jedno auto dwóch właścicieli (współwłaściciel) jak to jest ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

PAWEŁO

jedno auto dwóch właścicieli (współwłaściciel) jak to jest ?

Post autor: PAWEŁO » ndz sty 30, 2005 23:16

Witam wszystkich jeszcze raz ....

Mam do was pytanie jak to jest a , więc . Posiadam samochód zarejestrowany na siebie i chciałbym zrobić współwłaścicielem swojego ojca (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu OC ) bo ja mam jak narazie 0 % zniżki . Co muszę zrobić aby to zmienić jak musze to napisać i gdzie z tym wszystkim iść , jakie są opłaty za tego typu sprawy i czy da się tak zrobić ..

pzdr...



tomecki

Post autor: tomecki » ndz sty 30, 2005 23:29

Ja zrobilem tak: spisalem umowe darowizny,w ktorej przenioslem 5% auta na ojca (ok 675 zl),z ta umowa poszedlem do Urzedu Skarbowego i zaplacilem podatek od darowizny. Wtedy poszedlem z tym zarejestrowac auto i w dowodzie mam 2 wspolwlascicieli i wszystkie znizki mojego starego :D



PAWEŁO

jak to ma być

Post autor: PAWEŁO » ndz sty 30, 2005 23:43

jak to ma wszystko wyglądać , skąd wzieło się to że zapłaciłeś 675 zł.. czy piszę takie coś rocznik auta itd... i z tym idę do Urzędu Skarbowego i w tedy oni wyceniają jak to jest ???



Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » ndz sty 30, 2005 23:47

Z tego co się orientuje to tomecki zapłacił podatek od 675 zł, czyli 5% wartości auta... - znaczy ja tak zrozumiałem :)
Ostatnio zmieniony ndz sty 30, 2005 23:47 przez Smaczny, łącznie zmieniany 1 raz.


FORD
Fix Or Repair Daily

Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: orzel12 » ndz sty 30, 2005 23:47

no wlasnie jak to z tym urzedem jest ile sie placi co dokladnie napisac bo kce tak samo zrobic nie usmiecha mi sie zaplacic 1200 zl z oc



Awatar użytkownika
jazel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt lis 02, 2004 20:32
Lokalizacja: Kraków [Opole]

Post autor: jazel » ndz sty 30, 2005 23:49

ile zaplaciles podatku od darowizny? i jak mniej wiecej wygladala ta umowa? (jakbys przytoczyl mniej wiecej tresc - byloby super!)


Just passing trough...

Marcin_Cinek

Witam

Post autor: Marcin_Cinek » pn sty 31, 2005 00:18

Jakieś 2 miesiące temu właśnie robiłem taki manewr bo mam silniczek 1.8 a ubezpieczenie troche kosztuje:).Wiec tak, wydrukowałem na komputerze umowe dwrowizny ściagnełem z internetu.Na umowie napisałem że dziadkowi przekazuje 49 % wartości samochodu poszedłem do uzedu wykupiłem znaczki sakrobowa za około 11 żł juz dokładnie nie pamietam, dałem kobiecie w pokoju te umowę wraz z kserem dowodu osobistaego moj i drugiej osoby oraz dowód rejestracyjny samochodu i chyba to wszystko z tego co przypominam sobie.nic nie płaciłem żadnego podatku bo do 4900 zł w ciagu chyba 5 lat można przy darowiżnie dla rodziny nie płacić od tego podatku dlatego na umowie darowizny musi byc taka kwota nie wieksza generalnie w urzedzie skarbowym jak i komunikacyjnym nie patrza na to tylko chca papier jak mi wystawiła żaświdczenie o zwolnieniu z podatku, to poszedłem do u.komunikacji i tam wystałem sie 4 godziny!!!!!!!!! poraz drugi bo za ierwszym stałem aby zaresjetrować na siebie:))) i dałem dokument darowizny podpisaliśmy się ja i dziadek wpisali go na maszynie do dowodu rej. i szczesliwi wyszliśmy do ubezpieczyciela gdzie zapłaciłem : stawka podatwoa dla miejsca zamieszkania - 60 % zniżka drugiej osoby + 25% wzywżka za mo wiek:((( = 830 zł na rok a nie 2 000,00 zł .Wzwyżka jest dlatego bo ja jestem pierwszy w dowidzie hdyby było kto inny powyzej 25 lat to by nie było =25%:))).Trzeba pamietać że do urzędu skarbowego idziemy tam gdzie jest zameldowana osoba która daruje pojazd czyli tam np. gdzie ja jestem i w urzedzie komunikacj musi być przy wpisywaniu współwłaściciel żeby sie podpisać, w skarbówce nie jest to wymagane:) bo 2 osoba nic nie podpisuje tylko ty podpisujesz.
Pozdrawiam , i życze małych kolejek i szerokiej drogi
:pub:



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » pn sty 31, 2005 00:25

do ok 8000 jest kwota wolna od podatku bo ostatnio robilem umowe darowizny.

spisuje sie umowe czyli ze ja taki i taki daruje tyle i tyle tego i tego tej i tej osobie. Wszystko musi by tzn Dane personalne NIP pesel marka i model auta wraz z silnikiem i ile sie daje tej darowizny. Ja zrobilem 50% i napisalem ze jest to kwota 7,500 zl. (do 8 tys wolna) dopisalem tez ze jest to pierwsza darowizna obu stron w ciagu pieciu lat. Wartosc auta podali mi w US bo babka powiedziala ze biora wg jakichs cennikow a nie kwot z umowy :) i tu sie usmiechnela. nastepnie to zlozylem i pare dni pozniej odebralem pismo o darowiznie i zwolnieniu z podatku od tej darowizny.

Odrazu potem spisz sobie pelnomocnictwo na zlatwianie spraw w urzedzie. bo po kazda mala sprawe potrzebni sa obaj wspolwlasciciele a jak jest pelnomocnictwo to moze byc jeden.


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 269 gości