MK3 TDI (1z) wpadający w podłoge pedał sprzeęgła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

MK3 TDI (1z) wpadający w podłoge pedał sprzeęgła

Post autor: kupszczelisty » pt paź 13, 2006 14:09

mam problem ponieważ z moim pedałem sprzęgła dzieje się coś nie tak, jeżdze normalnie i jest ok, ale czasami nacisne sprzęgło i ono odbija tylko do połowy swojej długości, musze je podnosić butem i nie ma reguły kiedy się to zdarza, no i czasami pedał jest twardy a czasami miększy, nie wiem co z tym zrobić ale już nerwicy dostaje. Ostatnio jechałem jakieś 160 wciskam sprzegło i luz, za chwile naciskam sprzegło a ono odstaje 2 cm od podłogi takie krótkie, ale bieg wżuce, podniose nogą i działa :|



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: MK3 TDI (1z) wpadający w podłoge pedał sprzeęgła

Post autor: RobertP » pt paź 13, 2006 14:18

kupszczelisty pisze:mam problem ponieważ z moim pedałem sprzęgła dzieje się coś nie tak, jeżdze normalnie i jest ok, ale czasami nacisne sprzęgło i ono odbija tylko do połowy swojej długości, musze je podnosić butem i nie ma reguły kiedy się to zdarza, no i czasami pedał jest twardy a czasami miększy, nie wiem co z tym zrobić ale już nerwicy dostaje. Ostatnio jechałem jakieś 160 wciskam sprzegło i luz, za chwile naciskam sprzegło a ono odstaje 2 cm od podłogi takie krótkie, ale bieg wżuce, podniose nogą i działa :|
mozliwe że masz nieszczelniości w hydraulice sprzęgła
czy przypadkiem nie ucieka ci deczko płyn hamulcowy ?



Awatar użytkownika
ddChavez
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 18:14
Lokalizacja: Radomsko/Wrocław
Kontakt:

Post autor: ddChavez » pt paź 13, 2006 15:57

Prawdopodobnie wycieka gdzies plyn od sprzegla bo z tego co wiem w 1Z jest hydrauliczne. Przy wysprzegliku w wielu markach zdarza sie wyciek. Nie wiem czy jest to w golfie akurat ale naprawa tego jest latwa i tania, kupuje sie tylko zestaw naprawczy czyli pare uszczelek.

[ Dodano: 13 Paź 2006 15:58 ]
Hmm, chociaz tak glosno myslac to jesli plyn by wyciekal to objaw krotkiego sprzegla wystepowalby caly czas.


[url=http://img91.imageshack.us/img91/4503/beztytuu1pk4.jpg][img]http://img91.imageshack.us/img91/4503/beztytuu1pk4.jpg[/img][/url]

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pt paź 13, 2006 16:00

ddChavez pisze:Hmm, chociaz tak glosno myslac to jesli plyn by wyciekal to objaw krotkiego sprzegla wystepowalby caly czas.
No wlasnie.. Ja mam to samo, a dokladnie pedal sprzegla wpada mi w podloge 3 razy w roku.. po napompowaniu 3 miechy z glowy. Auto jest na kanale co kwartal, zadnych wyciekow nie znalazlem, plyn hamulcowy nie ubywa..

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt paź 13, 2006 16:08

Gitner pisze:
ddChavez pisze:Hmm, chociaz tak glosno myslac to jesli plyn by wyciekal to objaw krotkiego sprzegla wystepowalby caly czas.
No wlasnie.. Ja mam to samo, a dokladnie pedal sprzegla wpada mi w podloge 3 razy w roku.. po napompowaniu 3 miechy z glowy. Auto jest na kanale co kwartal, zadnych wyciekow nie znalazlem, plyn hamulcowy nie ubywa..

Pozdro
Gitner
Gitner w sumie nie zawsze ma płyn uciekać, poprostu wciąga powietrze
i powiem Ci że najprwdopodoniej zaciąga Ci w wysprzęgliku przy skrzyni,
u mnie tak było jak u ciebie aż w końcu padło u sie dopatrzyłem gdzie ssie powietrze
a wymieniałem zestawy naprawcze (gumeczki) od pompki sprzęgła zaczynając
i na drugi dzięn kończąc na wymianie w wysprzegliku,
robota prosta nie ma potrzeby spuszczania całego płynu, i da się bez kanału
od góry odkręcasz wysprzęglik dwie śruby 8 klucz nr 13 i odkręcasz przewód od płynu
zaslepiasz go żeby caly płyn nie uciekł, rozbierasz wysprzęglik wymianisz wkręcasz
i po robocie, w dobrym układzie z odpowietrzeniem potrzeba ze 2 godzinki na to poświęcić
koszt tych gumeczek-zestawu naprawczego to ok.23zł :-)



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » pt paź 13, 2006 22:55

a gdzie ten wysprzęglik jest?? Możecie opisać wszystko pokolei?



