[mk2] Szumi w samochodzie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Danielo85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr cze 28, 2006 22:05
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

[mk2] Szumi w samochodzie

Post autor: Danielo85 » pn paź 23, 2006 19:47

Witam :pub:
Zwracam sie z takim pytaniem: czy u was tez od predkosci ok 100 km/h zaczyna szumiec w samochodzie? Wydaje mi sie ze to spod uszczelek drzwi, a im szybciej jade to bardziej szumi:/ A jesli to uszczelki to jak mozna sobie z tym poradzic?


[img]http://img145.imageshack.us/img145/7367/vwgolfplusercu4.jpg[/img]

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » pn paź 23, 2006 19:52

hm.. jedź z kimś i niech słucha z której strony najbardziej szumi... może gdzieś przepuszcza mocno..
nie dziw się , że w aucie które ma już parenaście latek przy 100 km/h szumi...

Może łożyska jakieś niefirmowe i szumią lub czeka Cie wymiana... możliwe, że oponki masz szerokie..



Awatar użytkownika
Danielo85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr cze 28, 2006 22:05
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: Danielo85 » pn paź 23, 2006 19:56

Ale to jest takie szumienie jakby wlasnie te usczelki co sa przy dachu slabo trzymaly wiatr i tamtedy wiatr wlatuje i szumi. Troche to dziwnie wytlumaczylem, ale mam nadzieje ze wiadomo o co chodzi... Lozyska raczej nie


[img]http://img145.imageshack.us/img145/7367/vwgolfplusercu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pn paź 23, 2006 20:05

U mnie szumi jak cholera ;)



Awatar użytkownika
nikoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw mar 02, 2006 14:00
Lokalizacja: www.vag-podkarpacie.pl
Kontakt:

Post autor: nikoo » pn paź 23, 2006 20:12

dobra rada to jezdzic powoli... :bigok:


Oszczedzaj gardlo - NIE KRZYCZ "JAZDA" !! -------------------------------------------------->www.dj-niko.info

mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » pn paź 23, 2006 20:20

Witam
Kiedyś miałem podobny problem strasznie mi coś szumiało. Sprawdzałem uszczelki w drzwiach , dociągałem drzwi itp. ale nic nie pomogło. Kiedyś podczas odkurzania auta zobaczyłem że mam przetartą wykładzinę w aucie za siedzeniem pasażera, dziura była dość mała ale światło prześwitywało. Okazało się ze brakuje mi 2ch uszczelek, zaślepek gumowych w podwoziu . Dorobiłem sobie takie z gumy i po pierwszej jeździe była niesamowita poprawa. Może u Ciebie jest ten sam problem? Popatrz pod podwozie i posprawdzaj czy masz zaślepki , jeśli wypadły to będą dziury troszeczkę większe od monety.
Jeśli pomogłem to proszę o punkt.
:green_fuck:



Awatar użytkownika
Danielo85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr cze 28, 2006 22:05
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: Danielo85 » pn paź 23, 2006 20:35

mmksk pisze:Witam
Kiedyś miałem podobny problem strasznie mi coś szumiało. Sprawdzałem uszczelki w drzwiach , dociągałem drzwi itp. ale nic nie pomogło. Kiedyś podczas odkurzania auta zobaczyłem że mam przetartą wykładzinę w aucie za siedzeniem pasażera, dziura była dość mała ale światło prześwitywało. Okazało się ze brakuje mi 2ch uszczelek, zaślepek gumowych w podwoziu . Dorobiłem sobie takie z gumy i po pierwszej jeździe była niesamowita poprawa. Może u Ciebie jest ten sam problem? Popatrz pod podwozie i posprawdzaj czy masz zaślepki , jeśli wypadły to będą dziury troszeczkę większe od monety.
Jeśli pomogłem to proszę o punkt.
no i to jest dobry kmin. Zobacze chociaz nie wydaje mi sie ze to to... ale sprawdze jutro po pracy. Troche to denerwujace, bo czasami nie sluchac co chlopaki na CB mowia :/


[img]http://img145.imageshack.us/img145/7367/vwgolfplusercu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » pn paź 23, 2006 20:45

sprawdz moze gumowe zatyczki w grodzi miedzy silnikiem a kabina , tez mozna sprawdzic stan folii w drzwiach ( o ile jezcze jest)


