[mk2] skrzynia biegow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

[mk2] skrzynia biegow

Post autor: raf1al » sob wrz 30, 2006 11:34

Wiatm! mam pytanie co moze byc jak na 1 i 2 podczas jazdy cos chrobocze ? Na innych biegach jest OK tylko 1 i 2? Sa to oznaki padajcego sprzegła czy skrzyni??



Awatar użytkownika
bomberxl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 640
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 20:12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: bomberxl » sob wrz 30, 2006 11:39

ktoś sobie robił "szybkie starty"ze skrzyżowań,więc radzę rozejrzeć się za skrzynką.
czasem też na niskich biegach moą być słyszalne kończące się przegubiki :grin:


no to nareszcie necik w domu i przepraszam za nie uzywanie polskich liter z powodu ich braku :-)

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob wrz 30, 2006 17:44

Musisz troche doprecyzowac swoj post... bo cos chrobocze niewiele tu pomoze... musisz dokladnie opisac dziwiek i jego wystepowanie.



Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

Post autor: wegi » sob wrz 30, 2006 18:23

jak na "luzie" po wciśnięciu sprzęgła jest ciszej to na 90% tarcza sprzęgła. ja miałem podobnie,wlasnie na pierwszym i drugim biegu był słyszalny hałas przypominający zużyte łożysko oporowe. Na pozostałych biegach masz pewnie to samo ale tego już tak nie słychac, jak na niskich biegach



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » sob wrz 30, 2006 22:04

dokładnie na luzie jest ok tylko podczas jazdy na 1 (głosniej) lub 2 (ciszej) ten dzwiek sie pojawia! Co do dziwieku to ciezko mi opisac dla mnie to tak chrobocze !! Kiedys jak stałm na swiatłach i mialem wcisniete sprzegło to zaczeło tak dziwnie cząść samochodem i takjak by metak o metak tarł jak właczyłem luz i pusciłem pedał to ustapilo, ale teraz tego juz nie zauwazyłem! Czyli to na 99,9% sprzełgło do wymiany a nie skrzynka padajaca!! A jest mozliwosc wymiany samego łozyska? czy lepiej odrazu wszystko wymienic?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 348 gości