MK2 RP nie rowno przyspiesz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

narki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw gru 30, 2004 17:50
Lokalizacja: warszawa

MK2 RP nie rowno przyspiesz

Post autor: narki » śr wrz 20, 2006 11:13

Witam
moj goferek ostatnio cos sie niemrawy rano zrobil. na zimnym silniku na wolnych pracuje rowno ale jak ruszam to ma takie dziwne opoznienie(reakcja na pedal gazu) chce przyspieszyc a on jakby mula mial i za 2 sekundy szarpniecie i zaczyna normalnie ciagnac. jak cieply silnik wszystko jest ok.



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » śr wrz 20, 2006 11:23

narki, takie rzeczy trzeba w takiej kolejności sprawdzić:
- sonda lambda
- czujnik temperatury niebieski
- TPS

a na początek i to samemu możesz zrobić, reset komputera (ECU) , poprostu zdejmij na chwile i załóz klemy z akumulatora i jazda próbna.

P.S. Nie masz przypadkiem zamontowanego gazu LPG ??? Jesli tak to napisz czy to sie dzieje na benzynie czy na LPG.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

narki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw gru 30, 2004 17:50
Lokalizacja: warszawa

Post autor: narki » śr wrz 20, 2006 11:32

nie ma lpg, niebieski wymieniony jakies 6 miesiecy temu, wyciety kat, spalanie chyba w normie, nie kopci i rowno pracuje.
gdzies wyczytalem ze moze pompa paliwa sie sypac ale co ma do rzeczy temp silnika, a u mnie tylko na zimnym jest nie ok
co to jest TPS??



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » śr wrz 20, 2006 11:43

narki pisze:gdzies wyczytalem ze moze pompa paliwa sie sypac
Pompa raczej odpada , gdyby pompa padała wtedy przy pełnym bucie na duzych obrotach by sie poprostu dławił z niedostatku paliwa, a u ciebie poprostu reaguje z opóźnieniem na wciskanie pedału gazu.
narki pisze:niebieski wymieniony jakies 6 miesiecy temu
Tym że 6-mniesiecy temu wymieniłes czujnik sie nie sugeruj, ja kupiłem nowy i był do d..py!
narki pisze:co to jest TPS
Czujnik położenia przepustnicy , jak otworzysz maske to jest z prawej strony mono-wtrysku , wchodzi taka płaska wtyczka do niego na 4-przewody. Chociaz małoprawdopodobne żeby było coś z TPSem , bo wtedy na ciepłym musiałby sie podobnie dziwnie zachowywać. Ale nie zaszkodzi sprawdzić.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

narki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw gru 30, 2004 17:50
Lokalizacja: warszawa

Post autor: narki » śr wrz 20, 2006 11:48

ja z niebieskim tez mialem taka historie. kupilem nowy i byl padniety hehe. a jak lambda jest zwalona to jakie objawy?



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » śr wrz 20, 2006 11:56

narki pisze:a jak lambda jest zwalona to jakie objawy?
Zalezy jakie uszkodzenie ma lambda, jeżeli jest całkowicie padnieta do kom przełancza sie w tryb awaryjny i daje jakąś uśredniona dawke paliwa, zreguły jest ona przebogacona co sie objawia sporym zurzyciem paliwa , na ciepłym silniku auto jexdzi poprawnie dosyc, ale na zimnym sa właśnie takie objawy jak opisujesz, dławienie przy przyspieszaniu , nie reaguje natychmiastowo na pedał tylko z opóźnieniem, niestabilne wolne obroty itd.
U ciebie jest tylko kłopot z zimnym silnikiem , spalanie niby jest w normie , ciezko wyczuć, poprostu trzeba pokolei sprawdząc wszystko i eliminowąć podejżane rzeczy. Nie wymieniac wszystko bo to bez sensu , najpierw diagnoza , potem leczenie.

RP czasem robi dziwne zagadki , u mnie tez czasami świruje , a niby wszystko sprawdzone i wszystko gra, czeka mnie chyba podmianka na próbe innego ECU bo juz powoli mi sie pomysły kończą u mnie co może być.

[ Dodano: Sro Wrz 20, 2006 12:04 ]
A przyponiało mi sie, bardzo ważne, sprawdź ustawienie zapłonu , przy za późnym zapłonie tez bedzie się tak działo jak opisujesz. No i standartowe rzeczy typu świece palec kopułka przewody.



narki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw gru 30, 2004 17:50
Lokalizacja: warszawa

Post autor: narki » śr wrz 20, 2006 12:12

a jak sprawdzic lambde?



