MK2 jak odpowietrzyć układ nagrzewnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bieganMK2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 20, 2006 14:45
Lokalizacja: Łódź

MK2 jak odpowietrzyć układ nagrzewnicy

Post autor: bieganMK2 » pt paź 20, 2006 14:49

pytanie jak w temacie jak to zrobić szukałem na forum są rozne zagadnienia o nagrzewnicy ale nie ma nic o odpowietrzeniu tego układu. a wydaje mi się że to wlasnie trzeba zrobić gdyż gdy samochód stoi sobie na wolnych obrotach (bieg jałowy) to leci do kabiny takie letnie powietrze natomiast gdy juz obroty są wyższe wyedy jest tak jak powinno być, więc chyba to trzeba jakos odpowietrzyć nie ? Prosze o pomoc



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pt paź 20, 2006 14:54

bieganMK2, układ się odpowietrza za pomocą odkręcenia korka w zbiorniczku wyrównawczym, odpalić auto zagrzać ok 15 min i wszystko. Te zimnawe powietrze może być z czegoś innego. Masz pod maską na wężach tych które idą do nagrzewnicy takie zawory kulowe (takie plastiki)?? Jak masz to wywal !!


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
bieganMK2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 20, 2006 14:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bieganMK2 » pt paź 20, 2006 14:59

raczej nie zauważyłem czegoś takiego. wiem natomiast że wymieniłem termostat wcześniej bo się zepsuł i od tamtej pory tak wlasnie jest ze letnie na wolnych obrotach a normalne cieple jak są wyższe. Ale zrobie jak mówisz odpale go na odkręconym korku. Tylko czy mi nie wywali jakos plynu korkiem jak sie juz nagrzeje ??



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pt paź 20, 2006 15:02

Raczej nie ;)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 20, 2006 16:01

Odkręcenie korka nic nie da. Układ się sam odpowietrza, a gdyby nagrzewnica była nie odpowietrzona to wogóle by nie grzała nawet przy wyższych obrotach.. Objawy u ciebie wskazują nna słaby obieg płynu przez nagrzewnicę. Czyli albo zaleziona kamieniem nagrzewnica albo wirnik pompy połamany (wtedy by się grzał silnik za bardzo), albo coś z klapkami regulującymi nawiew - one mają takie otwory pokryte gąbką, która w starszych autach pęka, robią się dziury i to powoduje mieszanie powietrza zimnego z ciepłym. Natomiast jeśli silnik masz przy tym niedogrzany to pewnie założyłeś jakiś felerny termotsat.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

karol_kari
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 31, 2006 21:21
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: karol_kari » pt paź 20, 2006 17:11

tez miałem kiedys taki problem może masz przednią atrape zaerwaną a jak nie to termostat,


g60 dobry ale gdzie regenerować pomocy

Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

Post autor: wegi » pt paź 20, 2006 18:00

No mi sie wydaje ze to nie zapowietrzenie ukladu. ja mam cos takiego i wlasnie zabieram sie za nagrzewnice :)



Awatar użytkownika
bieganMK2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 20, 2006 14:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bieganMK2 » pn paź 23, 2006 09:21

dobra biore sie zaraz za niego i za ten nawiew i za nagrzewnice. Termostat napewno nie jest zły bo kupiony w sklepie VW :hmm:



Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » pn paź 23, 2006 11:08

Termostaty zdazaja sie wadliwe fabrycznie, i nawet ASO nic na to nie poradzi. Jaka golfik ma temperature? czy jest na srodku? ile jest na skali jak wlacza sie wentylator?



Awatar użytkownika
bieganMK2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 20, 2006 14:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bieganMK2 » wt paź 24, 2006 15:46

jest troche przed srodkiem jak sie nagrzeje a wentylator wlacza sie jakos w 3/4 skali wiec normalnie. Termostat jest dobry nie ma dwoch zdań to jest kwestia nagrzewnicy tylko nie mam czasu teraz sie za to zabrac. ehh



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 268 gości