MK3 lampka od świec pomocy :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KaraseK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 18:10
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

MK3 lampka od świec pomocy :(

Post autor: KaraseK » ndz paź 22, 2006 10:57

Mam problem, jestem użytkownikiem Golfa MK3 TDi i mam problem. Samochód odpala bez problemu. wszysto gra tylko, kiedy po opaleniu silnika nie naciska na pedał hamulca czyli zostawiam żeby sie rozgrzał silnik to po upływie 3 minut zapala sie ponownie lampka świec i zaczyna migać az do momentu wciśnięcia przeze mnie hamulaca oraz kiedy jade w dłuższa trase i nie wciska pedału hamulca przez ok 3-4min. to zapala sie lampka świec żarowych i mróga aż do momentu wcisnięcia pedału hamulca. i sytuacja się powtarza po ok 3-4 minutach i znowu wciskam pedał hamulca bo z migającą lampka to cholera bierze jak sie jedzie :( prosze o pomoc o co chodzi z ta lampką ? jaki może być powód tej usterki ?


-=KaraseK=-

Awatar użytkownika
ziolo115
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ziolo115 » ndz paź 22, 2006 13:32

:( na początek sprawdz czy w momencie ponownego zapalenia lampki od swiec na listwie zasilającej swiece pojawia sie napięcie a jezeli tak to czy po wcisnieciu chamulca to napiecie znika.... jezeli tak to moze sie automat od podgrzewania swiec coś zrypał...... a jezeli nie to robi jakieś fałszywe alarmy... no ale cięzko powiedzieć



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz paź 22, 2006 16:31

KaraseK pisze: zostawiam żeby sie rozgrzał silnik
Po pierwsze nie powinno sie rozgrzewac silnika na biegu jalowym, ale to tak przy okazji.
Mruganie kontrolki oznacza jakis blad ze sterowaniem silnika i nie ma nic wspolnego ze swiecami. Masz prawdopodobnie cos nie tak z czujnikiem przy pedale hamulca...



Awatar użytkownika
KaraseK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 18:10
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KaraseK » czw paź 26, 2006 14:36

wiec dalej mam ten sam problem wzorowalem się na powyższej podpowiedzi o czujniku przy pedale hamulca no i go wymieniłem i problem NADAL WYSTĘPUJE wiec dalej prosze o pomoc w rozwiązaniu tego problemu... BARDZO PROSZE bo nie wiem co sie dzieje....


-=KaraseK=-

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw paź 26, 2006 14:41

KaraseK pisze:wiec dalej mam ten sam problem wzorowalem się na powyższej podpowiedzi o czujniku przy pedale hamulca no i go wymieniłem i problem NADAL WYSTĘPUJE
Moze wymieniles nie ten co trzeba. Tam podchodza chyba dwa. Jeden do swiatel, a drugi do kompa. Jakos sie je podobno reguluje (wkreca, lub wykreca) ale dokladnie nie wiem...



Awatar użytkownika
KaraseK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 18:10
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KaraseK » czw paź 26, 2006 19:06

no to ten co sie wykreca i wkreca czyli reguluje wyminiłem czyli czujnik od swiateł stopu wymieniłem :) urcze i nadal problem... Piszesz że jeszcze jeden jest tam ... sprytne wiec postaram się go znaleźć ale tylko jednego znalazłem i drugiego niechyba że jest w innym miejscu niż koło hamulca ?

[ Dodano: 31 Paź 2006 11:32 ]
Jeszcze dodam że odkryłem niedawno że jeżeli włoży się kluczyk do stacyjki i włączy tylko zapłon bez odpalanie to sytuacja z Lampką od świec jest taka sama czyli po ok 3 minutach od nagrzania świec znowu się włancza i gaśnie tylko w momencie naciśnięcia hamulca. Czy to mozliwe że jakiś czujnik od temperatry świec nawalił? Zaznaczam że samochód zapala od razu bez jakiś kolwiek zakłóceń ( pali na dotyk :) ). Prosze o pomoc co to może być. Przejechałem już od wykrycia tej userki ponad 2 tyś. KM i nic się w trasie nie stało tylko ta lampka od grzania świec mruga i musze cały czas naciskać pedał hamulca żeby ją wyłonczyc na zowy minuty :( Prosze pomocy :(

[ Dodano: 01 Lis 2006 13:13 ]
MIAŁEŚ racje są tam dwa czujniki jeden od stopu drugi od kompa. Wykreciłem tego od kompa i strasznie był zatłuszczony jakimś smarem wiec go wyczyściłem wkręciłem na nowo i działa... LUZzik


-=KaraseK=-

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 398 gości