[MK3] Klocki hamulcowe

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomala2301
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pt cze 16, 2006 22:00
Lokalizacja: dolnyśląsk- WOŁÓW
Kontakt:

Post autor: tomala2301 » pt paź 13, 2006 06:57

Średnio na klockach hamulcowych przejeżdża się około 40.000km , ale to tyczy się lepszych klocków hamulcowych , nie jakiś bubli typu firma (tomex). Co do żarówek to nie pamiętam ale chyba są dostępne w sklepach .



Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » pt paź 13, 2006 07:57

Co do klocków to polecam Lucasy, Juridy, Textary i Ferodo, nie warto oszczędzać na hamulcach bo to Twoje bezpieczeństwo
Co do zywotności to zależy od jakości klocków i od stylu jazdy
A żarówki są dostępne w sklepach motoryzacyjnych



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pt paź 13, 2006 13:09

Ferodo DS Performance + Brembo MAX - sredno 10tys do wymiany :)


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
jacumba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 430
Rejestracja: pt maja 19, 2006 11:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: jacumba » pt paź 13, 2006 13:34

Corvax pisze:Ferodo DS
też polecam, ale 40 tyś to wytrzymują tylko klocki u mojego ojca w samochodzie, który używa chamulców z "szacunkiem". ale jakie masz tarcze? jak wentylowane to co 2 -3 zmiany klocków pamiętaj że tarcze się już kończą, te nie wentylowane wytrzymuja dłużej.


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=79588

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pt paź 13, 2006 14:06

tarcze went nacianan - wymienia sie jak sie skoncza rowki :)


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt paź 13, 2006 15:18

Laszlo pisze:ale powiedzcie mi, czy żarówki od podświetlenia paneli włącznika świateł
Ta do podświetlenia: pokrętła regulacji świateł i regulacji podświetlenia tablicy (oprócz samego pokrętła świateł) i symboli w panelu ciężko będzie dostać w elektronicznym- bańka jest taka jak trzeba, ale druciki 5 razy krótsze niż trzeba (mają jak W5W- przystosowane do montażu na wcisk) :( Muszą być długie, jak w LEDach. U siebie wcisnąłem tymczasowo bialego LEDa 12V, ale wytrwale szukam żarówki :D
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » sob paź 14, 2006 21:48

A ja nie polecam Textarów. To bardzo twarde klocki mocno haratające tarcze. Nie wytrzymują nawet jednego mocnego hamowania. U mnie hamowanie od około 110km/h do zera (tarcze wentylowane) dało smród i utrate części mocy hamowania. Od klocków tarcze pokryły się jakimś syfem o konsystencji smaru a same klocki troche się zaszkliły... porażka :panna: Wymieniłem na Juridy (bez oznaczenia J) i całkiem inna jakość. Wytrzymują wyższe temperatury i sa bardziej miękkie od pancernych Textarów.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob paź 14, 2006 22:16

Laszlo pisze:Tą żarówkę o której mówisz, wydłubałem razem z oprawką. Wąsy wydają się być przylutowane do styków tej oprawki, także wydaje mi się że wymienia się komplet, nie wyciągając samej żarówki. No cóż poszukam po motoryzacyjnych, może mają.
Pozdr.
U mnie nie trzeba było rozkładać całego modułu, tylko odkręcić śrubokrętem z tyłu, (w takiej jakby dziurze) wtedy wypadła cała oprawka (taka długa walcowa, na 2-2.5 cm) i w niej była spalona żarówka, przylutowana do metalowych końcówek. ale druciki żarówki miały ponad 2 cm. Chyba, że kupuje się tą całość (żarówkę w oprawce). Pojedynczy LED12V się nie sprawdził, w przyszłym tygodniu jak będe w Rzeszowie, zajrzę do ASO i jak będzie kosztowała mniej niż 2 dychy to kupię tą żaróweczke hehe.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob paź 14, 2006 22:21

W miejsce tej oryginalnej żaroweczki można włożyć zwykłą 1,2W, tylko trzeba pogłębić wiertłem otwór na nią, oraz przymocować wąsy do tych nóżek, co nie jest łatwe bo zwykły lut nie chwyta ich (dziwny metal), ostatecznie zrobiłem to "na okrętkę" zacisnąłem wąsy na nóżki i mam to za złotówkę, w ASO nie wiem ile kosztuje


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz paź 15, 2006 08:53

Paweł Marek lut łapie te końcówki zarówek tylko musisz dokładnie oskrobać bardzo ostrym nozykiem do takiego żółtawego koloru , i dasz rade polutować , ale to dziwne bo u mnie w Sączu nie ma problemu z kupieniem takich żarówek z dlugimi drucikami są nawet zielone i czerwone kosztuje jedna 1 zł



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 15, 2006 10:31

miś fazi pisze:nie ma problemu z kupieniem takich żarówek z dlugimi drucikam
nie ma problemu z kupieniem nigdzie, ale co ja się oskrobałem i tak nie chwyciło. Nie siedzę w temacie lutowanai, może jakiż zły drut lutowniczy miałem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 79 gości