[MK2] cos mi chrupie w skrzyni biegów...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

[MK2] cos mi chrupie w skrzyni biegów...

Post autor: ck » pt paź 06, 2006 09:55

...tzn tak mi się wydaje.Chrupanie nie jest głosne ale denerwujące i pojawia sie na 4 biegu,choć na 3 i 5 tez sie czegoś dosłyszałem ale na 4 najbardziej.Jak mam wcisniety gaz to nie słychać tak go puszczę(hamuję na biegu),jak wcisne sprzegło to ustaje.Przy zmianie biegu i w momencie puszczania sprzęgła tez słychac krótkie chrobotanie.Czy to coś ze skrzynią czy sprzęgłem?
Ostatnio zmieniony czw lis 02, 2006 11:35 przez ck, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pt paź 06, 2006 10:03

ck pisze:Czy to coś ze skrzynią czy sprzęgłem?
skrzynia, bo wciskajac sprzzeglo to tak jak bys ja rozlanczal wiec to nie ma nic wspolnego ze sprzeglem, ale to tez moze byc przegob wewnetrzny zadko sie psuje ale jednak, tylko ja przy przegunie maialem cos takiego ze jak dodawalem gazu to chrobotalo jak by cos sie rozsypalo w skrzyni ale moze przegob ma rozne objawy i u ciebi bedzie wlasnie to, a moze nie masz oleju w skrzyni ??


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » pt paź 06, 2006 10:53

Olej w skrzyni mam,bo niedawno wymieniałem.Jedno mnie tylko zastanawia jesli byłby to przegłub to wydaje mi sie,że słychać by go było na kazdym biegu,a tu tylko na 4 zdecydowanie najgłosniej i jeszcze przy wciskaniu sprzegła tez by nie przestawało chrobotać.



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pt paź 06, 2006 12:31

ck pisze:przy wciskaniu sprzegła tez by nie przestawało chrobotać.
przegob wewnetrzny halasuje zazwyczaj wtedy kiedy jest dany napwe na kolo czyli jak wcisniete sprzeglo to juz nie , przynajmnie jtak bylo u mnie, moze uda ci sie uslyszec czy to z prawej czy z lewej strony u mnie wlasni ebylo slychac ze to kolo skrzyni juz sie balem ze sie sypnela, nawet 1 mechanik powiedizal zebym juz szukal skrzyni na szrocie, a ze na 4 biegu poweim ci ze u mnie tez bylo to slychac raczej na wyrzszych biegach od 3 w gore przy mniejszych predkosciach juz nei, tylko u mnie to bylo cos jak by lekkie bicie z grzechotaniem , wiesz wydaje mis ie ze wewnetrzengo przegobu nie da sie tak sprawdzic jak zewnetrzengo wiec musisz sie poradzic jakiegos mechanika


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » pt paź 06, 2006 13:19

Ja to najlepiej sprawdzić.Myślałem,żeby podnieść auto i moze wtedy je rozpędzić i zdiagnozować,no bo jak inaczej.Chyba ,że na hamowni,ale nie mam pojęcie gdzie taka jest w okolicy.



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pt paź 06, 2006 16:37

mozesz sprobowac tak jak moj mechanik duzy podnosnik podnies przod samochodu (albo 2 male ) i poprostu ruszyc wlanczas 4 i sprawdzasz co to hroboli (ale moze lepiej nie probuj tego bo moze sie sie to zle skonczyc jak by samochod spadl z podnosikow , bo przy tej metodzei ktos musi pod samochodem sluchac a jak spadnie :( brrrrrrrrrr odradzam !!!!!!!!!!!!! niech ktos to zrobi inny za ciebie jakis mechanior, albo pojedz na roliki do jakiegos serwisu pobliskiego wzuca samochod na takie krecace sie walce i beda pod tym odrazu jest kanal wszystko dokladnie sie sprawdzi !! ewentualnei mozesz wziac caly drazek we reke i poruszac nim moze miec luz ale tylko w poziomie ale niemoze miec luzu jak ruszasz gora dlo


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » czw lis 02, 2006 01:11

To dziwne załozyłem zimówki i jakby chrobotanie troche ucichło,choć nie całkiem.Dziwne :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 310 gości