MK3 - Jak wymienić termostat ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Michal833
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 10:37
Lokalizacja: kielce

MK3 - Jak wymienić termostat ?

Post autor: Michal833 » pn paź 16, 2006 10:53

Cześć koledzy - proszę o podpowiedz jak mam wymienić termostat w golfie III 1.9 TD i czy po wymianie termostatu trzeba wymienić płyn chłodniczy. Proszę o instrukcje - Z góry dziękuje za rady. A tak wogóle w którym miejscu znajduje się termostat ???



Awatar użytkownika
ziolo115
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ziolo115 » pn paź 16, 2006 13:20

Przed wymianą termostatu nalezy spuscic płyn z zimnego silnoka. nie wiem jak u ciebie jest z dostępnością do termostaty ale zasadniczo wymiana jest bardzo prosta. nalezy odkręcić plastikowy element w którym znajduje sie termostat po uprzednim sciągnięcieu gumowego węża. stary termostat wyjąć palcami bo nie jest on mocowany w zaden sposób on jest tylko wsadzony w ten plastikowy element po czym przeczyścic miejsce przylegania uczelki termostatu i wsadzić nowy termostat oraz uszczelkę i skręcić bodajże na 2 lub 3 śrubki. załozyc wężei napełnić układ oraz odpalic silnik i czekać az włonczy sie wentylator na chłodnicy pamietaj zeby był odkręcony całkiem korek na zbiorniczku wyrównawczym ,to pozwoli sie odpowietrzyć układowi oraz pamietaj zeby pokrętło było ustawiaone na obieg ciepłej wody na nagrzewnice chociaz tam chyba płyn jest w ciągłym obiegu. jak załączy sie wentylator to zakręc korewk i przejedz kawałek i sprawdz czy niema zadnych wycieków i w razie potrzeby po ostygnięciu uzupełnij stan płynu jezeli jest potrzeba...



Michal833
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 10:37
Lokalizacja: kielce

Post autor: Michal833 » pn paź 16, 2006 13:26

A dokładnie w którym miejscu jest ten termostat, jak byś mi podał coś bliżej kolego strasznie bym ci był wdzięczny bo ja jestem młodym i nie doświadczonym kierowcą !!!



Awatar użytkownika
ziolo115
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ziolo115 » pn paź 16, 2006 13:33

dojdziesz do termostatu na chłopski rozum:) prowadz wzrokiem od dolnego węża na chłodnicy w kierunku silnika i tam gdzie sie konczy wąż na takim rozgałęźniku to właśnie w nim jest termostat:) jesli pomoglem prosze o punkcik:)



Awatar użytkownika
Djeight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 14:43
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: Djeight » pn paź 16, 2006 14:03

Termostat przeważnie jest montowany na pompie wody do pompy wody przychodzą 3 węże i jest ona napędzana paskiem wiec trudno jej nieznaleść pamiętaj że odkręcisz jeden wąż to zleci ci ciecz z chłodnicy a jak wyjmiesz termostat to chlusnie wodą z bloku silnika , żebyś nie był tym zaskoczony bo wtedy te 3 litry mogą dużo ubrudzić .jeżeli wymieniasz termostat to przy okazji zainwestuj w nowe petrygo :bajer: [ taka mała rada :) ]

Pozdrawiam




Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 349 gości