Licznik z MK3?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rogra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: sob lis 06, 2004 00:15
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Licznik z MK3?

Post autor: rogra » ndz sty 30, 2005 23:34

witam,posiadam golfa MK 2 silnik 1.8 wersja GT,orginalnie mam komputer MFA,i chciałbym się dowiedzieć czy mógłbym założyć do niego Licznik od MK3 z MFA????????jeśli jest taka możliwośc to na pewno impulsator musze kupić do skrzyni biegów ale jak z kablami ??dużo roboty jest???????????
Ostatnio zmieniony śr mar 18, 2009 22:36 przez rogra, łącznie zmieniany 1 raz.



Marcin_Cinek

Witam

Post autor: Marcin_Cinek » pn sty 31, 2005 00:25

Mozna załorzyc jak najbardziej:) ja montuje od golfa IV i jets spoko tylko nie działa mi dobrze ładowanie akumulatora:((( nie wiem jak podłaczyć żeby mi alternator ładował bo samo lampka nie wystarczy a te opisy w necie nic nie mowia o tym:(((.W moim przypadku przerpabiac trzeba też pompe paliwa bo wsakzuje na odwrót:))))) i dołożyc ten impulsator i zmodernizować konsole.A jeśli chodzi o golf III to jak masz MK2 po 89 roku to masz te wtyczke jak golf III i nic nie musisz przerabiać wtyczki bo powinno pasować, tylko montujesz fizycznie i tyle:)))).Tak apropo może wiesz gdzie sie montuje ten impulsator w skrzyni bo kupiłem go nie wiem gdzie go zaóżyć:(((.P.S jeśli miałeś mfa w mk2 to powinno chodzic też w mkIII
Pozdrawiam :pub:



kroko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt sty 11, 2005 01:35
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: kroko » pn sty 31, 2005 00:32

impulstaor wkrecasz tam gdzie jest wkrecona linka z slimakiem :) tylko zamiast linki masz kabelka. pozdro :bigok:


grzeczne dziewczynki ida do nieba a niegrzeczne tam gdzie chca;)

rogra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: sob lis 06, 2004 00:15
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Post autor: rogra » pn sty 31, 2005 01:35

ja mam golfa z 87roku i orginalnie mam MFA ale mam jeszcze licznik na dwie wtyczki,czy kable są takich samych kolorów jak w golfie III??????Mam jeszcze jedno pytanko czy orginalnie w instalacji elektrycznej są wyprowadzone wtyczki do impulsatora???bo u mnie nie daleko skrzyni biegów są jakieś trzy wtyczki



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » pn sty 31, 2005 15:36

Jak masz i tak noowszą elektrykę to musisz zmienić kolejność przewodów.



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pn sty 31, 2005 21:01

a jak sie takie zegary z 3 mieszcza w desce od 2??
i ile taki impulsator kosztuje i gdzie go kupie? są impulsatory o róznym przełożeniu? nie bedzie mi przekłamywał?


Mk3 GTI 16V ABF

rogra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: sob lis 06, 2004 00:15
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: rogra » wt lut 08, 2005 13:23

Marcin_Cinek pisze:Mozna załorzyc jak najbardziej:) ja montuje od golfa IV i jets spoko tylko nie działa mi dobrze ładowanie akumulatora:((( nie wiem jak podłaczyć żeby mi alternator ładował bo samo lampka nie wystarczy a te opisy w necie nic nie mowia o tym:(((.W moim przypadku przerpabiac trzeba też pompe paliwa bo wsakzuje na odwrót:))))) i dołożyc ten impulsator i zmodernizować konsole.A jeśli chodzi o golf III to jak masz MK2 po 89 roku to masz te wtyczke jak golf III i nic nie musisz przerabiać wtyczki bo powinno pasować, tylko montujesz fizycznie i tyle:)))).Tak apropo może wiesz gdzie sie montuje ten impulsator w skrzyni bo kupiłem go nie wiem gdzie go zaóżyć:(((.P.S jeśli miałeś mfa w mk2 to powinno chodzic też w mkIII
Pozdrawiam :pub:
Piszę że jak mam po 89 roku tą mam taką samą wtyczkę jak w golfie III i nic nie muszę przerabiać,tylko montuje fizycznie i tyle,ale przecież w MK2 nawet po 89roku nie było impulsatorów w skrzyniach więc jednak trzeba jakies kabelki pociągnąć do wtyczki,ale czy wtyczka ma jakieś wolne kabelki do podłączenia tego impulsatora???



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » wt lut 08, 2005 16:54

no wąłśnie, jak sie to ma z tymi kablekami od impulsatora ? aha i ile takie cacko kosztuje i gdzie dostac? to też ma jakieś swoje przełożenia? np 950?

i jak to jest z tą przeróbką w desce na te zegary??


Mk3 GTI 16V ABF

Hoover
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt paź 12, 2004 16:09
Lokalizacja: VaWa VaWer

Post autor: Hoover » wt lut 08, 2005 18:13

A czy mozna załozyc zegary z obrotkiem z mk3 do mk2, rok '91 bez mfa, jeden wtyk i czy jest potrzebny ten impulsator??

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » wt lut 08, 2005 18:32

W benzynie sygnał z obrotka idzie z cewki, a dieslu z alternatora.



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » czw mar 17, 2005 23:13

Dołączam się do pytania,mam golfa 2 z mfa i zegary z jedną wtyczką,i chciałbym podłączyć zegary z trójki,więc czy one idealnie pasują w deske czy trzeba też ją przerabiać,no i jak z tym impulsatorem,czy w tej je0dnej wtyczce sa wolne miejsca na jego podłączenie i czy ile kosztuje ten impulsator?
Niech ktoś w końcu konkretnie odpowie.
:D


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pt mar 18, 2005 00:55

jak sie wkreca licznik od mk3 do mk2 to trzeba łądować impulsator :?: licznik od mk3 nie ma wejscia nanormalną ilnke prendkościomierza :?:

co do rpzerabainia deski pod licznik mk3 idelanie on na pewno nie pasuje...bedzie sie pewnie trzeba troche pobawić z przykreceniem, a impulsatro chyba około 50zł


Obrazek

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pt mar 18, 2005 01:09

no spoko,niedrogi ten impulsator,ale ciekawi mnie czy już ktoż zrobił taki słap samego licznika,bo bym też sobie założył,tylko nie chce kupić a potem się okarze że za dużo przerabiania.
:(


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » śr cze 01, 2005 22:51

ja mam jeszcze takie pytanko.. jak dokładnie zakąłda sie taki impulstaro :?: to musi być jakiś specialny, od mk3 czy to jaieś standartowe są :?:


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 411 gości