[MK3] problem z niewylaczajacym sie wentylatorem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kubi79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 00:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

[MK3] problem z niewylaczajacym sie wentylatorem

Post autor: kubi79 » ndz wrz 17, 2006 19:41

Witam

Problem polega na tym, ze wentylator chlodnicy czasami dziala prwidlowo czasami nie.
Po wylaczeniu silnika wentylator wogle sie nie wylancza. Czekalem raz 30 minut i nic. Musialem odlaczyc od niego kabel i wlaczyc ponownie wtedy sie wylancza. Gdy pojechalem do mechanika wszystko dzialalo przy nim idealnie ! Tak zawsze jest :) Niestety gdy pojechalem do domu znowu to samo :( co to moze byc? Czy to wina czujnika temperatury w chlodnicy? Czy moze to nie czujnik? Niechcial bym kupowac czujnika i okaze sie ze czujnik jest dobry :( Czy ktos mial moze podobny problem? Moze ktos cos doradzic?
Z gory dzieki za wszelka pomoc.



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » ndz wrz 17, 2006 19:54

Przekaźnik wentylatora może klękać... Włączy, "sklei" styki i już nie wyłącza. Chyba :?


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

kubi79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 00:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kubi79 » ndz wrz 17, 2006 19:58

a w ktorym miescu to sie znajduje? w czujniku tym co wchodzi do chlodnicy? taki po prawej stronie? czy przekaznik jest w gdzies indziej?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz wrz 17, 2006 19:59

raczej nie bo jak sklei styki to po wyłączeniu wtyczki i po ponownym włączeniu nadal by chodził

[ Dodano: 17 Wrz 2006 20:01 ]
przekaznik masz w aucie pod pokrywą z lewej strony tam gdzie bezpieczniki

[ Dodano: 17 Wrz 2006 20:02 ]
najprawdopodobnie masz uszkodzony wyłącznik termiczny w chłodnicy



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » ndz wrz 17, 2006 20:05

miś fazi pisze:raczej nie bo jak sklei styki to po wyłączeniu wtyczki i po ponownym włączeniu nadal by chodził
Miałem przypadek, że przekaźnik "kleił" styki a po odłączeniu prądu wszystko wracało do normy.


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz wrz 17, 2006 20:16

tylko jest taki problem ze MK3 nie ma przekaznika na wentylator chłodnicy



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » ndz wrz 17, 2006 20:23

miś fazi pisze:tylko jest taki problem ze MK3 nie ma przekaznika na wentylator chłodnicy
Cos tam obiło mi się o uszy/oczy tu na forum o przekaźniku wentylatora pod zbiorniczkiem wyrównawczym ale nie wiem czy to fakt. Z takim przekaźnikiem wentyla miałem do czynienia w innym aucie dlatego napisałem "chyba"... ;)


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

kubi79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 00:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kubi79 » ndz wrz 17, 2006 20:36

to juz sam nie wiem :/ czy to czujnik czy przekaznik? jest tam przekaznik?



V12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 07:48
Lokalizacja: pl

Post autor: V12 » ndz wrz 17, 2006 20:41

w czasie pracy wentylatora odłacz kabel od wtyczki czujnika przy chłodnicy i zobaczysz przekaźnik musi być na 2 bieg na chodzi zależy czy masz 2 biegi czy jeden
Ogólnie te wyntylatory w tych golfach to koszmar na u mnie nie moge do ładu dojśc mam TD i sterownik pod zbiornikiem płynu niby znalazlem przyczyne czemu jak sie nagrzeje do nibu 80 stopni na wskaźniku to sie włancza tylko na włonczonym zapłonie przyczyna jest czujnik na rurze górnej co idzie do chłonicy
ale sam nie wiem na wskaźniku jest 80 a otwiera sie termostat czyli na wskaźniu powinno byc 90 a jest 80 szlag mnie trafi wyglada na to ze kupiłem auto z przegrzanym silnikiem i jeszcze "celowo' uszkodzonym czujnikiem od temp :grrr: :grrr: ano chciało mi sie "klekota"
pozdr



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz wrz 17, 2006 20:54

NIE MA w MK3 przekaznika na wentylator steruje nim tylko wyłącznik termiczny w chłodnicy

[ Dodano: 17 Wrz 2006 21:07 ]
kolego V12 układ chłodzenia w golfach jest właśnie bardo dobry jak jest sprawny , nieraz stałem w korkach na zakopiance to inne auta stały na boku bo sie im woda gotowała a ja miałem bite 90 stopni , ale Ty piszesz ze włącza Ci sie jak masz włączony zapłon a w golfie ma sie włączyć bez zapłonu coś masz skopane z instalacją



kubi79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 00:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kubi79 » ndz wrz 17, 2006 21:47

ech nic juz nie wiem czyli doszedlem do wniosku z waszych rozmow ze przekaznika nie ma w mk3...czyli zostaje tylko czujnik :) sproboje go wymienic



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz wrz 17, 2006 22:00

tylko czujnik jest mozliwość ze sie wiesza



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz wrz 17, 2006 22:16

kubi79, a masz może klimę? Bo to chyba ten sam wentylator ( nie wiem jak w mk3, tak jest w mk2). Jak coś padnie w układzie klimy to może się włączać.



V12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 07:48
Lokalizacja: pl

Post autor: V12 » ndz wrz 17, 2006 22:26

miś fazi pisze:NIE MA w MK3 przekaznika na wentylator steruje nim tylko wyłącznik termiczny w chłodnicy

[ Dodano: 17 Wrz 2006 21:07 ]
kolego V12 układ chłodzenia w golfach jest właśnie bardo dobry jak jest sprawny , nieraz stałem w korkach na zakopiance to inne auta stały na boku bo sie im woda gotowała a ja miałem bite 90 stopni , ale Ty piszesz ze włącza Ci sie jak masz włączony zapłon a w golfie ma sie włączyć bez zapłonu coś masz skopane z instalacją
Masz racje w benzynach i MK3 co maja 1 bieg wentylatora nie ma przekaźnika ale w dieslach co maja 2 biegi jest przekaźnik 2 biegu w dieslach jest przerypany ten układ bo nie dosyc że wiatrakiem steruje czujnik w chłodnicy to jeszcze jest dodatkowy czujnik w górnej rurze co idzie do chłonicy i on działa tylko przy właczonym kluczyku(nie wiem po jaka cholere to zrobili) u mnie czesto sie włanacza witrak przez ten włsnie czujnik jak wyłoncze stacyjke to wietrak staje ale to juz inna sprawa przegrzanego silnika albo zepsutego czujnika będe szukał przyczyny
A co sprawnosci układu chłodzenia to zobacz jak jest urzadzony wentylator w BMW E30 bez posrednio na pompie wody i załancza go sprzęgło wiskotyczne zresta on cały czas sie kręci tylko wolno żadnego obciazania akumulatora alternatora żadnej elektyki wszysko proste i bez awaryjne gdyby nie spalanie mojej beemki to bym golfa w zyciu nie kupił a zreszta to inicjatywa mojego ojca :D :D ja wole płakac i lać benzyne :smoke:
pozdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 205 gości