[mk 3] Jakie amorki, niebieski dymek, grzeja sie kola..

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rado33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 11:52
Lokalizacja: Kraków

[mk 3] Jakie amorki, niebieski dymek, grzeja sie kola..

Post autor: Rado33 » pn wrz 04, 2006 12:33

Witam forumowiczów. Od niedawna stałem się posiadaczem golfika 1.6 CL...po wszelkich papierkowych robotach dostał wkońcu tablice. Więc czas pomyśleć co zrobić żeby nim trochę pojeździć. Autko chwilę stało w komisie w Niemczech ma około 200tys przejechane.

Czytam to forum już od tygodnia i w paru sprawach chciałbym prosić o wyjasnienie.

Zacznijmy od problemów jakie widzę w nim:

1. Amortyzatory do wymiany tylne.... ale jakie kupić.... rozumiem że olejne są w sam raz tylko jakiej marki i mniej wiecej ile by kosztowały ??

2. Niebieski dymek.... i tutaj nie wiem własnie.... czy to się ma cały czas kopcić, bo u mnie widzę że przy około 5 tys pyrka taki obłoczek dymu ale że nigdy nie miałem bryki z katalizatorem to sie nie oriętuję czy tak ma być czy coś jest walnięte.

3. Grzeją mi się przednie koła.... po przejechaniu jakiś 50km można jajka smażyć na felgach... i nie wiem czy to klocki nie odbijają dobrze czy łożyska... niby autko nawet nieźle leci z górki. Jak i gdzie coś psiknąć nasmarować żeby ładnie szczęki odskakiwały?? :grin:

4. Jakie najważniejsze wymiany?? Olej, świecy, filtry... co jeszcze ważne ?? :chytry:

Pomózcie nowemu ! :jezor:



Ps. Szyber mi zrobił na złość... właśnie brałem sie aby tak nie trzaskał i jeszcze troche pochodził gdy... zaczął padać deszcz.... wskoczył siostrzeniec i postanowił zamknąć dach... i....... trzask...poszedł lewy ślizg...... lipa na maksa..... to się nazywa pech. :otepienie:
Ostatnio zmieniony pn wrz 04, 2006 19:40 przez Rado33, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zamioculcas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 10, 2006 14:42
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Re: [mk 3] Problemy początkującego użytkownika

Post autor: zamioculcas » pn wrz 04, 2006 12:48

Rado33 pisze:Witam forumowiczów. Od niedawna stałem się posiadaczem golfika 1.6 CL...po wszelkich papierkowych robotach dostał wkońcu tablice. Więc czas pomyśleć co zrobić żeby nim trochę pojeździć. Autko chwilę stało w komisie w Niemczech ma około 200tys przejechane.

Czytam to forum już od tygodnia i w paru sprawach chciałbym prosić o wyjasnienie.

Zacznijmy od problemów jakie widzę w nim:

1. Amortyzatory do wymiany tylne.... ale jakie kupić.... rozumiem że olejne są w sam raz tylko jakiej marki i mniej wiecej ile by kosztowały ??

2. Niebieski dymek.... i tutaj nie wiem własnie.... czy to się ma cały czas kopcić, bo u mnie widzę że przy około 5 tys pyrka taki obłoczek dymu ale że nigdy nie miałem bryki z katalizatorem to sie nie oriętuję czy tak ma być czy coś jest walnięte.

3. Grzeją mi się przednie koła.... po przejechaniu jakiś 50km można jajka smażyć na felgach... i nie wiem czy to klocki nie odbijają dobrze czy łożyska... niby autko nawet nieźle leci z górki. Jak i gdzie coś psiknąć nasmarować żeby ładnie szczęki odskakiwały?? :grin:

4. Jakie najważniejsze wymiany?? Olej, świecy, filtry... co jeszcze ważne ?? :chytry:

Pomózcie nowemu ! :jezor:



Ps. Szyber mi zrobił na złość... właśnie brałem sie aby tak nie trzaskał i jeszcze troche pochodził gdy... zaczął padać deszcz.... wskoczył siostrzeniec i postanowił zamknąć dach... i....... trzask...poszedł lewy ślizg...... lipa na maksa..... to się nazywa pech. :otepienie:

Ad1 Kayaby kupuj
Ad2 Taki dymek przy 5 000rpm jest chyba normalny, jakby kopcił przy mniejszych to wtedy silnik łyka olej
Ad3 Pewnie hamulce nie odbijają
Ad4 Wymień rozrząd, filtry, płyny i uszczelki. Skontroluj też osłony przegubów, no i olej razem z filtrem.



