VW Golf II Problem z instalacją

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Cygan i Mena
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: sob paź 28, 2006 14:59
Lokalizacja: Poznań

VW Golf II Problem z instalacją

Post autor: Cygan i Mena » sob paź 28, 2006 15:26

ostatnio mój alarm zaczoł szaleć, włączał się kiedy nie powinien i wylączał. Usunołem go i teraz nie potrafie połączyć instalacji bez niego. Potrzebuje jakiś schematów lub wytłumaczcie mi. Autko nie zapala ponieważ nie kontaktuje wogóle stacyjka do rozrusznika. Migacze chodzą bardzo szybko a ja nie mam pojęcia jaki kabel podłączyć z jakim. Proszę o pomoc.
Elektryka to naprawde mój słaby punkt :crazy:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 28, 2006 15:39

Prawdopodobnie alarm miał zrobioną blokadę, to zwykle sa dwa grubsze od pozostałych kable które wpięte sa w przecięty jakiś ważny obwod samochodu. Musisz ten przecięty kabel połączyć z powrotem. Te kable do blokady moga wychodzić z samej skrzyneczki alarmu, lub z dodatkowego przekaźnika ktory był gdzieś obok. Migacze szybko chodzą bo pewnie z kolei któryś kabel od kierunków był przecięty, i na tej samej zasadzie jak z blokadą trzeba połączyć je na powrót. POmnogą ci kolory kabli, lącz te które mają ten sam kolor. A najlepiej jedź do lepszego w tym temacie zanim sie podszkolisz z golfa :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Cygan i Mena
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: sob paź 28, 2006 14:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Cygan i Mena » sob paź 28, 2006 15:48

okej dzieki jak możesz to napisz coś jeszcze



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 28, 2006 15:58

Chętnie ale na odległość nic więcej nie wymyślę. Musisz tam zajrzeć i szukać tych przeciętych przewodów.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Cygan i Mena
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: sob paź 28, 2006 14:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Cygan i Mena » sob paź 28, 2006 16:04

po kolorach nic nie znajde bo tam np.czerwony kabel przechodzi w fioletowy,potem np w czarny itd. :cry:

[ Dodano: 28 Paź 2006 16:33 ]
tam jest mnóstwo przeciętych przewodów. Które już były przecięte. niektóre były zaizolowane a niektóre nie, niewiem co za geniusz to robił. :axe:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 317 gości