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » śr wrz 20, 2006 12:47

narki pisze:a jak sprawdzic lambde?
Najlepiej na oscyloskopie.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

narki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw gru 30, 2004 17:50
Lokalizacja: warszawa

Post autor: narki » śr wrz 20, 2006 15:00

dzieki mam nadzieje ze to tylko lambda.
a jak odlacze ja przy zimnym to jaka powinna byc reakcja silnika??



frynas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt cze 27, 2006 12:30
Lokalizacja: sieradz
Kontakt:

Post autor: frynas » śr wrz 20, 2006 16:20

ja tez mam silnik Rp...i mam pytanko do was...dzis wymieniłem filtry powietrza paliwa świece...jak na benzynce wdepne pedal gazu...to reaguje normalnie...wkreca sie na obroty jak wariat...ale jak gwałtownie odejme gazu to zgasnie....dzieje sie tak tylko na benzynce(a tankuje TYLKO I WYŁĄCZNE VPOWER99+ wiec to nie jest wina paliwa)na gazie nie ma tego problemu....na wolnych obrotach na beznynie jak i na gazie chodzi równo...myslałem ze to wina krokowca...wiec go wyczysciłem dokładnie i nasmarowałem element roboczy....powoli wyczerpują mi sie pomysły....moze to byc wina sondy Lambda????pomóżcie mi..pozdro


frynas

narki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw gru 30, 2004 17:50
Lokalizacja: warszawa

Post autor: narki » śr wrz 20, 2006 17:03

czasem nie wystarcza przeczyszczenie silniczka krokowego niestety. ja bym jednak na krokowca stawial.
a jakie objawy?
na zimnym jest ok?
skacza wolne?



frynas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt cze 27, 2006 12:30
Lokalizacja: sieradz
Kontakt:

Post autor: frynas » śr wrz 20, 2006 17:46

na wolnych obrotach pracuje równo....kiedys zanim czysciłem krokowca to szalał albo gasł...teraz pracuje równo....jak jezdze na benzynce to czasem szarpnie...ale tylko jak jade na równych obrotach...bo podczas przyspieszania nic nie da sie wyczuc...na LPG natomiast taki problem nie występuje wogule...wiec swiece przewody odpadaja...


frynas

narki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw gru 30, 2004 17:50
Lokalizacja: warszawa

Post autor: narki » czw wrz 21, 2006 11:48

ja mysle ze powinienes na probe od kogos pozyczyc krokowca



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » czw wrz 21, 2006 15:14

homsky pisze:RP czasem robi dziwne zagadki , u mnie tez czasami świruje , a niby wszystko sprawdzone i wszystko gra, czeka mnie chyba podmianka na próbe innego ECU bo juz powoli mi sie pomysły kończą u mnie co może być.
Panowie EUREKA!
Dobrze jest pisac o rozwiązaniu swojego problemu ,więc pisze!
Moj RP czasem niestabilnie pracował na benzynie na wolnych obrotach zaraz po odpaleniu i to niezależnie od temperatury silnika, podczas przyspieszania tez lubił sie nieraz przymulać ,
sprawdzone :
- sonda - idealna
- czujnik temperatury wody i zasysanego powietrza OK, rezystancje jak w książce
- TPS ciagłość ścieżek OK, ustawienie TPSu też w porządku ,
- rezystancja uzwojenia wtryskiwacza OK
- ciagłośc przewodów i napięcia na wtyczkach OK
- zero błędów zgłaszanych przez komputer , sprawdzone kody błyskowe
- lewe powietrze, wszystko szczelne na 100%
- usterki układu zapłonowego wykluczone
- cisnienie paliwa OK

a auto coś bolało i bolało i diabli wiedzą co mu jest,

ale dzisiaj z ciekawości przełozyłem z rozbitego Golfa RPka cały komputer z modułem zapłonowym, i co ???
Jak reką odjął, auto chodzi jak pszczółka , równiutko stabilnie, przyszpiesza jak szalony bez zająknięcia, jednak stary komputer nie był w pełni sprawny cos mu dolegało.

Także panowie jak juz wykluczycie wszystkie usterki, jak sie wydaje że już wszystko sprawdzone wszystko jest OK, a auto nie chodzi mimo wszystko tak jak trzeba , warto na koniec sprawdzić sam komputer, poprostu przełozyc, pozyczyc ze szroptu z innego auta ECU i załozyc na próbe , to jest 5 minut roboty, a czasem moze sie okazac że to jednak wina ECU.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 210 gości