MK4 - zamek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt sie 29, 2006 10:54

jeżeli masz centralny dokładany to sprubuj przesunąć siłowniczek do góry aby mocniej otwierał .
Tobie się może wydawać że siłownik pracyje poprawnie ,ale poprubój różnych ustawień siłowniczka



krzysiek.domini
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 18, 2005 12:05
Lokalizacja: koszalin

dot zamka

Post autor: krzysiek.domini » wt sie 29, 2006 11:47

miałem taki sam przypadek. Drzwi otwierały się normalnie a z piolota nie. u mnie trzeba było spradzić naciągnięcie linki od strony klamki z zewnątrz. jeżeli naciąg linki jest zbyt dużu drzwi bedą się blokować po zamknięciu centralnego zamka, natomiast normalnie będą się zamykać i otwierac. najprościej trzeba zdjąc zaślepkę klamki wykręcając śrubę od spodu, zakończenie liknki w kształcie prostopadłościanu u mnie ustawiłem mniej więcej po środku karbowanego miejsca. ta sytuacja spowodowana jest konstrukcyjnie w samym zamku , do tego doszliśmy kupując drugi zamek powodzenia



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

a może padł swich w zamku, miałem kiedyś taki problem

Post autor: hauer » wt sie 29, 2006 13:39

kawałek ruchomego metalowego elementu przetarł osłonkę w swich-u i starł go na popiół. zamek przestał działać z centralnym. po wymianie swich-a wszystko wróciło do normy. niestety swich został wyciągnięty ze starego zamka :(, VW nie sprzedaje tgo osobno. generalnie w ASO zaproponowano mi wymianę całego zamka grrrrrrrrrrrr.



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » śr sie 30, 2006 08:16

może warto poszukać jakiejś "padliny" i wymontować ten swich? można też poszukać na giełdach elektronicznych. zdaje się było na nim napisane "BURGESS" ale głowy nie dam. cały zamek to poważny wydatek(oczywiście zależy na czyją kieszeń trafi :) )
pzdr

PS sprawdziłem. Switch firmy saia-burgess, model podobny do V4NCS, ale może być tak że dla VW firma ta robi korpus switcha z dwoma plastukowymi bolcami do montażu w zamku. z tego co pamiętam dale się tego switcha wybebeszyć i można by tylko wymienić tego dzyndzla. niestety mnie się nie udało znaleźć tego mikrostyku w ofercie jakiegoś sklepu internetowego. może poszukaj na giełdzie elektronicznej, albo jakiś znajomek elektronik coś poradzi. na zachodnich e-sklepach jest tego w kij

rzuć okiem na stronę producenta: http://www.saia-burgess.com/2302/2303/2 ... 0/2882.asp

gdyby ci przyszło do głowy wyciągać ten zamek to wyjmij go razem z całą płytą na której są zamontowane podnośniki szyby. inaczej wszystko może się w cholerę połamać (doświadczyłem tego :( ). najlepiej pojechać do jakiegoś ASO i pogadać z mechanikiem oni czasami mają pochowane zamki z porozbijanych aut. można się dogadać
pzdr



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » śr sie 30, 2006 10:19

hehe 2 tygodnie temu szlag trafił u mnie te zaczepy od szyby. zestaw naprawczy kosztował mnie 170 złych ale teraz łomem to trzeba będzie łamać :):):) pacany z VW specjanie zrobili te zaczepy z lichego plastiku żeby się ten zestaw naprawczy dobrze sprzedawał.
mam nadzieję że zakładasz oryginalny VW-wy zestaw naprawczy?!

PS
mam prośbę mógłbyś przy okazji zobaczyć jakie jest oznaczenie na tym switchu w zamku.
może jest tam jakiś typ albo co?
thx



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » śr sie 30, 2006 11:06

no tak w końcu ASO Szewczyk w Wawie musi z czegoś żyć :). hehe swoja drogą można u nich ponegocjować.



Awatar użytkownika
Dwight
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sty 16, 2006 10:14
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Dwight » śr sie 30, 2006 13:11

Ja właśnie jestem po wymianie zamka (450zł) a teraz czekam na zestaw naprawczy bo mam bocznego kabrioleta :rotfl: .Jak tak dalej pójdzie to ten zestaw bedzie towarem deficytowym :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 332 gości