[MK4] Parujace szyby + climatronic ...help

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
malygolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 28, 2006 23:58
Lokalizacja: starogard gdanski

[MK4] Parujace szyby + climatronic ...help

Post autor: malygolf » pn paź 02, 2006 20:44

Hej

Posiadam golfa 4 z climatronicem Przy wylaczonej klimie i jezdzie wieczorem szyby paruja momentalnie i nawet jak mam wymuszone wieksze powietrze na przednia szybe nic nie daje Przy wlaczonej klimie para znika ale czy mam jezdzic caly czas z klima? Myslalem zawsze ze klima jest do schladzania powietrza ale przeciez tez mozna ustawic na AUTO i 23 stopnie No i pewnie pali ciut wiecej :otepienie: Powracajac do parowania mysle nad wymiana filtra pylkowego tylko nie wiem gdzie sie on znajduje w tym aucie i jak stwierdzic ze jest do wymiany

DZieki pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt paź 06, 2006 14:56 przez malygolf, łącznie zmieniany 1 raz.



zygimar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: wt lip 11, 2006 09:43
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: zygimar » wt paź 03, 2006 08:20

Sprawdz filtr pułkowy jak staniesz z przodu maski to jest on z lewej strony pod szybą należy odkręcić plastikową osłonę. A jak stwierdzić - jak będzie dosyć brudny to wymiana ale parowanie szyb to objaw że czas wymienić filtr.


GOLF 4 TDI 110 KM Silnik ASV.

Boogie

Post autor: Boogie » wt paź 03, 2006 08:32

Dokladnie tak, jak pisze powyżej zygimar , objawy wskazują na wymianę fitra przeciwpyłkowego zwanego kabinowym. FIltr jest po lewej stronie podszybia, patrząc od przodu komory silnika. Trzeba ściągnąć uszczelkę będąca na krawędzi plastyku podszybia i odkręcic 3 śrubki/spinki. Następnie ściągasz część tego plastykowego podszybia i masz dostęp do filtra w korytku przykrytym ramką.



Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » wt paź 03, 2006 11:53

nie do końca mogę się zgodzić z kolegami wyżej (choć od filatra przeciwpyłkowego trzeba zacząć - bezwględnie musi być czysty) wymieniłem owy filtr i dalej kupa na szybie pojawia się para
skąd inąt wiem że jak w aucie jest klima to często się zdarza para na szybie nie bardzo wiedomo dla czego mimo wymiany filtra wiem to od zawodowego kierowcy który aktualnie jeździ na skodzie octavii
smutne ale chyba trzeba to olać (jeśli nie pomoże wymiana filtra przeciwpyłkowego) :crazy:


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

Awatar użytkownika
malygolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 28, 2006 23:58
Lokalizacja: starogard gdanski

Post autor: malygolf » wt paź 03, 2006 23:29

Okej...zaczne od filtra

A jaki polecacie? FILTRON robi cos takiego czy lepiej kupic cos z "wyzszej"polki
Jaka cena orientacyjnie

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » śr paź 04, 2006 01:00

malygolf pisze:Okej...zaczne od filtra

A jaki polecacie? FILTRON robi cos takiego czy lepiej kupic cos z "wyzszej"polki
Jaka cena orientacyjnie

Pozdrawiam
filtron jest OK - co do tematu parowania szyb - jeśli wymiana filtra nie załatwi sprawy - oznaczać to będzie że auto jest mocno zawilgocone wewnątrz - sprawdź czy wykładzinę podlogową masz suchą ... generalnie suszenie auta zalecane (póki jeszcze pogoda jest odpowiednia)



Boogie

Post autor: Boogie » śr paź 04, 2006 08:24

malygolf tak MISIE jeszcze jedno przypomniało: nie jeździsz cały czas na "obiegu zamkniętym" cyrkulacji powietrza?



Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » śr paź 04, 2006 15:46

wymień filtr przeciwpyłkowy, użyj środka do czyszczenia klimy ( napsikaj w nawiewy) jeśli nie pomoże to najprawdopodobniej masz wilgotno w aucie (dywaniki itp)



zygimar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: wt lip 11, 2006 09:43
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: zygimar » śr paź 04, 2006 18:39

Najprostrza sprawa wymiana filtra dużo nie kosztuje a to jest najprostrze rozwiązanie.
Nie zadziała, to będzie trzeba szukać dalaj.


