[MK3] Wgniecenie w drzwiach :crazy:

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adamix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt maja 31, 2005 15:24
Lokalizacja: Warszawa

[MK3] Wgniecenie w drzwiach :crazy:

Post autor: adamix » pt wrz 08, 2006 16:20

Witam wszystkich.

Spotkała mnie dziś wielka przykrość. W zatłoczonej stolicy próbowałam zaparkować między samochodem a drzewem. Miałem to nieszczęście, że drzewo u swego "podnóża" miało nie regularny garb, którego nie widziałem z kabiny. I stało się... mam lekkie wgniecenie w tylnych drzwiach i lekko porysowany lakier.
Wgniecenie jest wielkości dłoni, na głębokość jednego centymetra ale nie ma ostrych krawędzi.

Prośba do Was o poradę.

Jak najskuteczniej wypchąć tą blachę by jak najmniej było widać (czy ogóle da się tak zrobić?) I czym spolerować draśnięcia lakieru - bardzo płytkie zadrapania prawie ich nie widać. Są ponoć takie pasty które zbierają farbę lakieru obok zadrapania i nanoszą na uszkodzone miejsce. Może znacie jakiś inny sposób.

Czekam na wszelkie porady. Taki mi szkoda mojego golfika. :crazy:

Pozdrawiam


:::::::VW GOLF 3 TDI::::::::rulez!
Seria 90 kucy, po wirusie 105 kucy a jaka frajda z jazdy....polecam każdemu, robione u samego guru...

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt wrz 08, 2006 16:57

jak masz niewielkie wgniecenie to są takie przyssawki do wyciągania blachy ale tylko jak nie ma załamań

[ Dodano: 08 Wrz 2006 16:58 ]
a jeśli chodzi o lakier to nie napisałeś jaki masz akryl czy metalik



Awatar użytkownika
adamix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt maja 31, 2005 15:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adamix » pt wrz 08, 2006 17:02

Nie ma złamań. Łagodne wgniecenie. A te przyssawki to coć takiego czego używają do przenoszenia dużych szyb?


:::::::VW GOLF 3 TDI::::::::rulez!
Seria 90 kucy, po wirusie 105 kucy a jaka frajda z jazdy....polecam każdemu, robione u samego guru...

Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » pt wrz 08, 2006 17:26

Zdejmij tapicerę i od środka spróbuj wypchnąć to wgniecenie. Jak nie jest duże powinno się udać.


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Awatar użytkownika
PREVENT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 17:25
Lokalizacja: Szczecin
Auto: GOLF 7 VARIANT HIGHLINE
Silnik: CXXB

Post autor: PREVENT » pt wrz 08, 2006 17:33

najlepiej zdemij tapicerke z drzwi i wypchnij delikatne ręką, a rysy wypoleruj pastą "TEMPO"(tylko bez przesady) , ona jest lekko ścierająca także nie będzie śladu . POWODZENIA



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt wrz 08, 2006 17:35

właśnie coś takiego tylko małe w kazdym zakładzie blacharskim powinni mieć coś takiego albo tak jak napisał kolega VWAREK od srodka tylko zwiń sobie kawał szmaty w taką kule i tym wypychaj tylko delikatnie



Awatar użytkownika
adamix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt maja 31, 2005 15:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adamix » pt wrz 08, 2006 17:41

Tak zrobię. Patent ze szmacianą kulą mi się podoba :hmm:
Jutro się za to wezmę i napiszę jak mi poszło

Pozdrawiam.


:::::::VW GOLF 3 TDI::::::::rulez!
Seria 90 kucy, po wirusie 105 kucy a jaka frajda z jazdy....polecam każdemu, robione u samego guru...

szpak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 13, 2006 12:21
Lokalizacja: kędzierzyn

Post autor: szpak » sob wrz 09, 2006 12:00

przysawki to jest super ja miałem błotni wgnieciony gość mi to wyciagną za 30zł sladu niema . on pracował w fabryce golfa i tym się zaimował wyciąganiem boili ,robi nawet gradobicie ale za konkretną kase w niemczech.A tak albo cisię uda albo nie



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » pn wrz 11, 2006 11:48

Mi kiedyś byk pociągnął "z Zidana" po drzwiach i wgniótł ale bez rys, były jednak większe dołeczki po rogach i czaszcze. Zdjąłem tapicerkę i wypchnąłem, a z dołeczkami zrobiłem tak: wziąłem niezbyt gruby kij, owinąłem szmatą jak tu koledzy radzą i metodą dźwigni (zapierałem się o wewnętrzne blachy drzwi, bo bez dźwigni nie miałem tyle siły i precyzji ruchu) wypychałem. Brat od zewnątrz patrzył czy dobrze w dołek wcelowałem - widać gdzie wię wybrzusza. Tak z pomocą "obserwatora" wyprościłem że trzeba wiedzieć gdzie to było by coś zauważyć.


Konto usunięte.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 392 gości