[mk4]- problem ze wskaźnikiem temperatury

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

galezow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 02:43
Lokalizacja: Kraków

[mk4]- problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: galezow » ndz paź 15, 2006 17:17

witam
od pewnego czasu mam taki problem , ktory moze wydawac sie dosyc blachy ale dziwnie zachowuje sie moj wskaznik temperatury silnika. a mianowicie po zapaleniu samochodu wszystko jest ok po czym w czasie jazdy nagle tak jakby sie calkowicie wylaczal i wskazowka opada jak przy wylaczonym silniku (dokladnie jakby jakiegos styku nie bylo czasami) aby po paru minutach znowu powrocic do swego prawidlowego polozenia czy aby nie jest to problem jakigos bezpiecznika? czy moze jakies przewody nie maja chwilowo styku ? a moze cos nie tak z czujnikiem temperatury? (gdzie sie znajduje ten czujnik ?)
bardzo prosze o rady
dziekuje
tomek

ps. dziekuje za wczesniejsze rady ..... ze wzgledu na to ze jestem nowy na forum nie za bardzo sie orientuje jeszcze na temata zasad panujacych..
Ostatnio zmieniony ndz paź 15, 2006 17:20 przez galezow, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz paź 15, 2006 17:19

ale pomoglo :) wstaw lepiej jeszcze te [] wiec podociskaj przewody na czujniku jak niepomoze to pisz dalej to nic nie kosztuje jeszcze.



galezow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 02:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: galezow » ndz paź 15, 2006 17:23

dzieki , a gdzie znajduje sie dokladnie ten czujnik?
tomek :D



jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » ndz paź 15, 2006 18:41

Najprawdopodobniej masz do wymiany czujnik. Ja u sibie miałem to dokładnie to samo. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie czujnik jest na 4 piny i nie ma szans żeby nagle coś przestało łączyć bo jest to wszystko w sporej kostce. U mnie czujnik jest po prawej stronie silnika patrząc od przodu samochodu, zaraz za pogrzewaczymi z tyłu. Nie widać go od razu, trzeba zajerzeć pomiędzy silnik, a kabinę pasażerską. Koszt czujnika to jakieś 50-80 zł, a wymienić dasz radę sam, tylko kup trochę płynu do chłodnicy (1 litr starczy) bo trochę wylatuje. Ogólnie mój temat o tym masz tu: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53198
Powodzenia :pub:



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » ndz paź 15, 2006 18:52

jajko pisze:Koszt czujnika to jakieś 50-80 zł, a wymienić dasz radę sam, tylko kup trochę płynu do chłodnicy (1 litr starczy) bo trochę wylatuje. Ogólnie mój temat o tym masz tu: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53198
Powodzenia :pub:
mój czteropinowy kosztował niecałe 40zł i był wpięty w krocieć trójnika płynu chłodniczego
w głowicy (wpięty i zabezpieczony taką spineczką),
u mnie można było zmienić pod sklepem a płynu bardzo niewiele zleciało,
więc bez obawy galezow zerknij pod maskę i poszukaj tego .... :pub:



Awatar użytkownika
Corso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:18
Lokalizacja: Z nad morza

Post autor: Corso » ndz paź 15, 2006 21:07

Miałem to samo,wystarczyło go wymontować przetrzeć szmatą bo zaszedł jakimś nalotem czy mazią i jak na razie działa,płyn spuszczasz przed wyjęciem czujnika korkiem spustowym na dole chłodnicy



psokol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 07, 2006 12:30
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: psokol » pn paź 16, 2006 08:29

Ja mialem to samo, tak jak wyzej napisane czujnik jest wpiety w przewód wody, stojąc przed samochodem to jest po prawej stronie silnika. Wyciagasz wtyczke i czyścisz styki (najlepiej jakis preparat typu KONTAKT-do czyszczenia styków)-pare kropel na styki w kostce, czekasz kilka minut, potem wycierasz i ponownie pare kropel na styki i wkładasz kostke w czujnik-kilka razy zdejmujesz, potem wycierasz i składasz ponownie. Robilem tak w piatek, i od tamtego momentu jest wszystko OK.

Powodzenia.



galezow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 02:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: galezow » pn paź 16, 2006 17:42

dzieki wielkie za wszelkie rady, pojutrze mam troche czsu wiec zabieram sie do roboty
dzieki jeszcze raz i pozdrowka
tomek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości