Jak zachowuje sie wskaznik temperatury

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jak zachowuje sie wskaznik temperatury

Post autor: adamo122 » pn sty 31, 2005 22:14

mam golfa 1.4 benz z 93 roku , chciałbym dowiedziec sie jak u innych uzytkowników zachowuje sie wskaznik temperatury, wstawiłem nowy termostat (temperatura 83 stopnie, taki powinien byc według katalogu) i w zimie jesli bede jechac to najwyzsza temperatura wynosi okolo 78 stopni , jak jednak włącze ogrzewanie to max 60 stopni, nie wiem czy spróbować ponownie wymienic termoastat , szukac przyczyn w czyms innym czy poprostu ten typ tak ma, mam inne autko nieco nowsze i w nim obojętnie jaka jest temperatura na zewnątrz i obojetnie czy mam włączone ogrzewanie czy nie to temperatura jest ciągle na swoim miejscu (tj 90 stopni ) i nie drga, zaznacze jeszcze ze w omawianym golfie jesli zamkne ogrzewanie , auto bedzie stało w korku to nawet zimą szybko temperatura wzrosnie i zaraz włancza sie wiatrak, z góry dziekuje za porady [/b]
Ostatnio zmieniony czw maja 29, 2008 19:24 przez adamo122, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Goofol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw lis 11, 2004 23:29
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Post autor: Goofol » pn sty 31, 2005 22:31

mam tak samo chociaz mam 1.8 ale kumpel ma 1.4 i tez tak mu trzyma chyba normalne w golfach!!! spoko spoko w lato nie raz uslyszysz wiatraczek!! :P



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » pn sty 31, 2005 22:44

Goofol pisze:mam tak samo chociaz mam 1.8 ale kumpel ma 1.4 i tez tak mu trzyma chyba normalne w golfach!!! spoko spoko w lato nie raz uslyszysz wiatraczek!! :P


:crazy: jak normalne?? 60 stopni to normalna temperatura silnika? :panna: predzej koledzy skoro macie termostaty na 100% dobre cos moze z czujnikiem temperatury, zapowietrzone no nie wiem, a gaz instalacja jest?? no nie wiem ale temperatura powinna byc w okolicach 90 stopni powiedzmy +-10 a nie 60 :crazy:


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Goofol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw lis 11, 2004 23:29
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Post autor: Goofol » wt lut 01, 2005 09:36

ja mam tak srednio te 78-83 stopnie tak jak kolega wyzej napisal!!!!



Awatar użytkownika
Obzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr gru 15, 2004 16:35
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Obzik » wt lut 01, 2005 13:03

a u mnie czy lato czy zima i nawet czy mam włączone ogrzewanie temp. taka sama 90 stopni silnik 1,4



sekol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:48
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: sekol » wt lut 01, 2005 13:29

Tak to ja miałem przed wymianą termostatu. Zalozylem termostat, jakis zwykly "wahler" za ok. 30zl, taki z otwariciem przy 87 stopniach. Po wymianie jak juz sie nagrzeje jest ciągle w okolicach 90 stopni... niezaleznie czy z ogrzewaniem czy bez. Tak wiec albo zalozyles jakis wadliwy termostat albo tak jak ktos juz sugerowal moze masz cos z czujnikiem temperatury?



Awatar użytkownika
nobix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt lis 02, 2004 01:07
Kontakt:

Post autor: nobix » wt lut 01, 2005 15:38

1,8 90KM temp 75-85 a w upalne dni to ciagle 90 i co jakis czas wiatraczek :grin:


Golf III VR6 + Golf III 1.8 z nawigacją Manta

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » wt lut 01, 2005 16:42

nie mam instalacji gazowej , i wydaje mi sie ze z czujnikiem jest wszystko ok (mozna go jakos sprawdzic? ) , dlatego chyba bede musiał pomyslec o jakims lepszym termostacie, tez mi sie wydaje ze to czy włącze ogrzewanie czy je wyłącze to temperatura powinna stac w miejscu wkoncu od tego jest ten termostat zeby ją utrzymywac, i skoro ma okresloną temperature to powinna taka byc niezaleznie od wszystkiego, i faktycznie nie chciałbym zeby latem mi wiartak chodził ciągle wkoncu to nie stary polonez



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » wt lut 01, 2005 16:47

adamo122 pisze:nie mam instalacji gazowej , i wydaje mi sie ze z czujnikiem jest wszystko ok (mozna go jakos sprawdzic? ) , dlatego chyba bede musiał pomyslec o jakims lepszym termostacie, tez mi sie wydaje ze to czy włącze ogrzewanie czy je wyłącze to temperatura powinna stac w miejscu wkoncu od tego jest ten termostat zeby ją utrzymywac, i skoro ma okresloną temperature to powinna taka byc niezaleznie od wszystkiego, i faktycznie nie chciałbym zeby latem mi wiartak chodził ciągle wkoncu to nie stary polonez
dokladnie, u mnie jak osiagnie swoja docelowa temperature prace to pozniej tylko sie wacha w granicach +-1,5mm czy 2mm. I to czy korki, czy trasa, czy butowanie... cos nie halo jest IMHO, no chyba ze mk3 tak maja ale niesadze


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » wt lut 01, 2005 17:42

ja mam 1,4 z '94 - wymienialem ostatnio termostat za 34 zl i jka sie naggrzeje to trzyma temp. 94 st niezaleznie czy ogrzenie wlaczone czy nie, martwi mnie natomiast ze troche trzeba poczekac az sie nagrzeje (jezdze na gazie)



sekol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:48
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: sekol » wt lut 01, 2005 17:58

Tez myslalem, ze po wymianie termostatu bedzie sie szybciej nagrzewal... troche to trwa jednak :-(
Masz przelaczanie na gaz uzaleznione od temperatury? Jaka instalacja i jak sie sprawuje?



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » wt lut 01, 2005 18:32

przed wymiana termostatu (jeszcze nie mialem gazu)to byla katastrofa, na badaniach silnika chodzil ze 20 min na luzie - temp nie drgnela a euro2 przekroczone 2x, dopiero jka go podgazowalem to po 2 min. bylo wszysko git.

przelaczanie na gaz napewno mam uzaleznione od obrotow - 2300 - chyba musze przestawic na 3000 bo na wolnych obrotach to ok. 8 min trwa zanim temp pojdzie w gore

probowalem kiedys jechac na wolnych obrotach zeby pod wplywem temp. sie przelaczyl na gaz, ale chyba musi miec pelna temp(94st) zanim sie przelaczy, nie wiem bo mi zal juz benzyny bylo i przygazowalem

instalacja lovato - sprawuje sie calkiem dobrze, gazownicy wiedza jka zamontowac, a wyregulowac to juz nie...



sekol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:48
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: sekol » wt lut 01, 2005 18:57

No to nie rozumie z czym masz problem? Zeby moc jezdzic na gazie nie musisz miec przeciez 90st temperatury. Wystarczy ze pochodzi chwile na bezynie u mozesz przejsc na gaz.



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » wt lut 01, 2005 19:28

tak? a znalazlem opinie ze - juz niepamietam jka sie ta rzecz nazywa(reduktor?) - chodzi o to ze musi zlapac temperature i wtedy dopiero mozna jezdzic na gazie, wiec jka to jest ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 349 gości