[mk4] Nie zapalają się w ogóle 3 kontrolki+skrzypiąca deska

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

[mk4] Nie zapalają się w ogóle 3 kontrolki+skrzypiąca deska

Post autor: jajko » ndz wrz 03, 2006 20:39

Dziś miałem chwilę i wpatrywałem się w tablicę rozdzielczą. Zauważyłem że mam kilka kontrolek które nigdy się nie zapalają, nawet po przekręcenu kluczyka. To, że nie pali mi się kontrolka od tempomatu to normalne bo go nie mam, ale nie zapla mi się kontrolka że mam otwartą klapę bagażnika, że brakuje płynu do spryskiwaczy i że mam niezapięte pasy. Jak sprawdzić co padło? Ogólnie wydaje mi się, że przepaliły się kontrolki, bo nie zapalają sie nawet po przekręceniu kluczyka, jest jakiś sposób sprawdzenia tego bez wyciągania zegarów?
Drugi problem to skrzypienie deski rozdzielczej na środku, tam gdzie jest radio, panel od nawiewów itd. Trzeszczy strasznie i nie wiem jak się tego pozbyć. Rozbierać to i jakoś wyciszać czy jest może jakiś inny sposób?
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » ndz wrz 03, 2006 21:06

Co do sprawdzenia kontrolek to chyba wystarczy zewrzeć styki na czujnikach za to odpowiedzialnych, musisz sie tylko do nich dostac. A odnośnie spalonych zarowek to niby jak chcesz sprawdzic czy sa dobre nie wyciagajac zegarów? :helm: Musisz je wyciągnać :chytry:


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
paww18
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 682
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:37
Lokalizacja: Dolny Slask

Post autor: paww18 » ndz wrz 03, 2006 21:37

moze niekoniecznie padlo:) byc moze Twoja wersja goferka po prostu nie matych lampek. Moj gofer ma sygnalizacje niezapietych pasow, otwarcia klapy tylnej, lampka od poduszki jest kolo obrotomierza a nie z boku (jak w innych golfach), z tym ze ja mam wersje golfa z meksyku :) u Ciebie wiec najlepszym sposobem bedzie jednak odkrecenie zegarow i obadanie czy cos tam wogle jest, ewentualnie dobrania sie do czujnikow.
pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 03, 2006 21:42

W moim Vento i GTI żonki niema w ogóle tych sygnalizacji o których piszesz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » ndz wrz 03, 2006 21:51

nie wszystkie wersje posiadają te kontrolki o których piszesz. to jest opcja
u mnie równiez nie wszystkie swiecą



jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » ndz wrz 03, 2006 22:02

kiss pisze:nie wszystkie wersje posiadają te kontrolki o których piszesz. to jest opcja
u mnie równiez nie wszystkie swiecą
VW zawsze miał "wyjątkową" politykę dopłat, ale żeby w opcji była kontrolka od spryskiwaczy albo od zapiętych pasów? Chyba będę rozbierał zegary o ile nie okaże się to za bardzo skomplikowane.
Tak prawdę mówiąc to pasy i klapa mało mnie interesują, ale te spryskiwacze to bym chciał, bo ostatnio w trasie mi zabrakło, a pogoda była do kitu i musiałem jechać parę kilometrów przemywając szybę tym co innym spod kół wychlapywało. Da się jakoś sprawdzić czy przy zbiorniczku jest czujnik?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 228 gości