[MK3 1.6] Problem z olejem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Darkness_ozo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt sie 15, 2006 17:08
Lokalizacja: Ozorków

[MK3 1.6] Problem z olejem

Post autor: Darkness_ozo » śr paź 25, 2006 13:25

Witam.Dzisiaj Mój silnik w mk 3 1.6 zaczął stukać.Zatrzymałem się podniosłem maskę i sam nie wieżyłem nie było oleju!!!!Bagnet suchy.Gdzie się podziało 3 litry oleju.Patrzyłem czy jest wyciek i nie było.Co się mogło stać.Pomóżcie jeśli mieliście podobny przypadek
Ostatnio zmieniony śr paź 25, 2006 15:42 przez Darkness_ozo, łącznie zmieniany 1 raz.



_Rajtuz_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn sie 07, 2006 08:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: _Rajtuz_ » śr paź 25, 2006 13:36

Witam....

Miałem to samo ale całe szczęście regularnie sprawdzałem poziom oleju. Nie miałem żadnego wycieku a olej znikał i to w dużych ilościach. Okazoło sie że padły mi uszczelniacze pod zaworami (MK3 1.6 AEE). Koszt naprawy to 120 zł. Problem zniknał i teraz jest wszytko ok.

Pozdrawiam.



aegiss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: śr cze 14, 2006 09:35
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: aegiss » śr paź 25, 2006 14:48

uszczelniacze zaworowe - poprostu silnik spalał olej (jesli tak jak mowisz nie ma wycieków) - zobacz po odpaleniu ,czy leci niebieski dymek z rury. U mnie koszt 160 z robocizna wyszło(od razu wymien uszczelke pod kopułka zaworów).


Nie pytaj próżno,bo nikt sie nie dowie.Jaki nam koniec szykują bogowie.

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » śr paź 25, 2006 20:17

Nie powninna Ci sie zaświecic kontrolka oraz sygnał dzwiekowy przy niskim stanie oleju ?? Jelsi nie widac sladów wycieku to oczywiscie moga to byc uszczelniacze zaworowe. Jednak warto jeszcze raz wszystko dokładnie zbadac czy nie jest strzelona micha itp.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr paź 25, 2006 23:14

aegiss pisze:uszczelniacze zaworowe - poprostu silnik spalał olej (jesli tak jak mowisz nie ma wycieków) - zobacz po odpaleniu ,czy leci niebieski dymek z rury. U mnie koszt 160 z robocizna wyszło(od razu wymien uszczelke pod kopułka zaworów).
uszczelniacze zawrów można wymienić bez ściągania głowicy wtedy masz uratowane
ładych parę złotych na uszczelce pod głowicą
uszczelniacze to kilkanascie złotych robbocizna w warsztacie takim w którym nie
trzeba ściągać głowicy to koszt ok. 140-180zł przy 8V
przy okazji wymiany uszczelniaczy warto sprawdzić cisnienie w cylindrach wlącznie
z próbą olejową wtedy wyjdzie czy przez pierścienie nie idzie olej do komory
spalania ..., jak nie znjadziesz wycieku to wal do warsztatu na zmianę uszczelniaczy
i sprawdzenie ciśnień



aegiss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: śr cze 14, 2006 09:35
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: aegiss » czw paź 26, 2006 06:14

Atomic10 pisze:Nie powninna Ci sie zaświecic kontrolka oraz sygnał dzwiekowy przy niskim stanie oleju ??
u mnie tez był suchy bagnet - nic nie swieciło nie piszczało :)


Nie pytaj próżno,bo nikt sie nie dowie.Jaki nam koniec szykują bogowie.

beeck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 15, 2005 03:06
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

MK3 1.6 Prblem z olejem

Post autor: beeck » ndz paź 29, 2006 15:55

Witam :)
Tez mam problem z olejem mk3 1.6 silnik AEE z 97r. Wciaga olej w duzych ilosciach nie dymi na niebiesko , cisnienie ma porownywalne około 15 na tłok . Tez myslałem ze wymiana uszczelniaczy pomoze ,ale niestety nie.
Czy jak wymienie pierscienie to juz problem bedzie z głowy ???



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz paź 29, 2006 16:51

beeck pisze:Czy jak wymienie pierscienie to juz problem bedzie z głowy ???
Mocno częściowo - bo jak zużyta jest gładź cylindra nowe pierścienie nic nie dadzą
Darkness_ozo, Ty to wlej olej do silnika i zobacz czy gdzieś nie wali na zewnątrz - bo jak nie ma oleju to jak ma być wyciek. Jeśli wlejesz a na zewnątrz oleju nie zobaczysz - to wyciek "wewnętrzny". Zobacz czy nie padła uszczelka pod filtrem oleju, no i napisz kiedy ostatnio sprawdzałeś olej


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

beeck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 15, 2005 03:06
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: beeck » ndz paź 29, 2006 17:22

Czesc
Olej wymieniłem jakies 3500 km temu od razu jak go kupiłem .Wlałem Castrola półsyntetyka . Auto ma przebieg 174000 . A wycieków nigdzie nie ma , od razu to sprawdzałem . Musi tylko go palic , takie mam przypuszczenie .

[ Dodano: Nie Paź 29, 2006 16:26 ]
A olej sprawdzam po kazdej dłuzszej jezdzie , albo dwa razy w tygodniu . Widac znaczące ubywanie na bagnecie . Samochód mocy nie traci spokojnie 170 km/h jedzie .



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz paź 29, 2006 18:01

beeck, coś jest nie tak - piszesz, że masz ciśnienie 15 bar czyli maksymalne, uszczelniacze zaworoe wymienione i dalej ubywa... A ile Ci tego oleju łyka na 1000 km??


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

beeck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 15, 2005 03:06
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: beeck » pn paź 30, 2006 16:40

Co niby nie tak ? Tak faktycznie teraz jest , oleju bierze na 1000 km jakies 2 setki moze wiecej . Z tego co sie orientuje to poszły pierscienie olejowe i one nie trzymają . Przed wymianą uszczelniaczy ja zmierzyłem cisnienie i zobaczyłem ile jest , byłem pewnien ze uszczelniacze wymienie i problem z głowy . Ale niestety nie . Na razie jezdze i dolewam oleju , nie mam narazie kasy na rozebranie silnika i wymiane piercieni . Co według Ciebie moze byc przyczyną ubywania oleju ??



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » pn paź 30, 2006 17:09

Widze że w AEE to dość częsta przypadłość kumpel ma Octavię 1,6 AEE od nowości i przy 170 tys też głowica szła do remontu bo dymił na niebiesko po remoncie nie dymi ale olej dalej znika.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn paź 30, 2006 19:45

beeck, prawidłowy pomiar cisnienia z próbą olejową ma Ci wykazać nieszczelność na pierścieniach - a z Twojego pomiaru wychodzi max ciśnienie sprężania jakie daje fabryka.... - więc ja bym ten pomiar zobił jeszcze raz. Kolejna sprawa to dwie sety na 1000 km nie jest jeszcze dramatem, ale mimo wszystko warto z tym powalczyć


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 326 gości