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » sob paź 14, 2006 12:06

kupszczelisty pisze:a gdzie ten wysprzęglik jest?? Możecie opisać wszystko pokolei?
zaznaczony na zolto
Obrazek
przed zakupen zestawu naprawczego warto pompke rozebrac i sprawdzic jej powierzchnie wewnetrzna jezeli bedzie zarysowana ew. nadmiernie wypracowana moga pojawic sie wlasnie takie (wpadanie pedalu) zachowania ew. brak lub trudnosc w wysprzegleniu itp!



fronius
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr mar 15, 2006 23:33
Lokalizacja: SĘDZISZÓW

Post autor: fronius » sob paź 14, 2006 23:07

Ja mam taki sam problem w Polo tylko ze tam jest sprzegła na linke. jak moze byc tego przyczyna. stalo sie to nagle. zaznaczam ze jest to linka z tym samonapinaczem czy cos w tym stylu. prosze o rade.

[ Dodano: Sob Paź 14, 2006 23:12 ]
Ja mam podobny proble, stalo mi sie to nagle. w vw Polo 1.6 AEA sprzeglo jest mechaniczne i bedal wpadl do połowy. bardzo słabo wysprzegla. czy moze to byc wina linki. zaznaczam ze jest to linka z samonapinaczem czy czyms takim. prosze o rade i ewentualnie jak ta linke rozpiac.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » ndz paź 15, 2006 11:01

do zdjecia umieszczonego przez BruceLee30
naniosłem poprawki co do opisu gdzie jest wysprzęglik
i co do jego demontażu ...
Obrazek

[ Dodano: Nie Paź 15, 2006 11:03 ]
BruceLee30 pisze:przed zakupen zestawu naprawczego warto pompke rozebrac i sprawdzic jej powierzchnie wewnetrzna jezeli bedzie zarysowana ew. nadmiernie wypracowana moga pojawic sie wlasnie takie (wpadanie pedalu) zachowania ew. brak lub trudnosc w wysprzegleniu itp!
wewnętrzen powierzchnie wysprzęglika raczej są w 100% OK
co najwyżej to gumki uległy poprostu reakcjom chemicznym i
się deczko zdeformowały stąd nie wielkie nieszczelności
u mnie po wymianie gumeczek w 100% jest OK :-)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 15, 2006 11:09

Od czasu do czasu na forum pojawiają się wartościowe fotki, jak ta powyżej. Czy nie uważacie że warto byłoby je w jakiś sposób skatalogować, ujednolicić opisy? Nie koniecznie ładować na forum, tylko skatalogować linki do nich z darmowych serwerów? Miałby ktoś pomysł jak to zrobić?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

paks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 12:46
Lokalizacja: PL

Post autor: paks » ndz gru 17, 2006 14:20

A jeżeli płyn hamulcowy ubywa ze zbiorniczka i wylatuje między blokiem a skrzynią (coś leci, ale to nie olej) to wystarczy wymienić tylko gumki w wysprzęgliku czy coś więcej?



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » ndz gru 17, 2006 14:30

paks pisze:A jeżeli płyn hamulcowy ubywa ze zbiorniczka i wylatuje między blokiem a skrzynią (coś leci, ale to nie olej) to wystarczy wymienić tylko gumki w wysprzęgliku czy coś więcej?
powinno wystarczyc ale zalerzy w jakim stanie jest obudowa pompki wewnątrz



paks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 12:46
Lokalizacja: PL

Post autor: paks » ndz gru 17, 2006 14:36

Tego jeszcze nie wiem. Wczoraj to się stało i jeszcze się za to nie zabrałem. Jutro wszystko rozkręcę i zobaczę jak to wygląda w środku. A orientacyja cena zestawu naprawczego ile wynosi?



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » ndz gru 17, 2006 22:36

ja rozebrałem to wszystko było zniszczone, w środku też gładko nie było ale wprzeczyściłem to przepolerowałem i założyłem nową uszczelke i śmiga, jak odpowietrzasz sprzęgło to czesto dolewaj płyn hamulcowy, bo mi kilka razy zassało powietrze :/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 238 gości