nie chodzi na paliwie mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Romek13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:51
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

nie chodzi na paliwie mk2

Post autor: Romek13 » wt wrz 19, 2006 17:43

Cześć, mam problem, dziś po pracy jak odpaliłem samochód na benzynie to zaraz zgasł, odpaliłem na gazie i przełączyłem na benzyne i tak jakoś chodził jakby paliwa nie dostawał, obroty skakały, puźniej to już ledwo trzymał obroty, pewnie skończyło sie paliwo w obwodzie i na oparach chodził, na gazie niby wszystko ok było, tylko wolne wyższe i tak sprawdziłem i krokowy też nie chodzi, co to może być, czy to możliwe że pompa i krokowiec padł naraz, nic na to nie wskazywało, czy może jest jakaś zależność między pompą a silniczkiem.



Awatar użytkownika
Panter
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 00:04
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

Post autor: Panter » wt wrz 19, 2006 18:08

a sprawdzales wszystkie wezyki czy sa dobre ?? moze poprostu paliwo nie doplywa. bo ja tez mialem podobny problem dzis wymienilem na nowki i jest ok



Romek13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:51
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Romek13 » wt wrz 19, 2006 18:41

No ale u mnie przestał działać też krokowiec, sprawdzałem pompka działa na gazie, na benzynie nie zdążyłem dolecieć:), wydaje mi się że pompka bije ciśnienie, ale coś tego paliwa nie puszcza, jakiś elektrozawór
co do krokowca to pokazuje napięcie 9 V na jedym styku, na drugim nie ma napięcia, może jakiś przekaźnik padł, jeśłi jest jakiś odpowiedzialny za działanie tych układów.

[ Dodano: Wto Wrz 19, 2006 19:28 ]
Wyczytałem właśnie coś ciekawego, mój problem może polegać na uszkodzeniu przekaźnika (wyłącznika) który odpowiada za odcięcie paliwa podczas hamowania silnikiem, jest on też odpowiedzialny za działanie krokowca, jeśli to jest to, to gdzie tego szukać?



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pn wrz 25, 2006 20:54

No ja Ci nie moge pomóc , ale jestem tego ciekawy , bo krokowy tez mi coś nie działa .
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
KurtSloane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 13:07
Lokalizacja: Brwinów
Kontakt:

Post autor: KurtSloane » pn wrz 25, 2006 21:28

jak masz pompke z membranka w sirodku to jak smigasz w kulko na gazie ta ja szlak trafia a 2 to moze elektromagnes który otwiera paliwo sie uszkodzil jak nie ma masy to takie klocki sie robia :)


Golf....najwspanialszy :D

Romek13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 20:51
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Romek13 » pn wrz 25, 2006 22:31

dziś już wiem nieco więcej o moim problemie, pompa jak nówka 6,5 bara, i silnik dostaje paliwo, chodzi o to że coś sie podziało chyba z kompem, na gazie sonda działą prawidłowo, na benzynie sie wiesza, i dlatego jest zła mieszanka, do tego krokowiec nie chodzi i nie ma wolnych za bardzo na zimnym, na szczescie mam blosa i na gazie oprucz wyższych obrotów na jałowym nie ma innych dolegliwosci, próbowałem zresetować kompa na rózne sposoby i nic, może ma jakieś podtrzymanie? i tylko kasowanie błedów pomoże, a może to coś poważniejszczego?



Awatar użytkownika
kocurxxl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: wt mar 21, 2006 17:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: kocurxxl » pn wrz 25, 2006 22:53

Romek13,
a sprawdzalas czyjnik temperatury ????
to banalne ale u mnie tez na bezynie byly podobne objawy wymienilem niebieski czujnik i po zawodach albo sprawdz czy ma prawidlowa rezystencje bo jesli nie to poprostu ci go zalewa albo za malo paliwa dostaje do mieszanki



Awatar użytkownika
sebal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 597
Rejestracja: pt lis 12, 2004 00:13
Lokalizacja: WWL

Post autor: sebal » pn wrz 25, 2006 23:03

odłącz aku na 30-60min u mnie pomaga jak nie idzie na benzynie


[img]http://images44.fotosik.pl/147/1f6725c578e36297.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 324 gości