[mk2] Skąd wziąc taką osłonę ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bordos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: sob lip 29, 2006 13:44
Lokalizacja: Gda

[mk2] Skąd wziąc taką osłonę ?

Post autor: Bordos » pt wrz 08, 2006 14:44

Gdzie kupic osłonę zaznaczoną białymi strzałkami?? W moim aucie jest ona popękana i połamana przez co w przegrodę pomiędzy podszybiem a komora silnika wlewa się woda.



Obrazek



Awatar użytkownika
stachmiesz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 15:36
Lokalizacja: Sztum
Kontakt:

Post autor: stachmiesz » pt wrz 08, 2006 14:48

hmmm..... ze szrotu? wątpie czy da sie kupić nową.


[url=http://www.fodey.com/generators/animated/ninjatext.asp][img]http://r2.fodey.com/14ae31f22c802414e98f345886f572482.1.gif[/img][/url] [url=http://www.fodey.com/generators/animated/ninjatext.asp][img]http://r2.fodey.com/14ff60388494d4388968e23bb22f2835b.1.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt wrz 08, 2006 14:59

szrot ewentualnie dokładne przeszukanie allegro, albo pytanie gości z allegro którzy sprzedają części z rozbiórki


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » pt wrz 08, 2006 15:04

Nowa w ASO z twardego platiku chyba 100pln ,wiec sporo ,ale przegladaj forum i allegro to sie znajdzie bo nie jest to żaden wielki rarytas ;)



Awatar użytkownika
GziQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 12, 2005 21:58
Lokalizacja: Szczecin-Gryfino
Kontakt:

Post autor: GziQ » pt wrz 08, 2006 15:27

niedawno widzialem takie na allegro zarowno twarde jak i miekkie



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » pt wrz 08, 2006 15:29

barteKKK03 pisze:to sie znajdzie bo nie jest to żaden wielki rarytas
a to rarytas niby, ja to ostatnio sciaglem, bo grzebalem przy wycieraczkach i zapomnialem zalozyc :blush:

dokladnie ASO allegro szrot :bigok:


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Awatar użytkownika
tortuga
VW
VW
Posty: 130
Rejestracja: pn lis 28, 2005 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tortuga » pt wrz 08, 2006 15:45

barteKKK03 pisze:Nowa w ASO z twardego platiku chyba 100pln ,wiec sporo
dokładnie 130, przynajmniej w Krakowie. wiem, bo sprawdzałem - też mam popękaną. a na szrocie niełatwo znaleźć coś takiego. też mają same popękane...



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: [mk2] Skąd wziąc taką osłonę ?

Post autor: RobertP » pt wrz 08, 2006 15:48

Bordos pisze:Gdzie kupic osłonę zaznaczoną białymi strzałkami?? W moim aucie jest ona popękana i połamana przez co w przegrodę pomiędzy podszybiem a komora silnika wlewa się woda.
Obrazek
w ostateczności do czasu kupienia nowej oryginalnej skleić żywicą i matą szklaną (tzw. mgiełką) ale tylko i wyłącznie żywica epoksydową najlepisj lekko nawiercając wcześniej maleńkich kilka otworków aby żywica przszła na druga stronę
ale wtedy będziesz miał prawie pancerną osłonę :-)
ja kleiłem epoksydem osłony pod silnik w swoich autkach i nie ma bata prawie nie do złamania taka osłona :-)
ale mówię robi sięto epoksydem nie tą najzwyklejszą zywicą która idzie do masowej produkcji łodzi ...
koło Gdańska jest firma Baltazar która sprzedaje wszystko co trzeba do takich rzeczy...



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » pt wrz 08, 2006 18:34

A ja mam takie pytanie: mam rowniez ta oslone popekana, ba od strony kierowcy praktycznie nie mam jej w ogole. Woda leje mi sie do auta (strona pasazera tyl i przod). Czy to mozliwe, ze to wlasnie przez to, ze ta oslona jest popekana, itd.? Lac sie moze przez dmuchawe??


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
barteKKK03
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 15224
Rejestracja: sob mar 12, 2005 15:22

Post autor: barteKKK03 » pt wrz 08, 2006 18:37

Po lewej stronie jest taka dodatkowa mała osłona ,o taka:
http://www.allegro.pl/item125197433_osl ... olf_2.html



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » pt wrz 08, 2006 19:35

No takowa mam ;) ale oslona ta plastikowa konczy sie wczesniej, niz zaczyna sie ta co pokazales...


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
Bordos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: sob lip 29, 2006 13:44
Lokalizacja: Gda

Re: [mk2] Skąd wziąc taką osłonę ?

Post autor: Bordos » pt wrz 08, 2006 22:59

RobertP pisze:
Bordos pisze:Gdzie kupic osłonę zaznaczoną białymi strzałkami?? W moim aucie jest ona popękana i połamana przez co w przegrodę pomiędzy podszybiem a komora silnika wlewa się woda.
Obrazek
w ostateczności do czasu kupienia nowej oryginalnej skleić żywicą i matą szklaną (tzw. mgiełką) ale tylko i wyłącznie żywica epoksydową najlepisj lekko nawiercając wcześniej maleńkich kilka otworków aby żywica przszła na druga stronę
ale wtedy będziesz miał prawie pancerną osłonę :-)
ja kleiłem epoksydem osłony pod silnik w swoich autkach i nie ma bata prawie nie do złamania taka osłona :-)
ale mówię robi sięto epoksydem nie tą najzwyklejszą zywicą która idzie do masowej produkcji łodzi ...
koło Gdańska jest firma Baltazar która sprzedaje wszystko co trzeba do takich rzeczy...

