[mk3] paski + temperatura

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rado33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 11:52
Lokalizacja: Kraków

[mk3] paski + temperatura

Post autor: Rado33 » pn paź 23, 2006 11:42

Witam.... zabieram się po paru innych wymianach wreszcie za rozrząd.... czytałem że najlepszy wybór to paski Conti.... a inny warty polecenia to jaki ?? Chciałbym wymienić też ten drugi pasek m.in. od wspomagania.... znacie jakieś przybliżone ceny części ??

Drugi problem to temperatura.... początkowo było wszystko ok.... niestety teraz jak było troche chłodniej to mi lata temperatura.... po jakiś 10km wg wskaźnika jest około 80.... jak stane w jakims korku to mam te 90 ale wystarczy troche szybciej jechać i już mam około 75-80 :otepienie: .... sam nie wiem.... wyglada jakby termost sie zawieszał i nie zamykał się. No chyba że to normalne przy niskich (trudno 4' nazywać niskimi) temperaturach że temperatura nie utrzymuje sie wciąż na 90. Co sądzicie ?? Nadmienię że na postoju przy włączonym silniku wszystko wygląda ok.... chwilę pochodzi silnik... termostat zamkniety... osiaga 90 stopni to puszcza bo zaczyna bbyć ciepły dolny wąż przy chł.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn paź 23, 2006 12:03

Rado33 pisze:początkowo było wszystko ok..
poczatkowo tzn jak ????nic się takiego nie dzieje nie masz powodów do zmartwien jeżeli temperatura obniży sie do 70 st lub wzrośnie do 100 podczas jazdy) wtedy można się zacząć martwić o termostat ! :bigok: jesli chodzi o paski to contitech są powszechnie stosowane w mk i nie zauwazyłem aby ktoś narzekał ja osobiście równiez mam założone conti cena niezbyt wygórowana -poszukaj na allegro tam znajdziesz ceny :bigok:



Rado33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 11:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rado33 » pn paź 23, 2006 12:16

Poczatkowo...... czyli jezdząc przy temperaturach otoczenia wyzszych(we wrzesniu).... zawsze trzymało 90 stopni czy jechałem 80km/h czy 120km/h ...... a teraz im szybciej tym bardziej się chłodzi... inna sprawa że zawsze jest powyżej 70stopni...


A jak jest z ssaniem.... przy jakiej temperaturze silnika się wyłącza??



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn paź 23, 2006 14:05

Rado33 pisze:A jak jest z ssaniem.... przy jakiej temperaturze silnika się wyłącza??
wszystko zalezy od czujnika temperatury on podaje do kompa impuls nastepnie na aparat wtryskowy (przygotowanie mieszanki )i dlatego czasammi sa objawy przy padnietym czujniku temp że nie można odpalic albo obroty na zimnym silniku sa niestabilne lub wrażenie jakby nie pal;ił na wszystkie gary



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » pn paź 23, 2006 14:27

Co da paskow to ja Gates zakladam, plus rolka SKF. A z temperatura to dziwnie masz, kiedys mialem podobnie, jak jechalem w trasie to temperatura byla kolo 70stopni, a jak stanolem, lub jechalem powoli w korku to mialem 90 stopni. Zmienilem wiec temostat i teraz juz mam zawsze 90stopni.



Rado33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 11:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rado33 » wt paź 24, 2006 10:06

No i byłem u mechaniora..... wczoraaj było że za wymiane (pasek, rolka) zapłacę z robocizną około 200-220zł..... dziś doszedł ten drugi pasek...... do tego i powiedział mi że razem z paskiem trzeba by wymienić pompę bo....... jak naciągnie pasek to i tak pompa zacznie przeciekać ??!! wtf !!

Ktos mnie tu chyba zaczyna robić w ....... !!

Aha cały koszt..... 80 pasek+130rolka+170pompa Hopu+50drugi pasek+120robocizna = 550 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Olać go ciepłym moczem czy może kolo dobrze radzi??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości