[MK2] jak podłaczyc licznik z MFA

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

[MK2] jak podłaczyc licznik z MFA

Post autor: guti » sob paź 28, 2006 18:40

Dorwałem licznik z MFA z wersji GT i chcialbym go podąłczyc u siebie, podpialem , dziala mi obrotomierz i zegarek ( ktorego nie umiem ustawic, wystartowal od godziny 0:00 i i dziala . Jak go ustawic??) Linka predkosciomierza mi sie urwala wiec predkosciomierz tez nie dziala ( ile kosztuje nowa linka? czy sa jakies specjalne kryteria przy wyborze?, jaka powinna byc długa)
Mam jeszcze manetke i moze znalazlaby sie kostka do niej podpinana ale nie mam pojecia jak to podpiac. jak wygladaja czujniki temp,oleju i powietrza ( gdzie one sie znajduja?, jak wygladaja?)
Czy ten wyswietlacz gdzie pokazywane jest spalanie, (gdzie podpiac podcisnienie wychodzace z licznika?)( czy bedzie pokazywal spalanie na gazie??) jest jakos oddzielnie podswietany? bo teraz sie nie swieci i tylko tyle widac ile podswietlanie zegarow go oswietli.
Dzieki za pomoc , odwidziecze sie wieelkim plusem :) Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob paź 28, 2006 20:39 przez guti, łącznie zmieniany 1 raz.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

jakub1000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: sob sty 28, 2006 13:35
Lokalizacja: Wola
Kontakt:

...

Post autor: jakub1000 » sob paź 28, 2006 18:47

zegarek ustawia sie przytrzymując dwa wciski po bokach. linka z tego co wiem pasuje od kazdego modelu wiec nie bedziesz miał problemu na szrocie zapłacisz 20 zł w sklepie 60. wydaje mi sie ze nie podepniesz komputera bo w moim było sporo czujników itd.... a jakis masz silnik GX(mechaniczny wtrysk) bo z tego co wiem to tylko na mechanicznym wtrysku były kładzone komputery w II.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob paź 28, 2006 18:48




Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » sob paź 28, 2006 18:50

guti pisze:Jak go ustawic??
Obok wyświetlacza są dwie taki kropki, weź np wykałaczkę i wciskaj te jopki do środka:
Obrazek



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob paź 28, 2006 18:54

guti pisze:jak wygladaja czujniki temp,oleju i powietrza ( gdzie one sie znajduja?, jak wygladaja?)
czujniki jeszcze "się nie znajdują" Musisz kupić i założyć. Czujnik temp. oleju można zamontować w podstawę filtra oleju, temp. zewnętrznej pod zderzakiem. Schemat już masz.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob paź 28, 2006 19:11

bodzio_j pisze:czujniki jeszcze "się nie znajdują" Musisz kupić i założyć. Czujnik temp. oleju można zamontować w podstawę filtra oleju, temp. zewnętrznej pod zderzakiem. Schemat już masz.
mam mozliwosc wyrwac je z rozbitego golfa z ktorego pochodzi licznik, chcialbym wiedziec czego szukac.

[ Dodano: Sob Paź 28, 2006 7:27 pm ]
barteKKK03 pisze:Obok wyświetlacza są dwie taki kropki, weź np wykałaczkę i wciskaj te jopki do środka:
no niestety nie da rady , czuje skok tych guziczkow ale czas sie nie zmienia :( , czujnikow nie bede podpinal raczej tylko bym chcial ustawic zegarek i zeby podwietlenie dzialalo. Co ja musze zrobic ??? :(


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob paź 28, 2006 19:42

guti pisze:no niestety nie da rady , czuje skok tych guziczkow ale czas sie nie zmienia
dziwne, może coś jest uwalone, powinien się zmieniać. A podświetlenie to pewnie kwestia żarówki. Z tyłu są 3- dwie na prędk. i obrotek ( u góry) i jedna właśnie do zegarka (na dole)



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz paź 29, 2006 16:29

z podwietlwniem sie uporalem, zamienilem dzialajaca zarowke na dobra zarowke i dziala :)
mam tylko jedna wtyczke z tyłu w liczniku i taki krociec gdzie zaklada sie wezyk ten do spalania potrzebny wiec nie weim gdzie to podpiac od manetki, linke swoja stara podpialem i na razie dziala , strasznie krotka jest i nie wiem czy taka powinna byc ze ledwo wystaje i zeby ja podpiac do zegarow to niezla gimnastyka( w tej rozbieranej dwojce ladnie linka sie odpiela i nie mialem problemow zebym lape wlozyl) co do regulacji zegarka to niestety nie da rady nic zrobic , wymyslilem ze wstane przed polnoca, odepne aku i rowno o połnocy podepne spowrotem :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 256 gości