MK 2 Porysowana szyba przednia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 06, 2005 15:48
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

MK 2 Porysowana szyba przednia

Post autor: maus » pn wrz 04, 2006 11:13

Czy jest może jakies mazidło, które pokryje rysy przedniej szyby? Robił ktos cos takiego?
Jak tak to porsze o pomoc. Z góry thx!!!!



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn wrz 04, 2006 11:47

maus pisze:Czy jest może jakies mazidło, które pokryje rysy przedniej szyby? Robił ktos cos takiego?
Jak tak to porsze o pomoc. Z góry thx!!!!
są różne specyfiki do polerowania szkła. Ale w tym przypadku chodzi o przednią szybę. Efekt może być różny, i może być niebezpiecznie. Jeśli jest bardzo porysowana to raczej polecam wymianę na nową. Koszt może okazać się niewielki w porównaniu do skutków kiepskiej widoczności.



Awatar użytkownika
karol450
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr paź 19, 2005 18:01
Lokalizacja: Prabuty
Kontakt:

Post autor: karol450 » pn wrz 04, 2006 11:54

bodzio_j pisze:
maus pisze:Czy jest może jakies mazidło, które pokryje rysy przedniej szyby? Robił ktos cos takiego?
Jak tak to porsze o pomoc. Z góry thx!!!!
są różne specyfiki do polerowania szkła. Ale w tym przypadku chodzi o przednią szybę. Efekt może być różny, i może być niebezpiecznie. Jeśli jest bardzo porysowana to raczej polecam wymianę na nową. Koszt może okazać się niewielki w porównaniu do skutków kiepskiej widoczności.
tez jestem tego samego zdania w nocy moze swatło sie załamywac poczytaj sobie tez tu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... wane+szyby



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » pn wrz 04, 2006 11:59

Nie rób tego tylko szybe wymien albo jezdzij tak jak jest, spolerujesz szybę to bedziesz mial efekt optyczny (tak jak w starych oknach będzie się światlo załamywać, co w nocy i deszczu może być bardzo niebezpieczne) No więc wiesz już wszystko :chytry:


Pozdrawiam
dzikgtc

maus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 06, 2005 15:48
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Post autor: maus » pt wrz 08, 2006 10:10

Wielkie dzienx chłopaki :)



lagwus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 10:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: lagwus » pn kwie 30, 2007 12:08

a wykorzystanie specyfiku i wypolerowanie porysowanej szyby bocznej ma sens...?


WWW szyte na Twoja miare - http://www.lagwus.pl

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » śr gru 31, 2008 15:19

ja właśnie porysowałem sobie szybkę przednią w moim mk2 zużytą skrobaczką i myślałem właśnie żeby spolerować ale skoro odradzacie ;)



Awatar użytkownika
maniek8855
Forum Master
Forum Master
Posty: 1738
Rejestracja: pt sie 22, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Halinów

Post autor: maniek8855 » śr gru 31, 2008 15:34

Ja proponuje udać się do fachowego warsztatu zajmującego sie szybami samochodowymi, jeśli rysy nie są bardzo duże i głębokie, bez problemu można je spolerować za pomocą fachowych maszyn, są nawet specjalne woski do tego celu, również specjalistyczne,które są ciężkie do zdobycia (jakość bez porównania lepsza od tych dostępnych na sklepowych polkach), efekt dobrze spolerowanej szyby jest znaczący z tym,że zabieg będzie porównywalny z kosztem używanej szyby, wiec decyzja należy do Ciebie.
Specjaliści są w stanie wypełnić ubytki tzn odpryski po kamieniach itd oczywiście mniejsze ubytki, samemu również można to zrobić jednak bez wprawy lepiej nie ryzykować :)

Pozdravwiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr gru 31, 2008 15:42

wszystko można, ale po prostu się nie opłaca w żaden sposób.
Sam sobie zmieniłem szybe w Vento tylko dlatego że miała dużo odprysków. Starą warto zachiować w całości na wypadek potrzeby udowodnienia przy sprzedaży że auto nie było bite.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Robson83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw gru 25, 2008 18:09
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: Robson83 » śr gru 31, 2008 23:14

Ja sobie porysowałem szybę bo guma zeszła w jednym miejscu i tarło metalowa częścią wycieraczki.
Po głowie sie biłem jak mogłem do tego dopuścić.
Więc jak komuś zależy na szybie to polecam co pewien czasz sprawdzać stan wycieraczek, usuwać zanieczyszczenia z pod piór po dłuższym nieużywaniu wycieraczek i na zimę zaopatrzyć sie w odmrażacz w sprayu do szyb. Drapaczkę używać jak najmniej a jak już to bardzo ostrożnie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 430 gości