2 sównice do końca po bokach obydwu stron szyberka i jakoś doszedł ale watpię żeby był suerszczelny na deszczu więc ewnie będe musiał krzepko chwycić silikon w dłoń ;)

Co do nagrzewania siedzeń to przełacznik chyba działa ale reszty nie mam ojęcia bo trudny doste do kabli-w podłodze idą a i fotel bym musiał wyjąć-sie zobaczy

Co do obrotów to z tego co słyszałem to własnie wina przepustnicy ale również słyszałem że można ją przeczyścić i będzie dobrze. Ciekawy jestem czy ktoś się podejmie rzeczyszczenia silniczka krokwego (wolnych obrotów) bo coś mi mówi ze tu tkwi cały problem falowania obrotów. Jaka jest orientacyjna cena przepustnicy?

Co do podświetlenia manetek nawiewu wielkie dzięki za szczegółowy opis

Co do wspomaganie będe niedługo wymieniał wszystkie paski może to pomoże

Szemarają mi w silniku już popychacze zawrów-jak długo na nich jeszcze pojeżdżę? Trzeba to wymieniać na gwałt czy spokojna głowa? Wymienię olej może to je troszkę uciszy.

Dzisiaj jak mi gaz pierdykną przez to gaśnięcie silnika to aż mi rozwaliło górną pokrywę filtru powietrza;) Musiałem ją trochę pokleić izolacją jak wrócę do dmu to wymienię.

A i ostatnie pytanie-jak chcę umyc silniczek i wszystko pod klapą czy karcher nie zaszkodzi na elektrykę? P czym raczej wodą nie chlapać?

Widzę ze w końcu znalazłem poządnych ludzi i pożądny serwis o VW.
Wielkie dzięki wszystkim!
Pozdrawiam Michał!



majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [mkIII] Usterek kilka-proszę o pomoc.

Post autor: majkel » śr lut 09, 2005 23:42

[quote="MisiekHultaj"]:bigok: Witam
Mam kilka pytań. Kupiłem VW Golfa III 1.6 (1595cm) z silnikiem 101 konnym 1996r. gaz, 3 furtki, full opcja oprócz skóry(elektr. szyby, lusterka i szyberdach, klima, podgrzewane fotele. ABS no poprostu wszystko)
1.Jakie jest oznaczenie tego modelu GT, GTI czy wogóle nie ma?
2. Nie działa mi elektryka w szyberdachu-co robić-ruszać go czy pdkleić bo troszkę podcieka i zostawić w spokju?
3. Nie działa mi podgrzewanie fotela kierowcy-czego to może być wina i czy da się to jakoś zrobić.
4. Przy zimnym silniku falują mi obroty a przy hamowaniu gaśnie i ma problemy z odpaleniem (trzeba go długo kręcić) odejzewam że to chyba wina silniczka wolnych obrtów ale tam jest elektryka i boję się go ruszyć. A jezeli to nie to, to co może być?
5. Wspmaganie jakoś dziwnie działa bo czasami się przycina i ciężko chodzi na odcinku pół obrotu w jedna i w droga stronę czy t normalne?
6.Nie działa pdświetlenie manetek nawiewu-jak to zrobić?
Z góry dziękuję za odwiedzi i podpowiedzi.
A.D.1 To jest Golf GT
A.D.2 Z szyberdachem nic nie zrobisz pewnie pękł ślizg
A.D.3 Sprawdź kabelki dochodzące do fotela czy jest napięcie, zrobic sie da napewno
A.D.4 Podłącz pod Vaga pewnei się dowiesz co go gryzie
A.D.5 U mnie tez tak mam ale tylko w jedną stronę, prawdopodobnie maglownica pada
A.D.6 Zarówka od podświetlenia znajduje się w środkowym pokrętle jeśli nie działa to wymienić (jedna żarówka podświetla wszystkie 3 pokrętła)



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » czw lut 10, 2005 00:41

co do elektryki to w pierwszej kolejnosci bym posprawdzał bezpieczniki, zaczynając od szyberdachu po to ogrzewania, potem czy do odbiorników, silnika, grzania, dochodzi napięcie, jak nie to sprawdzał po kolej kabelek po kabelku, gdzie ginie, może jakas wtyczka rozłączona, moze ktoś rozłaczył bo mu zarło akku, albo tak myslał. pozdro


