Jaki olej najlepszy do ABU

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Grz3s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 26, 2006 19:29
Lokalizacja: Ropczyce

Jaki olej najlepszy do ABU

Post autor: Grz3s » czw paź 26, 2006 19:50

Witam was serdecznie
Mam taki mały problem..kupiłem od kolesia auto i wlewał do niego olej Castrol półsyntetyk,
z kolei ktoś inny mi mowi żeby co innego....
Ja mam pytanie do was... jaki najlepszy jest olej do tego typu silników?
GolF 3 rocznik 94' 1.6CL ABU.... oczywiście benzyna.:)
Ostatnio zmieniony śr lip 04, 2007 22:18 przez Grz3s, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » czw paź 26, 2006 19:55

Jaki przebieg?



Awatar użytkownika
joki
...
...
Posty: 181
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 23:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: joki » czw paź 26, 2006 19:58

jak nie bierze to lej ten sam-było dzisiaj pisane-czytaj 4-um


Obrazek

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw paź 26, 2006 20:20

jok gti pisze:jak nie bierze to lej ten sam-było dzisiaj pisane-czytaj 4-um
Tez tak myślę - oczywiście o ile jesteś pewien że koleś napewno lał ten a nie inny olej (o ile wogóle go wymieniał :grin:). Jeśli olej będzie łykał to napisz ile


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

kodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: sob gru 04, 2004 23:31
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

ABU

Post autor: kodek » czw paź 26, 2006 20:38

Mam ten sam silnik 1,6 ABU 94. Przebieg pewny 230 tys. z tego ja ok 50 tys. ponieważ był pólsyntetyk ja leję właśnie Castrol półsyntetyk magnatec . Jest naprawde ok. Silnik przy takim przebiegu a ja od wymiany do wymiany (co 10 tys) dolewam 100ml oleju czyli praktycznie nic. Silnik chodzi cichutko równo. Poecam ten olej. Mineralny wlać można zawsze ale już odwrotu nie ma na pólsyntetyk już nie wrócisz.


kodek

Awatar użytkownika
alos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: sob sty 28, 2006 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: alos » czw paź 26, 2006 23:38

ja mam tez abu i leje pólsyntetyk lotosu i nienazekam co prawda mam 143tys :D i od wymiany uszczelki pod pokrywa zaworow nic ni niewzia :D pozdro



DZIDZIUS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sie 30, 2006 14:21
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: DZIDZIUS » śr lip 04, 2007 21:42

Witam
Chciałbym powrócić do tego tematu.
Mianowicie mam ten sam silnik przejechane 215tyś. Przez pierwsze 10tyś po zakupie jeżdziłem na jakimś badziewiu typu Platinium półsyntetyk i w sumie przez ten okres dolałem 1 litr.
Teraz wymiana i w związku z tym pytanie: Słyszałem że bardzo dobrym olejem jest Castrol Magnatec ale lepiej półsyntetyk czy minerał, dodam że trochę słychać popychacze u mnie i prawdopodobnie lepiej będzie na mineralu.
Proszę o odpowiedź osób którzy mieli z tym do czynienia.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » czw lip 05, 2007 08:13

kodek pisze:Mam ten sam silnik 1,6 ABU 94. Przebieg pewny 230 tys. z tego ja ok 50 tys. ponieważ był pólsyntetyk ja leję właśnie Castrol półsyntetyk magnatec . Jest naprawde ok. Silnik przy takim przebiegu a ja od wymiany do wymiany (co 10 tys) dolewam 100ml oleju czyli praktycznie nic. Silnik chodzi cichutko równo. Poecam ten olej. Mineralny wlać można zawsze ale już odwrotu nie ma na pólsyntetyk już nie wrócisz.
Tak jest. Robię tak samo i jest ok.



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » czw lip 05, 2007 08:25

Witam
Chciałbym powrócić do tego tematu.
Mianowicie mam ten sam silnik przejechane 215tyś. Przez pierwsze 10tyś po zakupie jeżdziłem na jakimś badziewiu typu Platinium półsyntetyk i w sumie przez ten okres dolałem 1 litr.
Teraz wymiana i w związku z tym pytanie: Słyszałem że bardzo dobrym olejem jest Castrol Magnatec ale lepiej półsyntetyk czy minerał, dodam że trochę słychać popychacze u mnie i prawdopodobnie lepiej będzie na mineralu.
Proszę o odpowiedź osób którzy mieli z tym do czynienia.
Pozdrawiam
to że je słychać to nic nieznaczy bo po odpaleniu zanim sie napełnią olejem to będą klepać przez chwile ważne jest aby były cicho jak juz jest silnik rozgrzany.
ja jak patrzyłem w książce to producent do mojego motoru i do ABU zresztą też zaleca olej 15W40 czyli wynika z tego ze minerał ale ja jeżdże na półsyntetyku castrola zalałem go pomimo tego że niewiedziałem co było lane wcześniej ale ja po zakupie auta musiałem zmienić szkalnki bo jedna dawała ognia cały czas i na zimnym i naciepłym silniku.


