[MK3] Szyberdach..... lewa prowadnica?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bumelant
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 12:32
Lokalizacja: warszawa

[MK3] Szyberdach..... lewa prowadnica?

Post autor: bumelant » czw paź 12, 2006 21:31

Nie mogę zamknąć szyberdachu. Strona od kierowcy wystaje ponad dach, czyli całość jest pod skosem. Co zrobić żeby zamknąć go na noc? Jutro pomyślę co dalej ale dziś chciałbym go chociaż zamknąć.
Jak chcę zamknąć mechanicznie, dochodzi do tego samego punktu i jest opór i trzaski, boję się brać na siłę dalej.
Ostatnio zmieniony pt paź 13, 2006 10:54 przez bumelant, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Miroonn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt maja 16, 2006 17:39
Lokalizacja: Bircza
Kontakt:

Post autor: Miroonn » czw paź 12, 2006 21:47

Ja miałem identyczny problem. Poszedłem do pracy i zostawiłem szyber otwarty. Po pracy już go nie zamknąłem. Od strony kierowcy strzelił ten słynny "konik" i musiałem go sam zamknąć. Psztykałem guzikiem od zamykania i śrubokrętem popychałem ten szyber aż całkowicie mi się zamknął. Odłączyłem go od zasilania i teraz spoczywa w pokoju. :grin:


Nie ma głupich pytań ... są tylko głupie odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: grzechu2410nn » czw paź 12, 2006 21:54

popraw temat bo post zostanei usuniety ( MK?) pozdrawiam


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

bumelant
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 12:32
Lokalizacja: warszawa

Post autor: bumelant » czw paź 12, 2006 22:02

Czyli nic na siłę, tylko młotkiem. Biorę śrubokret i idę walczyć z tym "konikiem" :grin:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw paź 12, 2006 22:02

Prawdopodobnie jak naciśniesz w dół to co na zielono zaznaczone i równocześnie będziesz popychał w przód to co na niebiesko to równocześnie zaykając dach silniczkiem lub korbką uda się
Obrazek

[ Dodano: Czw Paź 12, 2006 10:07 pm ]
TYlko najpierw pociąg ramnke w tył (z początku opór do pokonania jest - nie ma jej na fotce bo jest przesunięta w tył)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
covacsxxx
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 10:17
Lokalizacja: Sokółka/Białystok
Kontakt:

Post autor: covacsxxx » pt paź 13, 2006 10:05

Koledzy..to jest poprsotu awaria lewej prowanicy.Jest to bolaczka szyberdachow vw.Bylo tego bardzo duzo na forum. Poszukajcie w postach i znajdziecie..polecam poczytac sobie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... prowadnica to ..napewno troszke sie wam rozjasni na czym rzecz polega


[img]http://img387.imageshack.us/img387/3857/covacsxxxmp9.png[/img]

bumelant
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 12:32
Lokalizacja: warszawa

Post autor: bumelant » pt paź 13, 2006 16:41

covacsxxx pisze:Koledzy..to jest poprsotu awaria lewej prowanicy.Jest to bolaczka szyberdachow vw.Bylo tego bardzo duzo na forum. Poszukajcie w postach i znajdziecie..polecam poczytac sobie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... prowadnica to ..napewno troszke sie wam rozjasni na czym rzecz polega
Covacsxxx....... ja potrzebowałem pomocy jak zamknąć awaryjnie na noc szyber, a nie naprawiać go w ciemnościach.Teraz jak jest zamknięty, mogę pomyśleć o jego naprawie , chociaż znając swoje umiejętności techniczne :blush: małe mam szanse.
Paweł Marek , dziękuję......twoja podpowiedż pomogła i to bardzo.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 13, 2006 17:56

bumelant pisze:znając swoje umiejętności techniczne małe mam szanse.
ale na forum znajdziesz jak to zrobić, jeśli sam nie czujesz się na siłach to ktoś ci pomoże, bo kupno zestawu naprawczego lub nawet używanego szyberdachu to ładnych kilka stów.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
covacsxxx
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 10:17
Lokalizacja: Sokółka/Białystok
Kontakt:

Post autor: covacsxxx » pt paź 13, 2006 18:14

no okay......jak zamknac szyber to niewiedzialem ale pomyslalem ze moze ci sie to przydac...ale skoro sie nie przyda to oki


[img]http://img387.imageshack.us/img387/3857/covacsxxxmp9.png[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 417 gości