Mk3 GTI 16V ABF

areq1971

Post autor: areq1971 » czw lut 10, 2005 09:24

Haaaaaaa!!! Też miałem problem z oświetleniem nawiewu:) dzięki za porady...co do wyposażenia cl/gl ...to owszem seryjne wyposażenie standardowe jest lepsze w gl ,jednak przy samochodzie sprowadzanym z Niemiec nieraz cl jest lepiej wyposażona niż gl....na przykład w takiej sytuacji rok produkcji 95 pierwsza rejestracja początek 96 - szkopy poczekali do przeceny u dealerów i w tej samej cenie kupowali auto z lepszym wyposażeniem - mam takiego golfika [mk]1,6cl który oprócz klimy i skóry ma wszystko cz,wk,2pp,metalic,alusy oryginalne VW



makaj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 10, 2005 10:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: makaj » czw lut 10, 2005 11:15

Jeśli chodzi o falujące obroty, to u mnie był problem z obcym powietrzem. Też jeżdżę na gazie i wessało mi gumę z podstawki pod wtryskiem.



MisiekHultaj

Re: [mkIII] Usterek kilka-proszę o pomoc.

Post autor: MisiekHultaj » czw lut 10, 2005 15:17

majkel pisze:
MisiekHultaj pisze::bigok: Witam
Mam kilka pytań. Kupiłem VW Golfa III 1.6 (1595cm) z silnikiem 101 konnym 1996r. gaz, 3 furtki, full opcja oprócz skóry(elektr. szyby, lusterka i szyberdach, klima, podgrzewane fotele. ABS no poprostu wszystko)
1.Jakie jest oznaczenie tego modelu GT, GTI czy wogóle nie ma?
2. Nie działa mi elektryka w szyberdachu-co robić-ruszać go czy pdkleić bo troszkę podcieka i zostawić w spokju?
3. Nie działa mi podgrzewanie fotela kierowcy-czego to może być wina i czy da się to jakoś zrobić.
4. Przy zimnym silniku falują mi obroty a przy hamowaniu gaśnie i ma problemy z odpaleniem (trzeba go długo kręcić) odejzewam że to chyba wina silniczka wolnych obrtów ale tam jest elektryka i boję się go ruszyć. A jezeli to nie to, to co może być?
5. Wspmaganie jakoś dziwnie działa bo czasami się przycina i ciężko chodzi na odcinku pół obrotu w jedna i w droga stronę czy t normalne?
6.Nie działa pdświetlenie manetek nawiewu-jak to zrobić?
Z góry dziękuję za odwiedzi i podpowiedzi.
A.D.1 To jest Golf GT
A.D.2 Z szyberdachem nic nie zrobisz pewnie pękł ślizg
A.D.3 Sprawdź kabelki dochodzące do fotela czy jest napięcie, zrobic sie da napewno
A.D.4 Podłącz pod Vaga pewnei się dowiesz co go gryzie
A.D.5 U mnie tez tak mam ale tylko w jedną stronę, prawdopodobnie maglownica pada
A.D.6 Zarówka od podświetlenia znajduje się w środkowym pokrętle jeśli nie działa to wymienić (jedna żarówka podświetla wszystkie 3 pokrętła)


Co to jest Vaga?!
No widzisz Ty mówisz że to Golf GT inni mówią że to zaden GT tylko CL lub GL lub AFT i w końcu nie wiem. Bo był produkowany taki z silnikiem 1.6 (1598cm) ale miał 75km a ja mam 1595cm i 101km. I jestem ciekawy jakie jest w końcu oznaczenie tego modelu bo na klapie mam GT ale inni mówią że takiego nie było.

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi! :bigok: :grin:



MisiekHultaj

Post autor: MisiekHultaj » czw lut 10, 2005 15:18

makaj pisze:Jeśli chodzi o falujące obroty, to u mnie był problem z obcym powietrzem. Też jeżdżę na gazie i wessało mi gumę z podstawki pod wtryskiem.
Drga taka impreza?



majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » czw lut 10, 2005 18:19

Masz GT 1.6 101 KM to GT.
Vag to taki interfejs który podłączasz do gniazda diagnostycznego w aucie, pokazuje ci wszelkie usterki jakie zanotował komp w aucie



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw lut 10, 2005 18:48

GT to wersja wyposażenia, tak jak GTI edition, najłatwiej poznać po plastikowych nakładkach na błotnikach.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 267 gości