GOLF 4 TDI 110 KM Silnik ASV.

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr paź 04, 2006 23:48

zygimar pisze:ak będzie dosyć brudny to wymiana ale parowanie szyb to objaw że czas wymienić filtr.
Czy tak, czy inaczej trzeba wymienic, wskazane co pół roku, Ja wymieniłem w marcu, było super ale już od sierpnia widzę, że jest nieco gorzej.
leo... pisze:sprawdź czy wykładzinę podlogową masz suchą
Sama wykładzina na dotyk będzie sucha. Njbardziej wchłaniają i trzymają te filce pod nią.
Mnie kiedyś lało sie do środka z odpływu klimy i mimo zupełnie suchej wykłądziny to co było pod spodem (filce i pod wkładami z piaskiem) bylo przesiąknięte jak gąbka i schło 4 dni w upale wyjęte z auta.
Jeśli wilgoć się już zagnieździ to niełatwo jej się pozbyć :( Ale u mnie, objawy były podobne, przed wymianą filtra, więc wymień jak najszybciej i autko trochę przeschnie przed zimą.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
malygolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 28, 2006 23:58
Lokalizacja: starogard gdanski

Post autor: malygolf » pt paź 06, 2006 13:36

Boogie pisze:malygolf tak MISIE jeszcze jedno przypomniało: nie jeździsz cały czas na "obiegu zamkniętym" cyrkulacji powietrza?
Bron boze :rotfl: Zamykam tylko gdy jade za Kamazem albo za starym "ogorasem" , stoje w korku etc ...ale rzadko

[ Dodano: 06 Paź 2006 13:39 ]
leo...,

leo...jak tylko swiecilo sloneczko "wietrzylem" autko... jestem uczulony tez na wilgoc [znam temat].... wymienie filtr i zobaczymy czy pomoze
DZiEx


Szukam zderzaka przedniego od R32

UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » sob paź 07, 2006 18:01

Nie wiem jak to przyjmiecie, ale ja bym zaczal od czegos innego. To banal. Mam pytanie palisz w aucie?
Wiem z doswiadczenia i z badan ze szyby bardzo lubia parowac gdy sa po prostu brudne. Wiec proponuje je dokladnie wyczyscic i wytrzec. Ja myje u siebie szyby co mniej wiecej 3 tygodnie i paruja mi one tylko zima jak jade w wiecej niz 3 osoby wiec polecam takie rozwiazanie ;)
p.s.
klimy zima tez nie uzywam :jezor:



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob paź 07, 2006 18:14

UcHO, No tak. Nienawidzę jak ktoś jara w samochodzie. Nie dość że wali tym smrodem (ten Golf śmierdzial pół roku po poprzednim wlascicielu, a książka serwisowa śmierdzi dalej :( ). Na szybach robi się taka mgielka, która łatwo paruje, a pod słońce widać ją cały czas. Ale zakładamy, że malygolf, wymyl szyby zanim zapytał czemu parują ;)



Awatar użytkownika
malygolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 28, 2006 23:58
Lokalizacja: starogard gdanski

Post autor: malygolf » sob paź 07, 2006 19:47

Grzesiekk1982 pisze:UcHO, No tak. Nienawidzę jak ktoś jara w samochodzie. Nie dość że wali tym smrodem (ten Golf śmierdzial pół roku po poprzednim wlascicielu, a książka serwisowa śmierdzi dalej :( ). Na szybach robi się taka mgielka, która łatwo paruje, a pod słońce widać ją cały czas. Ale zakładamy, że malygolf, wymyl szyby zanim zapytał czemu parują ;)

Hehe oczywiscie szybki czysciutenkie Ja tez nie nawidze jak jaraja w aucie :grrr: i oczywiscie nikomu nie pozwalam bo sam nie pale pozdr

ps.
w przyszym tygodniu dobiore sie do filtra kabinowego i dam edita (nie mam auta obecnie ;(


Szukam zderzaka przedniego od R32

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 285 gości