[mk3] klimatyzacja 1.9tdi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

[mk3] klimatyzacja 1.9tdi

Post autor: herflik95 » śr wrz 06, 2006 10:48

Witam
chciałbym sie dowiedziecz jakie czynności trzeba robic z klimatyzacja tzn czy trzeba ja jakoś czyścic czy jakieś filtry wymieniąć czym ona jest napełniana i czy samemu mozna ja napełnić i jak to zrobić poniewaz jestem w tym temacie zielony. ogolnie klimatyzacja chodzi dobrze tzn po przejechaniu kilku kilometrów jest tak simno w samochodzie ze mozna by było w samochodzie mieso mrozić. czy to jest normalne.

prosze o pomoc i jakieś rady zwiazane z klimatyzacja i oczywiscie z gory dziekuje :pub:



Stroosiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Stroosiu » śr wrz 06, 2006 11:45

Witam:) Samemu to raczej możesz odgrzybić, ale trzeba to zrobić bardzo dokładnie, bo po około 2 tyg. grzyb może wrócić. Co do napełniania klimy trzeba udać się do serwisu obsługującego klimę - w tym temacie sam nic nie zrobisz. Wymiana filtru to sprawa dość prosta - jest na podszybiu - przy masce - dostęp z zewnątrz. Czynnik: zależy jaki masz, tj. starego typu( nie pamiętam oznaczenia), lub nowego R134a. Napełnianie tylko w serwisie(dość drogo, ale skoro Ci chłodzi to pewnie tylko spuszczą czynnik i sprawdzą ciśnienie, a następnie naładują jak było, ewentualnie trochę dobiją). W serwisie powinni Ci tez wymienić olej w kompresorze na nowy. No i sprawa podstawowa - włączać klimę zimą co jakiś czas i dobrze włączać nadmuch, aby nic się nie skroplało na parowniku, bo później to będzie zalążek grzyba. A latem przyjemny chłód :bigok: . To chyba wszystko w tym temacie. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » śr wrz 06, 2006 12:17

jakim środkiem najlepiej odbrzybić???

samemu nie mozna spuscic tych czynników???

a olej mozna zmienić na nowy w kompresorze samemu???



Stroosiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Stroosiu » śr wrz 06, 2006 12:30

Wpisz w szukajce odgrzybianie, czy klimatyzacja - jest sporo tematów.
Olej to może i się spuści, ale nie próbowałem, bo nie wiem, jakim go później zalać.
Czynnika nie spuścisz bo się rozpręży i ulotni się w atmosferę i klima Ci się więcej nie załączy. To wszystko jest urządenie ciśnieniowe i nie można sobieprzy nim sobie kombinować w domowych warunkach. Wiem, że jak pytałem się w serwisie: cała obsługa, tj. sprawdzenie ciśnienia+napełnianie od zera+wymiana oleju+środek barwiący przy rozszczelnieniu to koszt 250zł maksymalnie.



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » śr wrz 06, 2006 12:50

a poczym poznac ze trzeba napełnaiać klime itp z olejem i ciśnieniem



Stroosiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Stroosiu » śr wrz 06, 2006 12:58

Tego nie będziesz wiedział. Czynnik w sprawnej klimie powinien być wymieniany gdzieś co 2 lata. Przy okazji zmień olej. A inne czynności, tj. odgrzybianie raz na sezon powinno być. Najgorzej może być jak straci ciśnienie to poprostu będziesz wiedział, że nie chłodzi. Innych czynności przy klimie nie robię. A cóż, kasy trzeba na nią wydać, bo chodzi o zdrowie, no i w naszych warunkach za luksus trzeba zapłacić



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » śr wrz 06, 2006 13:02

a jakim srodkim najlepiej odbrzybic i gdzie to mam wlać bo naprawde w sprawie klimy jestem zielony :goof:



Stroosiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Stroosiu » śr wrz 06, 2006 14:18

Tutaj masz fotoporadę i jakiś środek
http://vwgolf.pl/index.php?id=grzyby
a tutaj trochę wiadomości o klimie:
http://www.alpo.ig.pl/klima.html
Sam jeszcze tego nie robiłem, bo od niedawna mam to autko, a klima była regulanie serwisowana przez Niemkę. Ale podobno wystarczają do ogrzybiania środki w cenie do 40 zł.
Poszukaj środków na stacjach, czy w np.: w Feuvercie, czy innym pk. obsługi samochodów.



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » czw wrz 07, 2006 08:16

też jeszcze nie zajmowałem sie klima bo autko mam od 6dni



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 379 gości