MKIII Ciekawostka. Rozwiązałem problem z pracą silnika.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

MKIII Ciekawostka. Rozwiązałem problem z pracą silnika.

Post autor: maryjan112 » pt paź 27, 2006 15:54

Witam!

Piszę ten post aby przestrzec innych użytkowników przed nieumiętnym używaniem WD40 i jemu podobnych preparatów, co też ja niestety zrobiłem.

Jakiś czas temu chcąc się upewnić czy na pewno wszystkie styki od sterowania silnikiem w moim golfi są na pewno dobre (silnik jak na moje ucho chodził coś nie tak) porozłączałem wszystkie wtyczki, spryskałem je fest WD40 i połączyłem spowrotem. Jednak zauważyłem, że silnik pracuje jakoś nie tak (szczególnie na ciepło).
Przedwczoraj odstawiłem brykę do elektryka (bystry gość) aby przejrzał czy wszystko jest w porzadku i podłączył pod VAGA.
Jak przyjechałem odebrać brykę to troche mnie opier...ł. Mówi że poczas sprawdzanie wszystko było niby ok ale przy pewnej temp. silnika Lambda nagle się zatrzymała.
Okazało się że to przez czujnik temp w którym to było na dnie od groma WD-ka i przy pewnej temp czujnik głupiał.
Porozłączał wszystkie wtyczki, oczyścił je powietrzem i motor pracuje dużo, dużo lepiej. Nawet wolne obrotz ustalaja sie duzo lepiej.

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Figo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 18, 2006 22:35
Lokalizacja: Stęszew [PZ]

Post autor: Figo » pt paź 27, 2006 15:59

No tak co za duzo to niezdrowo :bigok:



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt paź 27, 2006 16:20

maryjan112 pisze: Piszę ten post aby przestrzec innych użytkowników przed nieumiętnym używaniem WD40 i jemu podobnych preparatów, co też ja niestety zrobiłem.
BRAWO BRAWO SłUSZNA UWAGA :bigok:



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pt paź 27, 2006 16:23

oj to pokazałeś :rotfl: :rotfl: takich rzeczy takimi specyfikami nigdy sie nie czysci co najwyżej mozna trzetrzeć papierem ściernym jak coś zaśniedzieje



Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » pt paź 27, 2006 22:02

[quote="herflik95"]oj to pokazałeś takich rzeczy takimi specyfikami nigdy sie nie czysci co najwyżej mozna trzetrzeć papierem ściernym jak coś zaśniedzieje[/quote

Tak Tak szczególni jeśli chodzi o małe pinowe styki w jekiejś kości np do komputera sterującego =D> :D



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » pt paź 27, 2006 22:54

BTW. do czyszczenia styków to są specjalne preparaty, WD do tego celu raczej nie jest najlepszy



maryjan112
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 08:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: maryjan112 » sob paź 28, 2006 05:15

tomyart pisze:BTW. do czyszczenia styków to są specjalne preparaty, WD do tego celu raczej nie jest najlepszy
To była specjalna mieszanka:)
Nie dałem rady spryskać wszystkiego WD bo sie skończyło i w Castorami kupiłem specjalny preparat (nazwy nie pamiętam ale wiem że polskiej produkcji) do poprawy styków. I tym preparatem potraktowałem wszystkie kostki dla pewności. Ponoć jest całkiem niezły (był droższy od WD40) tylko że jeszcze trzeba trochę pomyślunku do jego użycia, którego mi niestety zabrakło.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 262 gości