A czym się zywica epoksydowa od poliestrowej różni ??
Chemikiem nie jestem, ale chyba jedno i drugie poządnie twardnieje.

A tak pozatym to sklejenie tego wiązało by się z wyjęciem tego z auta na parę dni, bo suche musi byc.

A to że stanie się to bardzo stywne nie przeszkadza?

A tak ogólnie jeśli wiecej osób ma taki problem, to można zmontowac jakąs poradę na temat radzenia sobie z tym problemem. U siebie tez mam tę częsc tylko na częsci przegrody, z lewej strony nie mam jej.



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » sob wrz 09, 2006 15:27

Bordos pisze:A tak pozatym to sklejenie tego wiązało by się z wyjęciem tego z auta na parę dni, bo suche musi byc.
przeciez to zaden problem wyjac...
Bordos pisze:A to że stanie się to bardzo stywne nie przeszkadza?
no chyba nie, w czym ma to przeszkadzac...
Bordos pisze:U siebie tez mam tę częsc tylko na częsci przegrody, z lewej strony nie mam jej.
barteKKK03 pisze:Po lewej stronie jest taka dodatkowa mała osłona ,o taka:
http://www.allegro.pl/ite..._ii_golf_2.html
tak jak kolega pisze... osobiscie tez mam tylko 2/3 tej czesci czyli konczy mi sie niedaleko wycieraczek a z lewej strony tego nie mam


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » sob wrz 09, 2006 23:20

Bordos pisze:A czym się zywica epoksydowa od poliestrowej różni ??
Chemikiem nie jestem, ale chyba jedno i drugie poządnie twardnieje.
tak w skrócie Ci powiem poiester jaki pisałem jest to najpopularniejsza i najcześciej używana zywica do produkcji wszelkiej maści łodzi, hehe nawet parapetów wewnetrznych :-), łatwo jak nie jest zabezpieczona żelkotem (to jest ta część laminatu która ma kolor o ile nie jest malowana farbą ...,
więc jest łatwo i dość szybko wypłukiwana z maty szklanej
szybko żelująca nawet w w dość niskich temperaturach, jest tania 1kg ok nawet 7zł, łatwiej ją sie przesancza maty szklane
aha polietrowa łatwo odkleja się od elementów pochodzenia innego niż wykonane ż żywic poliestrowych
natomiast eposydowa z niej też robią łodzie ale one kosztują ... :-( róznie ok. 15-50zł za 1kg, trudno przesącza sie maty szklane, ale jak się ją podgrzeje do nawet 60 stopni C, przed wlaniem utwardzacza to jest rzadsza i można ją dobrze przesączać ! nie pije wody tak łatwo jak poliester i nie wypłukuję się z mat szybko jak nie sa one zabezpieczone farbami czy żelkotami ..., do szybszego i lepszwego zelowania wskazana jest wyższa temperatura schnięcia niż w polietrach, ale jak zastygnie zżeluje to materiał jest pancerny :-)
żywic poliestrowych i jej podobnych jest kilka jeśli nie kilkanascie odmian
podobnie epoksydowych
epoksydowe stosuje sie nawet na posadzki w zakładach przemysłowych ale to jest drogi gips :-( jedną z odmian tańszych epoksdowych żywic jest BETONDUR (może ktroś słyszał) środek na posadzki ale nie jest to super dobry środek sa lepsze,
obie żywice są warunkowo niepalne ;-) warunkowo bo wszystko sie spali w zalezności od temperatury ... :-)
w obu żywicach da się robić popularny do motoryzacji "carbon" ale żeby był efekt to
najlepszy daje wlasnie epoksyd (mocny, i ładnie daję sie polakierować bezbarwym lakierem samochodowym)
takie to mniej wiecej różnice i porównania ... :-)
Bordos pisze:A tak pozatym to sklejenie tego wiązało by się z wyjęciem tego z auta na parę dni, bo suche musi byc.
nie koniecznie czasami jest to dzień może dwa góra trzy w zależości jak osłony były by połamane. i jak atemperatura otoczenia byłaby w czasie żelowania...
można w tym czasie pojeździć z folią przyklejoną taśmami na brzegach grodzi pojeździć ...
Bordos pisze:A to że stanie się to bardzo stywne nie przeszkadza?
sztywne może czytaj nawet pancerne ;-) zależy ile da się tej maty z żywicą (oczywiście zakładam że ktoś zrobi to epoksydem)
Bordos pisze: A tak ogólnie jeśli wiecej osób ma taki problem, to można zmontowac jakąs poradę na temat radzenia sobie z tym problemem. U siebie tez mam tę częsc tylko na częsci przegrody, z lewej strony nie mam jej.
to już chyba jest porada :-)
robiłem oba żywica różne rzeczy naprawiałem osłonypod silnik, kleiłem rynny u domu u rodziców, i łódki i sprzęt żeglarski na zime (bojery)
i maszty które będę robił z węgla (carbonu) jak niebawem skończę formę także jako takie pojecie mam (tak mi się wydaje)...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 325 gości