[mk3 gt ] trzeszczenie obrotomierza do 2000tys. obr. ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

[mk3 gt ] trzeszczenie obrotomierza do 2000tys. obr. ??

Post autor: falla_x » sob wrz 30, 2006 23:31

czy moze u kogos zwas mialo mijesce takie dziwne zjawisko jak trzeszczenei obrotomierza ?? jak zapale silnik i leciutko dodaje gazu tak do 2000 tysiecy to slychac dosc wyraznie dziwne trzeszczenei co to morze byc?? nie jest to strasznie uciazliwe ale troche mnie denerwuje bo nie wiem co morze byc przyczyna , jak jade wlanczam 3 bieg i obroty sa po wyzej 2000 trzeszczenie ustaje albo poprostu juz nei jest takie intensywne



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz paź 01, 2006 00:08

Spróbuj włąćzyć zapłon i posłuchaj jak podnoszą się wskazówki od temperatury i poziomu paliwa ( wypadało by mieć nagrzany silnik i min pół baku), potem wyłącz zapłon i też będą trzeszczeć opadająć. Czy to podobny dźwięk mniej więcej??????? Tam zegary są elektroniczne wskazówki podnosi jakieś urządzonko, może ono się zaciera czy coś w tym rodzaju?
Posłuchaj, porównaj i napisz. Może na forum ktoś będzie wiedzial coś na ten temat.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz paź 01, 2006 00:13

wiec tak to sie trze cos na 100 procet przy obrotomierzu gdy wskazowka obrotomierza unosie sie dogoty slychac jakies tarcie , dziwna sprawa bo nie wydawalo by mi sie ze cos sie moze trzec w liczniku , w mk2 tarlo mi sie cos przy wskazowce od predkosciomierza ale to byla linka ktora nasmarowalem i byl spokoj a tu nie wiem co moze byc , wylanczajac zaplan trzeszczy bo wskazowka obrotomierza opada do 0


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz paź 01, 2006 00:23

Dokładnie, mnie też linka trze, ale w Audi 80.
W tych zegarach powinien być jakiś silniczek (może ma jakąś przekłądnię?) który wskazówki unosi i ja bym stawiał na to. Dlatego porównaj ten dźwięk, do unoszenia się i opadania tamtych wskaźników.



juniorwwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn sty 02, 2006 20:21
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: juniorwwa » ndz paź 01, 2006 09:43

falla_x pisze:

czy moze u kogos zwas mialo mijesce takie dziwne zjawisko jak trzeszczenei obrotomierza ?? jak zapale silnik i leciutko dodaje gazu tak do 2000 tysiecy to slychac dosc wyraznie dziwne trzeszczenei co to morze byc?? nie jest to strasznie uciazliwe ale troche mnie denerwuje bo nie wiem co morze byc przyczyna , jak jade wlanczam 3 bieg i obroty sa po wyzej 2000 trzeszczenie ustaje albo poprostu juz nei jest takie intensywne
witaj u mnie sprawa ma sie podobnie mianowicie hodzi o prędokściomierz tzn.jak zwalniam to słychać takie jakies dziwne dzwięki... nie mam linki ani ja ani Ty więc to prawdopodobnie nic strasznego a jak siem zepsuje to mwtedy coś pomyslimy pozdrawiam

[ Dodano: Nie Paź 01, 2006 09:43 ]
falla_x pisze:

czy moze u kogos zwas mialo mijesce takie dziwne zjawisko jak trzeszczenei obrotomierza ?? jak zapale silnik i leciutko dodaje gazu tak do 2000 tysiecy to slychac dosc wyraznie dziwne trzeszczenei co to morze byc?? nie jest to strasznie uciazliwe ale troche mnie denerwuje bo nie wiem co morze byc przyczyna , jak jade wlanczam 3 bieg i obroty sa po wyzej 2000 trzeszczenie ustaje albo poprostu juz nei jest takie intensywne
witaj u mnie sprawa ma sie podobnie mianowicie chodzi o prędokściomierz tzn.jak zwalniam to słychać takie jakies dziwne dzwięki... nie mam linki ani ja ani Ty więc to prawdopodobnie nic strasznego a jak siem zepsuje to mwtedy coś pomyslimy pozdrawiam


www.juniorwwa.fotosik.pl zapraszam

VR-ka zmieniła właściciela.....
pojawiło sie E46 by BMW no cóż życie...
wkrótce toledo 2.3V5 do zmodyfikowania:):)
http://www.forum.auto-moto.sklep.pl/profile.php?mode=register&refer_id=178] [img]http://e-numizmatyka.pl/phpBB2/img/41788.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz paź 01, 2006 12:39

juniorwwa pisze:jak siem zepsuje to mwtedy coś pomyslimy
moze i masz racje :bigok:


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 333 gości