Golf 2 Cl 1.6 benzyna&gaz "SAMOGAZOWANIE"

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mozerl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 21:49
Lokalizacja: P-no

Golf 2 Cl 1.6 benzyna&gaz "SAMOGAZOWANIE"

Post autor: mozerl » pn wrz 25, 2006 22:31

Mój samochód podczas jazdy sam dodaje gazu, niewiem czym to może być spowodowane, dzieje się tak na benzynie jak i na gazie. Po dogazowaniu go przezemnie samochód wraca do optymalnych obrotów bądz wraca po czym gaśnie. Wiecie może co to jest, jak to naprawić metodami domowymi "o ile się da" bądz ile może kosztować naprawa w warsztacie...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 25, 2006 22:48

szukaj tematów o silniku krokowym gaźnika 2EE

[ Dodano: Pon Wrz 25, 2006 10:50 pm ]
a jak masz zwykły gaźnik 2E2 to wpisz w gogle "niedomagania Pierburg 2E2". Chodzi o nieprawidłową pracę siłownika 3-położeniolwego


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lesiu54
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw wrz 28, 2006 10:57
Lokalizacja: Końskie

samogazowanie

Post autor: lesiu54 » czw wrz 28, 2006 11:52

Ja miałem ten sam problem w swoim golfiku. NIe jest to nic poważnego lecz bardzo denerwuje. Poprostu gaźnik ecotronic jest sterowany elektronicznie występuje userka wytarcia się przepustnicy i komputer gaźnika poprostu gupieje :kac: . Pozdrawiam:)


Lesiu

Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » sob wrz 30, 2006 20:37

panowie ja mam 1.8 RP i mam taki objaw ze sam dodaje gazu i pedał ucieka mi z pod nogi co to moze byc
????



Awatar użytkownika
MAdMAN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 19:51
Lokalizacja: Olsztyn, Mrągowo
Kontakt:

Post autor: MAdMAN » sob wrz 30, 2006 21:34

Miałem taki sam problem u siebie w Golfie II 1,8 RP- puszczałem gaz a on sam utrzymywał lub wchodził wysokie obroty- u mnie problem leżał po stronie nastawnika położenia przepustnicy. Wygląda to mniej więcej jak czarny plastikowy prostokąt przy przepustnicy, czasami pomaga przeczyszczenie ale z reguły jak już sie przycina to należałoby go wymienić...



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » sob wrz 30, 2006 22:34

Sprawdz wszystkie przewody od podciśnienia przy gaźniku, zwłaszcza ten który wychodzi z podstawy gaźnika i idzie do sterownika przepustnicy (2ee). Sprawdz czy dobrze siedza i czy nie sa przypadkiem dziurawe. Jeśli masz 2ee to sprawdz czy nie masz takiego efektu ze popychacz wychodzący ze sterownika się zawiesza bo ma luzy - spryskaj to wszystko soczyście WD40, i sprawdź czy w tej okolicy wszystko OK. Sprawdz oba przewody od podciśnienia przy sterowniku przepustnicy. Powodzenia :bigok:


TDPower

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 378 gości