Samodzielne założenie alarmu Golf II

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Andrzej1963
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 17:45
Lokalizacja: Kraków

Samodzielne założenie alarmu Golf II

Post autor: Andrzej1963 » wt wrz 19, 2006 14:01

Witam wszystkich! Nosze się z założeniem alarmu ze sterowaniem centralnym zamkiem z pilota (centralny jest oryginalnie zamontowany). Chciałem to zrobic sobie sam i stąd moja prośba czy ktos już zakładał jeżeli tak to prosze o info, fotki i ewent schemat do których kabli co podpinać mile widziane- moje pojęcie elektryczne na średnim poziomie. Rozmawiałem z gościem i polecał mi alarm "Spider",moze znacie to cudo,czy to dobry wybór, chętnie poznam również Wasze sugestie na ten temat. Z góry dzięki za wszystkie informacje.


Andrzej

Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: M@rcus » wt wrz 19, 2006 15:55

Co do alarmu Spider zakładałem go w Mercu wójka i jak narazie śmiga już 8 miechów bez awarii, ja w swoim mam Magicara i też jestem zadowolony, jeśli chodzi o koszt to zarówno jeden jak i drugi kosztował podobnie ok. 130zł. Różnica jest jedna w Magicarze jest jeden kabel na kierunki, także trzeba zastosować dodatkowo diode, w Spiderze są wypuszczone dwa. Schematu nie zapodam bo nie mam, ale ogólnie nie jest to nic trudnego, a centralny jaki jest pneumatyczny? jest pompka z tyłu auta w bagażniku? Pozdro



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 19, 2006 22:04

KIERUNKI: (NA KOLUMNIE KIEROWNICY) : CZARNY Z BIAŁYM PASKIEM I CZARNY Z ZIELONYM PASKIEM.

(+) STAŁY : CZERWONY

(+) PO STACYJCE : ŻÓŁTY

POMPA: (Z LEWEJ STRONY NA SKRZYNCE BEZPIECZNIKÓW, NA NIEBIESKIM PRZEKAŹNIKU : BRĄZOWY Z ŻÓŁTYM PASKIEM.

PNEUMATY : (+) CZERWONY Z ŻÓŁTYM I CZERWONY Z BIAŁYM , CZAS 3 SEKUNDY , NALEŻY ODCIĄĆ CZERWONY – STAŁY (+).

Takie lakoniczne coś znalazłem u siebie w kompie, może ci się przyda. Ostatnie zdanie o odcięciu stałego plusa od CZ nie dotyczy jeśli chcesz zachować zamykanie z kluczuka. Dochodzą jeszcze włączniki drzwiowe i klapa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
KUSTO
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 09:17
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: KUSTO » wt wrz 19, 2006 23:08

ja u siebie zakładałem zarówno centralny jak i alarm może kolego powiedz co masz na wyposażeniu tego alarmu który zamierzasz kupić. Ja u siebie kupiłem najzwyklejszy zestaw z czujnikami, czujnikiem wstrzasowym, wyjscie na centralkę i przekaznik na odciecie rozrusznika mysle ze do mk2 wiecej nie potrzeba



Awatar użytkownika
JedrzeJ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sie 30, 2006 01:09
Lokalizacja: Katowice-Centrum
Kontakt:

Post autor: JedrzeJ » wt wrz 19, 2006 23:32

też mam w planach założenie alarmu
interesuje mnie centralny zamek, odcięcie zapłonu, immobilaizer, kluczyk scyzoryk, syrena, czujnik wstrząsu, dioda Led :-) chyba wszystko

Najlepiej podajcie w formie zdjęc lub który zestaw z allegro polecacie który z łatwością zamontowaliście w swoim VW GII



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 348 gości