[mk3]wyciek płynu chłodniczego i gruchotanie w silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
r5badkiller
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 18:15
Lokalizacja: Pleśna k/Tarnów
Kontakt:

[mk3]wyciek płynu chłodniczego i gruchotanie w silniku

Post autor: r5badkiller » ndz paź 15, 2006 11:20

zauważyłem ze mi wycieka płyn chłodzący jest on zielony i zauwazyłem na silniku zielone nacieki i mokre tzn wyciek jest przy silniku gdzie wychodzi wąż do nagrzewnicy i sie leje na skrzynie beigów niby nie dużo ale zauwazyłem ze coraz więcej przy silniku co wchodzi pod tym plastikiem :panna: to cos powaznego czy se moze tak cieknąć :grin: ale hyba nie no i troszki płynu ubywa

i jeszcze jedno nie będe zakładał dwóch tematów :grin: chodzi mi oto ze słychać takie gruchotanie po lewej stronie silnika jak sie stoi przed maską tam dzie alternator ino gdzies w srodku :panna: czy to pompa wodna na ykończeniu czy co???

Pozdrawiam :pub:


Golf to Golf. Niemiecka prostota i solidne wykonanie. Może nie ekscytuje, ale można na nim polegać.

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz paź 15, 2006 11:29

zawsze mozesz jezdzic z dziura baniak plynu do bagaznika i w droge tylko jak calkiem pier...e i jeszcze na trasie to powodzenia.gruchotac ci moga lozyska w alternatorze.
Ostatnio zmieniony ndz paź 15, 2006 11:40 przez Duber, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Corso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:18
Lokalizacja: Z nad morza

Post autor: Corso » ndz paź 15, 2006 11:30

To gruchotanie wygląda na uszkodzoną pompe wodną,sam miałem niedawno taki przypadek,sprawdz jeszcze czy hałasuje od razu na zimnym czy po rozgrzaniu silnika,ewentualnie mógł się dostać do pompy jakiś kawałek przedmiotu z obiegu,choć to mało prawdopodobne ale...
warto też zdjąć pasek klinowy ażeby sprawdzić czy to nie alternator



Awatar użytkownika
r5badkiller
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 18:15
Lokalizacja: Pleśna k/Tarnów
Kontakt:

Post autor: r5badkiller » ndz paź 15, 2006 11:36

Corso pisze:To gruchotanie wygląda na uszkodzoną pompe wodną,sam miałem niedawno taki przypadek,sprawdz jeszcze czy hałasuje od razu na zimnym czy po rozgrzaniu silnika,ewentualnie mógł się dostać do pompy jakiś kawałek przedmiotu z obiegu,choć to mało prawdopodobne ale...
warto też zdjąć pasek klinowy ażeby sprawdzić czy to nie alternator
a gruchota tak samo na ciepłym jak i na zimnym


Golf to Golf. Niemiecka prostota i solidne wykonanie. Może nie ekscytuje, ale można na nim polegać.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 383 gości