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [mk 3] Problemy początkującego użytkownika

Post autor: lolo_golf » pn wrz 04, 2006 12:52

zamioculcas pisze:
Rado33 pisze:Witam forumowiczów. Od niedawna stałem się posiadaczem golfika 1.6 CL...po wszelkich papierkowych robotach dostał wkońcu tablice. Więc czas pomyśleć co zrobić żeby nim trochę pojeździć. Autko chwilę stało w komisie w Niemczech ma około 200tys przejechane.

Czytam to forum już od tygodnia i w paru sprawach chciałbym prosić o wyjasnienie.

Zacznijmy od problemów jakie widzę w nim:

1. Amortyzatory do wymiany tylne.... ale jakie kupić.... rozumiem że olejne są w sam raz tylko jakiej marki i mniej wiecej ile by kosztowały ??

2. Niebieski dymek.... i tutaj nie wiem własnie.... czy to się ma cały czas kopcić, bo u mnie widzę że przy około 5 tys pyrka taki obłoczek dymu ale że nigdy nie miałem bryki z katalizatorem to sie nie oriętuję czy tak ma być czy coś jest walnięte.

3. Grzeją mi się przednie koła.... po przejechaniu jakiś 50km można jajka smażyć na felgach... i nie wiem czy to klocki nie odbijają dobrze czy łożyska... niby autko nawet nieźle leci z górki. Jak i gdzie coś psiknąć nasmarować żeby ładnie szczęki odskakiwały?? :grin:

4. Jakie najważniejsze wymiany?? Olej, świecy, filtry... co jeszcze ważne ?? :chytry:

Pomózcie nowemu ! :jezor:



Ps. Szyber mi zrobił na złość... właśnie brałem sie aby tak nie trzaskał i jeszcze troche pochodził gdy... zaczął padać deszcz.... wskoczył siostrzeniec i postanowił zamknąć dach... i....... trzask...poszedł lewy ślizg...... lipa na maksa..... to się nazywa pech. :otepienie:

Ad1 Kayaby kupuj
Ad2 Taki dymek przy 5 000rpm jest chyba normalny, jakby kopcił przy mniejszych to wtedy silnik łyka olej
Ad3 Pewnie hamulce nie odbijają
Ad4 Wymień rozrząd, filtry, płyny i uszczelki. Skontroluj też osłony przegubów, no i olej razem z filtrem.
Zgadzam sie z przedmówcą :bigok:

Tylko co do tych klocków to nie pomoże zadne psikniecie smarem. Musisz rozebrac szczeki i przeczyscic tłoczki to wtedy beda dobrze chodziły. Łożyska to raczej nie są ale mozesz to sprawdzic:
- czy nie huczą jak jedziesz
- podnies auto na podnosniku i sprawdz czy kola sie swobodnie kręcą



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn wrz 04, 2006 12:55

jesli chodzi o materiały eksploatacyjne bez względnie wymień mu pasek rozrządu i rolkę napinającą ! pasek może być CONTITECH ROLKA SKF jak wiesz na jakim oleju jezdził to wymien mu olej wraz z filtrem MAN -owskim amortyzatory do wymiany MONROE są dość dobre jesli nie zamieżasz modyfikować zawiechy ! jesli chodzi o ten niebieski dymek to: po wymianie oleju dopiero ztwierdzisz czy ci bierze olej i go spala czy też wina nadmiernie zuzytego oleju grzanie tarcz spowodowane jest : łozyska szlag trafił !!!!owszem ale oznaką tego jest również hałas swego rodzaju huczenie nadmiernie przy prędkości na łuku (zakręcie) to musisz sprawdzić!!!!!! hamulce sprawdz !!!!!w jakim stanie są kloce ham rozruszaj cylinderki i daj tam jakiegos np wd -40 zobaczysz czy coś to zmieni (podnies auto i zakręć kołem ) jak będzie opór tzn wina cylinderków lub tez tarcze hamulcowe sa nadmiernie zjechane i posiadają krawędz wtedy klocki się zle układają i następuje samoistne hamowanie to tyle tak w skrócie JESLI CHODZI NO SZYBER ZAPODAM ZARAZ CI TOPICA JAK ZNAJDę!!!!! NIE IRYTUJ SIę TYM żE MASZ AUTO POWIEDZMY SZCZERZE DO ROBOTY !!!! jak top porobisz wszystko dobrze NAPEWNO CI SIę ODWDZIęCZY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!POWODZENIA :D



