[vento/mk3] el szyba nie chce zjechac na dół :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

[vento/mk3] el szyba nie chce zjechac na dół :(

Post autor: MAPET » ndz wrz 10, 2006 00:05

mam ele szyby w vento prawa przednie szyba nie chche mi zjechac na dol.. jak przyciskiem wlanczam w dol czy w gore to cos tam (zdjalem boczek) w okolicach silniczka pstyka - pstyka jak przekaznik.. poodkrecalem te prowadnice i pstyknalem to szyba chyab podjechala w gore a prowadnice poszly w dol.. ale w dol szyba nie chche jechac...

czy ktos wie co i jak?

ew jak opuscic szybe manualeni zeby ja wyjac?
dziekuje i pilne to troszke ;)

pzdr


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

mrEd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw sie 03, 2006 23:17
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mrEd » ndz wrz 10, 2006 05:28

Prawdopodobnie kolega ma zerwaną linkę :? wypadało by wyjąść cały mechanizm i to sprawdzić. Jeśli tak jest to trzeba zainwestować w nowy ale to nieopłacalne bo można kupic tylko kompletny mechanizm, lub znaleść kogoś kto dorabia takie linki. Ja znalazłem i za 30pln szybka się otwiera i zamyka.

[ Dodano: 10 Wrz 2006 05:30 ]
a kolega jest z częstochowy więc ma na miejscu takiego specjalistę :D

[ Dodano: 10 Wrz 2006 05:30 ]
a kolega jest z częstochowy więc ma na miejscu takiego specjalistę :D



Awatar użytkownika
krajzmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt lip 29, 2005 18:14
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: krajzmen » ndz wrz 10, 2006 06:25

linka albo się zerwała, albo spadła z jedngo z kułek prowadnicy, a jeżeli tylko się żle zawinie w mechanizmie to pupa blada.Ja taki mechanizm już wymieniałem, za nowy bez silniczka dałem 120 zeta i szybka znowu śmiga.
A tak na marginesie przyciskając przycisk góra-dół to słychać jakieś tykanie być może,że to sprawa elektryczna i bez rozbiórki tapicerki to się nie dowiesz ki diabeł tam pogrzbany :chytry:



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » ndz wrz 10, 2006 18:24

mrEd pisze:Prawdopodobnie kolega ma zerwaną linkę wypadało by wyjąść cały mechanizm i to sprawdzić
chetnie tylko ze wlasnie jak to wyjac...
mrEd pisze:a kolega jest z częstochowy więc ma na miejscu takiego specjalistę
a gdzie?


no wlasnie ale mimo wysztko jak opusic szybe i wyjac caly mehcniamz bo narazie nie moge nic zroibic..


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 10, 2006 18:43

MAPET pisze:no wlasnie ale mimo wysztko jak opusic szybe i wyjac caly mehcniamz bo narazie nie moge nic zroibic..
zdjąć tapicerkę, o tym znajdziesz. Poluzować -nie trzeba odkręcać całkiem - pięć śrób 10-ek mocujących mechanizm do wewnętrznej blachy drzwi (po dwie przy prowadnicy i jedna przy silniczku) . Obniżyć troszkę mechanizm zbliżając u dołu obie prowadnice do siebie. Jest jeszcze spinka plastykowa u góry z przodu mocująca linki do blachy - ją też wyjąć. Wtedy mechanizm opadnie trochę w dół i zyskuje się dostęp do dwóch śrób 10-ek mocujących obejmy przy prowadnicach do samej szyby. Masz szybę u góry ale włożysz rękę z płaską 10-ką i odkręcisz. Obejmy na szybie będą mocno zapieczone i trzeba trochę siły użyć żeby szybkę wycignąć. Teraz wyciągasz mechanizm w dół dalej zbliżając dolne końce prowadnic ku sobie. Odczepiasz wtyczkę od modułu - ma taką przesuwaną nakładkę, p[rzesuwasz ją w bok i wtyczka wychodzi. Szyba jest już uwolniona. Na czas naprawy przyklej ją u góry do ramki dtrwi taśmą lub podeprzyj, po spadnie w dół.

