Sonda lambda na jaka wymienic?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kondzio2001

Sonda lambda na jaka wymienic?

Post autor: kondzio2001 » czw sty 27, 2005 12:15

Czy ma ktos z was do czynienia z tanszymi uniwersalnymi sondami czy sa one dobym zamiennikiem czy nie warto w to inwestowac? Slyszalem ze jest jakas roznica w ilosci przewodow, moje autko to GOLF III 1,6 93r ABU, poradzcie bo nie lubie wyrzucac kaski w blota i moze trzeba wydac wiecej na orginal? :chytry:



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » czw sty 27, 2005 13:11

kiedys u siebie wymienialem w poprzednim samochodzi i z tego co wiem i co slyszalem generalnie wszystkie sondy dzialaja na tej samej zasadzie. Zamiast kupowac za pare stowek jakiegos oryginala na allegro za 50 dych i bedzie to samo. Ilosc przewodow jest wazna, sa nastepujace na pewno rodzaje, 1 przewodowa - tylko sygnal., 3 przewodowa - sygnal, 2xgrzalka (taka pewnie masz), 4 przewodowe sygnal, 2xgrzalka, masa. Jak bedziesz wymienial z 3 przewodowej najlepiej kup 4 przewodowa, wtedy bedziesz mial mase oddzielnie i beda lepsze odczyty... Wazne zeby gwint sie zgadzal, wymiana banalnie prosta, wykrecasz, przewody przelutowujesz i wkrecasz i koniec..


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
adas3003
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 15:26
Lokalizacja: SIEMIANOWICE SLASKIE
Kontakt:

sonda

Post autor: adas3003 » czw sty 27, 2005 14:39

witam u mnie tez padla sonda w vr6 podjechalem do sklepy jak gosc rzucil cena to wyszlem chcial 500zl za orginal do vr6,ja kupilem uniwersalna na allegro za 75zl i auto jezdzi jak trzeba.W golfach sa sondy 4przewodowe 2biale,1czarny,i jeden szary



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 412 gości