kolor lakieru - gdzie mozna znalezc jego numer ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

kolor lakieru - gdzie mozna znalezc jego numer ?

Post autor: Forester » pn lut 07, 2005 19:09

dzis rano zauwazylem ze mi ktos na parkingu przejechal po samochodziku, tzn wgniotl mi troche blache i zdarl lakier za przednim reflektorem.

nie chce zeby mi tam rdza weszla wiec chce jka najszybciej to zamalowac, ale nie wiem jaki numer ma lakier samochodu? gdzie moge znalezc ten numer, w samochodzie, w papierach

i pytanie nastepne: czy jka znajde tego kolesia co mi to zrobil to czy mam jakies prawo zadac od niego odszkodowania, polisy oc

czy jesli go nie zlapalem na goracym uczynku to pozostanie mi tylko przebicie mu opon??:)

ps. ty z ta ciezarowka z biala buda...strzez sie ...



Awatar użytkownika
newswen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:50
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: newswen » pn lut 07, 2005 19:31

jeżeli jesteś na 100% pewny że to on, to idz do niego i powiedz że zarysował ci furke i wypadałoby to jakoś załatwić!!!!- powinien rzucic jakis hajs
jeżeli nie pójdzie na to warto sprawdzic czy nie zostały mu na ciężarówce jakieś śłady lakieru, wtedy wezwac pały i powiedziec ze widziales jak ci koles przejechal po aucie i sie nie przyznaje do tego
, co do koloru lakieru to najlepiej ci go dobierze lakiernik, lepiej sie samemu nie bawic....

PS: najlepiej jednak sie dogadac z gosciem pojechac do lakiernika zeby to zrobil a ten koles z ciezarowki niech płaci!!!! a co....
pozdro



Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: magik » pn lut 07, 2005 19:45

mk2 ma nr lakieru na tylnym pasie w bagażniku po lewej stronie...
jak auto było sprowadzane i masz kopię briefu, to tam też powinien być nr (o ile lak jest oryginalny)...
a jak pojedziesz do sklepu lakierniczego, to na pewno znajdą lub często się nawet zdarza tak, że sprzedawca już jak zobaczy kolor, to wie jaki to nr :grin:



Awatar użytkownika
CHECIK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob paź 09, 2004 16:24
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Post autor: CHECIK » pn lut 07, 2005 19:56

Idż z klapką od wlewu paliwa to ci dobiorą bo według numeru lakieru to nie zdziw się jak wyjdzie dużo ciemniejszy odcień.Pozdro



Awatar użytkownika
VAUER6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 19:53
Lokalizacja: SZCZECIN

Post autor: VAUER6 » pn lut 07, 2005 19:56

Albo wez go pod chu..i powiedz ze sasiad widzial z okna lub cos w ten desen i ze albo placi albo idziesz na paly:)



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » pn lut 07, 2005 23:30

dzieeeki wielkie za cenne pporady;)

koles ze swoja ciezarowka sie jeszcze nie pojawil...pewnie siedzi teraz w jakims wart\sztacie i zaciera slady ....

czy moze mi ktos powiedziec w ktorym miejscu w briefie podany jest numer lakieru

i jeszcze jedno pytanie, ile moze kosztowac dobranie lakieru u lakiernika i wsadzenie go do aerozolu(lakieru, nie lakiernika;)??



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » pn lut 07, 2005 23:36

Co do numeru lakieru znajdziesz go na tej stronie http://www.doppel-wobber.de/ :bajer:



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: kolor lakieru - gdzie mozna znalezc jego numer ?

Post autor: briano » wt lut 08, 2005 12:28

Co do nr lakieru to w 3 z tyłu w bagażniku niedaleko zapasu masz taką lepkę z kodem lakieru, ale myślę że najlepiej by było tak jak mówią koledzy wziąć klape wlewu i do mieszalni lakierów dobiorą bez problemu.
Ceny są różne w zależnosci od producenta i skladu lakieru czy to zwykły, metalik perła itp



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 262 gości