[ Dodano: Nie Wrz 10, 2006 6:46 pm ]
Czy winna jest linka czy elektronika możesz bez rozbierania z grubsza ocenić. Jeśli po naciśnięciu przycisku lampka wnętrza lekko przygasa tzn że silnik ciągnie prąd i winna jest pewnie linka, i na odwrót


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » ndz wrz 10, 2006 21:00

dzieki Paweł Marek, tapicerke to mam zdjeta od 2 dni ;) ale wlasnie o tego typu wskazowke mi chodzilo te 5 srubek odkrecilem i wtedy niepotrzebnie wcisnal;em przycisk szyby w gore szyba poszla w gore a prowadnice w dol:( wiec bedzie gorzej ale zdejme drzwi i bede kombinowal... a na swiatelku nie sprawdzalem ale skoro cos pstyka jak przekaznik w silniczku to raczej prad dochodzi...

PS czemu u nas na forum nie dzialasz Venciarzu :P


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 10, 2006 21:06

MAPET pisze:to raczej prad dochodzi...
ale może nie wychodzić, np styki przekaźniczka wypalone, brak jakiejś masy itp :)
Ano jakoś tak się tu wkręciłem. Ale zaglądnę napewno.

[ Dodano: Nie Wrz 10, 2006 9:08 pm ]
Jakbyś był pewien że linka potargana to byś ją ciachnął i po problemie, ale póki niewiadomo to musisz się pomęczyć


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » ndz wrz 10, 2006 21:10

aha dodam ze to sie stalo po tym jak odkrecilem drzwi bo malowalem podkaldem.. pozniej zalozylem i sprawdzilem czy dziala to ! i dzialalo a po 1 nidu kicha i jest jak pisze...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 10, 2006 21:18

MAPET pisze:aha dodam ze to sie stalo po tym jak odkrecilem drzwi bo malowalem podkaldem.
No to sprawdź jeszcze styki w słupku. Może to jakiś banał? Bo jak popatrzysz na schemat to mniej więcej widać tak ogólnie że elektronika ma swoje kable, a wyjście przekaźników swoje.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » ndz wrz 10, 2006 21:39

a gdzie dorwe shcemat :oops:


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 10, 2006 21:56

Obrazek

[ Dodano: Nie Wrz 10, 2006 10:00 pm ]
B-biały, Bl-niebieski, G-szary, J-żółty, M-brązowy, N-czarny, R-czerwony, Ve-zielony, Vi-fioletowy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » ndz wrz 10, 2006 22:08

dzieki wielkei tyle ze ja noga z elektryki jestem :( jak mozesz to wytlumacz jak krowie na rowie tu lub GG 1707774 lub pw co mam lukac najlepieej ;) ale i tak bede probowal dzieki!


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 10, 2006 22:27

Po prostu zanim zaczniesz grzebać wewnątrz drzwi do zdejm osłonę gumową z wiązki drzwiowej, wyciąg wtyczkę (pokręcając obudową w lewo) - zresztą pewnie to juz robiłeś. POtem obejrzyj kabelki bo cżesto się tam łamią. Potem weź miernik i sprawdź czy na pinie (w słupku) do którego dochodzi kabel czerwono żółty z drzwi jest napięcie +12V, potem sprawdzaj piny do których dochodzą kable brążowe mają mase. I chyba tyle jeśli chodzi o ten przypadek. Ale skoro w jedną stronę trybi to raczej to będzie ok, choć trzeba sprawdzić. Dalsze szukanie już wewntątrz drzwi. Jeśli nie linka to trzeba będzie pewnie elektryka lub elektronika prosić o pomoc. Skoro jednak słychać działanie przekaźnika, to problem raczej będzie łatwy do pokonania.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » ndz wrz 10, 2006 22:52

jeszcze raz dzieki...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 285 gości