[MK3] Problemy z naprawa szyberdachu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lovelos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 20:34
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

[MK3] Problemy z naprawa szyberdachu

Post autor: lovelos » sob paź 07, 2006 17:18

Witam.
Miałem zepsuty szyber dach a dokładniej z dwóch stron pęknięte prowadnice.
nawierciłem otwory w obu elementach włożyłem w otwory drut, pozaginany tak aby pasował i na to wszystko nałożyłem poxipol. <zrobiłem to bez wyciągania podsufitki,
zdjełem tylko szybe>

Drugi problem był takie ze silniczek nie reagował po nacisnięci przycisku
więc rozkręciłem go kompletnie przeczyściłem <okazało się że, poprostu sie zapiekł,
nasmarowałem, skręciłem i działa>.

Załozyłem silniczek, włożyłem szybe.I tył szyberdachu uchyla sie i zamyka, ale problem jest taki że, do końca sie nie domyka jest minimalna luka.
Wyglada to tak ze jak tył szyberdachu sie zamyka do dochodzi juz prawie do końca to uszczelka zaczepia o dach i silniczek staje.
Tam jest jakaś regulacja na śrubkach jak przykręca sie szybe ale to nic nie daje <albo źle to robie>

Bardzo prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony ndz paź 08, 2006 13:49 przez lovelos, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
somsiad3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 18:21
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: somsiad3 » sob paź 07, 2006 20:32

nie wiem czy Ci to się dokładnie przyda co napisze ale u mnie było cosik takiego że ładnie się domykał tylko wpadał po jakimś czasie i było źle. spróbój kluczykiem-imbusikiem go domknąć następnie wyjmij silniczek nie rozłaczając zasilania wciśnij na uchylne trzymaj jak stanie wciśnij na zamykanie i jak się zatrzyma jest w pozycji wyjściowej(powiedzmy) następnie go zamontuj. taką rade znalazłem kiedyś tu na forum na ustawienie pozycji zerowej szybra być może się coś przesuneło na ząbkach jak go wyciągałeś- roboty nie ma dużo u mnie zadziałało


somsiad- już szczęśliwy ojciec!!!

lovelos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 20:34
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: lovelos » sob paź 07, 2006 21:05

Dzięki za rade ale to jednak jest wina silniczka.
Bo jak go wyciągne i nacisne przycisk na uchylenie to kręci cały czas i nie przestaje.
Zdarzy sie że czasami przestanie ale to bardzo żadko i wten czas jak nicisne na zamykanie to pokręci 2 sek i przetaje.
I jak nacine na otwieranie to znowu kręci cały czas



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » ndz paź 08, 2006 00:05

lovelos pisze:Bo jak go wyciągne i nacisne przycisk na uchylenie to kręci cały czas i nie przestaje.
to mi wygląda na wyłącznik krańcowy


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Post autor: macbu » pn lis 06, 2006 13:57

ja mialem cos podobnego... problem rozwiazlem w ten sposob ze manualnie ustawilem go w pozycji "0" zamkniety potem zdemontowałem silniczek ale tylko sruby kosta ma byc podłaczona wteydy sam steruje silniczkiem tez do pozycji "0" i skladam wszystko na swoje miejsce. i zadzialalo poprostu jak kupilem autko ktos grzebakl przy szyberku i przesunal o 3 okolo 3 zeby caly mechanizm. pozr


Macbu

lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

Post autor: lambert86 » pt sie 24, 2007 14:32

witam :)

a ja mam taki problem .. szyberdach uchyla sie ładnie ale gdy chce go całkowicie to do momentu az zejdzie pod poziom dachu jest ok ale gdy trzymam ten "dzyndzel" to szyba posunie się o jakies 2 cm i sie zatrzymuje i moge tak skokowo tylko odsunąc :/ nie mam pojecia co jest grane :/ czy to moze być wina silniczka ?? czy co to moze byc ??

dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sie 24, 2007 17:00

lambert86 pisze:czy to moze być wina silniczka
jeśli ręcznie ładnie działa (korbka jest na silniku na wypadek awarii), to tak.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt sie 24, 2007 17:09

gdy sklada sie szyber trzeba ustawic silnik w pozycji zamknietej albo uchylonej, zeby zachowac momenty kiedy ma sie zatrzymac. tafle reguluje sie na srubach, ktorymi jest mocowana. inaczej bedziecie mieli ciagle albo szpara albo wystajacy. u mnie jest ok.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 287 gości