Obrazek

Awatar użytkownika
Danielo85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr cze 28, 2006 22:05
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: Danielo85 » pn paź 23, 2006 20:55

silent_rob pisze:tez mozna sprawdzic stan folii w drzwiach ( o ile jezcze jest)
folia jest bo niedawno boki rozbieralem.
silent_rob pisze:sprawdz moze gumowe zatyczki w grodzi miedzy silnikiem a kabina
a ile ich jest i moglbys napisac tak mniej wiecej gdzie sa? Popatrze popatrze...
Dzieki za sugestie


[img]http://img145.imageshack.us/img145/7367/vwgolfplusercu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » pn paź 23, 2006 21:14

A u mnie nie szumi, ale piszczy. :( Jadac tak od 60-80km piszczy od strony kierowcy. Nie wiem skad dzwiek dochodzi, nie umiem tego zlokalizowac. Jak przyspiesze 90-110 to juz nie piszczy. Jak zwolnie to zas od nowa... Niekiedy jak depne hamulec to przestanie, niekiedy jak gaz. Co to moze byc?


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » wt paź 24, 2006 07:49

Danielo85 pisze:
silent_rob pisze:tez mozna sprawdzic stan folii w drzwiach ( o ile jezcze jest)
folia jest bo niedawno boki rozbieralem.
silent_rob pisze:sprawdz moze gumowe zatyczki w grodzi miedzy silnikiem a kabina
a ile ich jest i moglbys napisac tak mniej wiecej gdzie sa? Popatrze popatrze...
Dzieki za sugestie
niestety sa pod deska rozdzielcza ale mozna tez sprawdzic ich stan od strony silnika jak jest ta blacha za ktora siedza ludziki hah :D to w tej blaszce powinny byc takie gumowe kuleczka w ktore wchodza kable itp


Obrazek

SmokIT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 13:42
Lokalizacja: WARMIŃSKO-MAZURSKIE

Post autor: SmokIT » wt paź 24, 2006 08:26

MrUkAs pisze:A u mnie nie szumi, ale piszczy. :( Jadac tak od 60-80km piszczy od strony kierowcy. Nie wiem skad dzwiek dochodzi, nie umiem tego zlokalizowac. Jak przyspiesze 90-110 to juz nie piszczy. Jak zwolnie to zas od nowa... Niekiedy jak depne hamulec to przestanie, niekiedy jak gaz. Co to moze byc?
za luźny pasek klinowy? miałem niemal identyczne objawy.
naciągnięcie pomogło.



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » wt paź 24, 2006 10:32

SmokIT pisze:
MrUkAs pisze:A u mnie nie szumi, ale piszczy. :( Jadac tak od 60-80km piszczy od strony kierowcy. Nie wiem skad dzwiek dochodzi, nie umiem tego zlokalizowac. Jak przyspiesze 90-110 to juz nie piszczy. Jak zwolnie to zas od nowa... Niekiedy jak depne hamulec to przestanie, niekiedy jak gaz. Co to moze byc?
za luźny pasek klinowy? miałem niemal identyczne objawy.
naciągnięcie pomogło.
Hm, pasek chyba nie, bo pasek jak np. sie wjedzie w duza ilosc wody albo cos takiego wydaje inny glos niz ten co jest u mnie. U mnie jest takie jakby piszczenio-tarcie... Trudno opisac ten glos... :/


www.SportCom.PL

Andrych
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr sie 18, 2004 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Andrych » wt paź 24, 2006 10:44

MrUkAs pisze:
SmokIT pisze:
MrUkAs pisze:A u mnie nie szumi, ale piszczy. :( Jadac tak od 60-80km piszczy od strony kierowcy. Nie wiem skad dzwiek dochodzi, nie umiem tego zlokalizowac. Jak przyspiesze 90-110 to juz nie piszczy. Jak zwolnie to zas od nowa... Niekiedy jak depne hamulec to przestanie, niekiedy jak gaz. Co to moze byc?
za luźny pasek klinowy? miałem niemal identyczne objawy.
naciągnięcie pomogło.
Hm, pasek chyba nie, bo pasek jak np. sie wjedzie w duza ilosc wody albo cos takiego wydaje inny glos niz ten co jest u mnie. U mnie jest takie jakby piszczenio-tarcie... Trudno opisac ten glos... :/
WITAM U MNIE BYł PODOBNY PROBLEM I OKAZAłO SIE ZE PISZCZY W DZIWNY SPOSOB ROLKA NAPINACZA ALTERANTORA CIEZKO JA DOSTAC BO ORYGINAł W VW KOSZTUJE 320Zł A ZAMIENNIK 70Zł,OCZYWISCIE WYMIANA POMOGłA



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 288 gości