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Re: [mk 3] Problemy początkującego użytkownika

Post autor: vwarek » pn wrz 04, 2006 13:35

zamioculcas pisze:Ad1 Kayaby kupuj
Ad2 Taki dymek przy 5 000rpm jest chyba normalny, jakby kopcił przy mniejszych to wtedy silnik łyka olej
Ad3 Pewnie hamulce nie odbijają
Ad4 Wymień rozrząd, filtry, płyny i uszczelki . Skontroluj też osłony przegubów, no i olej razem z filtrem.
Intrygują mnie te uszczelki. Jakie się wymienia przy założeniu że nic nie cieknie rzecz jasna?


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: [mk 3] Problemy początkującego użytkownika

Post autor: lolo_golf » pn wrz 04, 2006 13:37

vwarek pisze:
zamioculcas pisze:Ad1 Kayaby kupuj
Ad2 Taki dymek przy 5 000rpm jest chyba normalny, jakby kopcił przy mniejszych to wtedy silnik łyka olej
Ad3 Pewnie hamulce nie odbijają
Ad4 Wymień rozrząd, filtry, płyny i uszczelki . Skontroluj też osłony przegubów, no i olej razem z filtrem.
Intrygują mnie te uszczelki. Jakie się wymienia przy założeniu że nic nie cieknie rzecz jasna?
hehe no tez wlasnie myslałem oco chodzi :hmm:



Rado33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 11:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rado33 » pn wrz 04, 2006 14:05

Dzięki za wskazówki. :cool:

Apropo tych grzejących się kół..... nie huczą..... ale jak ściągnę szczęki to jeszcze zobaczę, bo teraz po ściągnięciu koło to tarcza dość ciężko chodzi a jak lekko stuknąłem żebby klocki trochę odkoczyły to kręciło się łatwiej. Szczęki są przykręcone tylko tymi dwiema śrubami na imbus??



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn wrz 04, 2006 16:43

czyli problem w prowadnicach klocków w zacisku (kopyto) dokładnie oczyśc te miesca gdzie oparte są klocki tak na 2 inbusy



Awatar użytkownika
zamioculcas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 10, 2006 14:42
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Re: [mk 3] Problemy początkującego użytkownika

Post autor: zamioculcas » pn wrz 04, 2006 18:20

vwarek pisze:
zamioculcas pisze:Ad1 Kayaby kupuj
Ad2 Taki dymek przy 5 000rpm jest chyba normalny, jakby kopcił przy mniejszych to wtedy silnik łyka olej
Ad3 Pewnie hamulce nie odbijają
Ad4 Wymień rozrząd, filtry, płyny i uszczelki . Skontroluj też osłony przegubów, no i olej razem z filtrem.
Intrygują mnie te uszczelki. Jakie się wymienia przy założeniu że nic nie cieknie rzecz jasna?
Czasem lepiej zapobiegać niż później leczyć. Ja wymieniłem u siebie, ale jak ktos nie ma kasy to może poczekać.



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pn wrz 04, 2006 18:47

Rado33 pisze:zaczął padać deszcz.... wskoczył siostrzeniec i postanowił zamknąć dach... i....... trzask...poszedł lewy ślizg...... lipa na maksa...
Odwieczny problem mk3 - lewa prowadnica. Witamy w klubie... Naprawa droga, części rzadkie.


Pozdro :pub: .


:bylo: :bajer:

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 451 gości