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » czw lip 05, 2007 09:32

DZIDZIUS pisze:Mianowicie mam ten sam silnik przejechane 215tyś. Przez pierwsze 10tyś po zakupie jeżdziłem na jakimś badziewiu typu Platinium półsyntetyk i w sumie przez ten okres dolałem 1 litr.
Teraz wymiana i w związku z tym pytanie
Ja bym się na Twoim miejscu zastanawiał pomiędzy 10W/40 czy 5W/40
Mineralny to kompletna porażka,chyba ,że za rok sprzedajesz auto i Ci nie szkoda silnika..

[ Dodano: 05 Lip 2007 09:34 ]
Bąku pisze:producent do mojego motoru i do ABU zresztą też zaleca olej 15W40
Z tego co ja czytałem to producent zaleca oleje mineralne tylko dla temp. >-15'C
dla wszystkich temp. oleje pół i syntetyczne

[ Dodano: 05 Lip 2007 09:35 ]
kodek pisze:Mineralny wlać można zawsze ale już odwrotu nie ma na pólsyntetyk już nie wrócisz
Nieprawda..



DZIDZIUS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr sie 30, 2006 14:21
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: DZIDZIUS » pt lip 06, 2007 19:25

Czyli mam rozumieć że lać Magnetic Castrola półsyntetyk i jeździć??



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Re: ABU

Post autor: Pinhead » pt lip 13, 2007 15:56

kodek pisze:Mineralny wlać można zawsze ale już odwrotu nie ma na pólsyntetyk już nie wrócisz.
Już na początku lat 80'tych były znane dodatki myjące więc jak długo jeszcze będzie krążyła ta bzdura o rozszczelnianiu ? Na grupie dyskusyjnej pl.misc.samochody ktoś wrzucić linki do programu "Sonda" z przed ponad 20 lat. Odcinek jest akurat o olejach silnikowych, wszystko dokładnie i prostym językiem wytłumaczone. Co to jest lepkość, baza olejowa, z czego składają się dodatki do bazy olejowej, czym jest nagar i kiedy się tworzy, co w oleju rozpuszcza nagar itp. Na końcu programu facet pokazuje olej Selektol Super Plus 15W40 opisując go jako wysokiej klasy super nowość na rynku. Ten olej ma klase jakości SE. Dzisiejsze oleje mineralne mają o 7 klas wyższą jakość czyli SL a najtańsze obecne oleje mineralne przeważnie nie schodzą poniżej SG. Jeśli SE już miał dodatki myjące to kto logicznie myślący uzna że w 2007r olej mineralny nie wypłuka nagaru :panna: Wypłuka, tak samo jak półsyntetyk i pełny syntetyk. Jak ktoś chce olej który nie wypłukuje nagaru to musiał by kupić coś z końca lat 70'tych lub najtańsze polskie oleje lat 80'tych. Po roku na takim oleju silnik od środka wygląda jak zalany smołą (jest to pokazane w tym programie).

Odcinek podzielony na 3 części:




=-Pinhead-=

Jacek Szoblik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt sty 26, 2007 15:01
Lokalizacja: CHORZóW
Kontakt:

Re: Jaki olej najlepszy do ABU

Post autor: Jacek Szoblik » pt lip 13, 2007 17:10

Grz3s pisze:Witam was serdecznie
Mam taki mały problem..kupiłem od kolesia auto i wlewał do niego olej Castrol półsyntetyk,
z kolei ktoś inny mi mowi żeby co innego....
Ja mam pytanie do was... jaki najlepszy jest olej do tego typu silników?
GolF 3 rocznik 94' 1.6CL ABU.... oczywiście benzyna.:)
czesc ja mam tez ABU i jezdze na MOBILU 10W/40 mam tez go w sprzedazy w sklepie cena 85zł ZAPRASZAM



Awatar użytkownika
Daros_P
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: śr lis 29, 2006 17:12
Lokalizacja: Rabka
Kontakt:

Post autor: Daros_P » pt lip 13, 2007 17:23

siema u mnie jest zalane Mineralem Shella 15W /40 . silnik ma 185 tys , od wymiany zrobiłem ok 5 tys i narazie nic nie wzioł . Pozdro


[img]http://img501.imageshack.us/img501/5331/vwban2jq9.jpg[/img]

zapraszam do oceny mojego gofika(Aktualizacja str1):
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=94798
Sprzedam oświetlenie do MK III :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124936

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 363 gości