[MK2] Walenie tylnego tlumika o podloge bagaznika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

[MK2] Walenie tylnego tlumika o podloge bagaznika

Post autor: Goofi » wt paź 03, 2006 16:50

Witam,

Kiedys poleciala mi jedna z gum przy srodkowym tlumiku i wydech walil o belke. Gume wymienilem i od tej pory przy wiekszych hopkach a nawet przy zjezdrzaniu z progu zwalniajacego zdaje sie, ze wali mi tylny tlumik o podloge bagaznika :( gume z tylu mam nowa.

Przedtem nic nie walilo, czy to mozliwe, ze po walnieciu srodkowej gumy, wydech sie wygial na srodku w dol a tyl poszedl do gory i jest blizej bagaznika :?: co moge z tym zrobic :?: :|



Awatar użytkownika
juby
Forum Master
Forum Master
Posty: 1231
Rejestracja: wt lut 14, 2006 20:43
Lokalizacja: WWL
Kontakt:

Post autor: juby » wt paź 03, 2006 16:54

Goofi, to już kwestja wydechu. Skoro gumy są nowe to wydech wisi i jest stabilnie zamontowany. Walenie w karoserie może być spowodowane wygięciem tłumika. Przy jakimś udeżeniu puszka poszła do góry i wali. Druga możliwość osłona termiczna Ci się podgjeła i o nią wali tłumik.


Frakcja Proud Member

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » wt paź 03, 2006 17:03

Jak chwytal za koncowke i unosze, to podloge zalicza, nawet jest slad w podlodze



Awatar użytkownika
juby
Forum Master
Forum Master
Posty: 1231
Rejestracja: wt lut 14, 2006 20:43
Lokalizacja: WWL
Kontakt:

Post autor: juby » wt paź 03, 2006 17:07

Wniosek z tego że tłumik jest przegięty, dlatego wali w bude. Ewentualnie guma jest za krótka i tłumik wisi za wysoko.


Frakcja Proud Member

Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » wt paź 03, 2006 17:28

juby pisze:Wniosek z tego że tłumik jest przegięty, dlatego wali w bude. Ewentualnie guma jest za krótka i tłumik wisi za wysoko.
Tez słyszałem o takim przydaku, kumpel kupił nowe auto i ciagle mu stukało, powymieniał sam te gumy i jakies tam zaczepy, wkoncu udał sie mechaniora i wyszło ze tłumik zagiety ...



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt paź 03, 2006 17:30

wystarczy tak podgąć haki - trzeba je trochę w strone podłogi wygjąć


:-k ...

david81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 16:06
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: david81 » śr paź 04, 2006 13:41

Witam!
ja bym radził sprawdzić obejmę zaciskową na lączeniu środkowego z końcowym,jeśli jest poluzowana to końcowy pójdzie do góry i bedzie walił w podłogę,przynajmniej ja tak miałem,pozdro


mk2 vr6 robi się ;-)

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » śr paź 04, 2006 15:31

Podjade do chlopakow, to cos z tym zrobia, moze podegna go lub jakas obejme zaloza ;)



Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » pt paź 06, 2006 09:35

Ja miałem takie same stukanie w podłogę jak wymieniłem wydech i zbyt blisko podłogi była rura przechodząca nad belką tylnią za środkowym tłumikiem, a przed końcowym. Mocowanie przy środkowym tłumiku dotykało do haka w podłodze (tu stukało), tłumiki zamiast wisieć na gumach swobodnie były po całości uniesione ku górze począwszy od katalizatyora. Aby opuścić całość do dołu musiałem na pierścieniu uszczelniającym przed kataliztorem poluzować śruby i skręcić tak aby całość opadła ku dołowi. Inne sposoby zawiodły, nie dało się odciągnąć wydechu w dół bez rozręcania przy katalizatorze. Efekt gwarantowany, pełna satysfakcja. :smoke:


VWpower Golf

Awatar użytkownika
Jozak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: wt mar 21, 2006 13:45
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Jozak » pt paź 06, 2006 12:46

Witam.
Możliwe,że tłumik się wygiął albo kup gumy do tłumika wypełnione w środku, żeby tłumik miał troche mniej swobody.
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 319 gości