mk2 Jetta 1.8 PF Duchy w silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Alladyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 19:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

mk2 Jetta 1.8 PF Duchy w silniku

Post autor: Alladyn » pn wrz 25, 2006 15:44

Mam problem z moim VW Jetta "87 1,8 PF (pełny wtrysk).
Problem polega na tym, że niedawno wybuchł niewielki pożarek w komorze silnika nic wielkiego, „osmażyły” się tylko kabelki i trochę plastiku. Odbudowałem już instalacje elektryczną i całą pneumatykę. Niestety od tego czasu w silniku mieszkają duchy.

Początkowo były problemy z odpaleniem samochodu. Cewkę wymieniłem niemal z "automatu". Następnie proste pomiary elektryczne (śmiesznie niskie napięcie na nisko napięciowych biegunach cewki) wskazały jako winnego tranzystor. Dzisiaj go wymieniłem na nowy i z iskrą nie ma już problemów. Autko pali na dotyk. Niestety wkręca się na obroty rzędu 2000, chwilę pochodzi, po czym niejako awaryjnie cały silnik gaśnie. Wygląda na to, że komputer wariuje. Niestety ten egzemplarz nie posiada złącza serwisowego, więc wszelakie diagnozy są mocno utrudnione. Może ktoś miał podobny problem, lub też wie jak odczytywać kody błyskowe i co one znaczą??



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pn wrz 25, 2006 17:20

Kurde miałem ostatnio identyczny problem po wymianie uszczelki pod pokrywą zaworów , i w sumie nei wiem co zrobiłem ale naprawiłem , poprostu odpiąłem akumulator na jakiś czas , i w między czasie sprawdzałem wszystkie wtyczki rozłączając je i podłączając z powrotem , wszystkie przewody masowe które są przykręcane do silnka odkręciłóem , wyczyściłem i dokręciłem z powrotem , potem podpiołem akumulator i chodzi do teraz bez tego objawu .
Niestety czasami się pojawia inny , ale to z innego powodu chyba .
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości