[MK3] Szyba Czołowa. Jaki Koszt i gdzie najlepiej założyć ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamil_sta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt cze 16, 2006 22:13
Lokalizacja: Włocławek

[MK3] Szyba Czołowa. Jaki Koszt i gdzie najlepiej założyć ?

Post autor: kamil_sta » czw sie 24, 2006 20:24

Witam !!! Mam pękniętą przednia szybe w golfie 3 z 1992 roku !!! Nie wie ktoś czy w okolicach Włocławka tanio ktoś ma jakieś szyby i zakłada ?We Włocławku najtaniej 410 zł ze wszystkim ale chyba jutro pojade do Kikółkowa chyba (koło Koła) bo mnie wszystko wyniesie 350-360 Prosze o odpowiedź i pozdro !!!
Ostatnio zmieniony czw sie 24, 2006 22:03 przez kamil_sta, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » czw sie 24, 2006 20:32

Jak dobrze pamiętam to my płaciliśmy 360zł za zieloną z paskiem u góry. W cenie był montaż to była jakaś promocja na święta Bożego Narodzenia. Było to W Hanesco Lublin :bigok:



Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » czw sie 24, 2006 22:38

jakieś 350 zł za barwioną szybę z pasem to chyba norma

warto, żeby samochód po założeniu szyby sobie odstał dłuższy czas (mnie szybiarz ostrzegał, żeby mocno uważać na dołki czy torowiska przez ok. 3 dni, a niektórzy nie oddadzą ci auta tego samego dnia) to po prostu musi dobrze wyschnąć, bo szyba przenosi naprężenia



Awatar użytkownika
kamil_sta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt cze 16, 2006 22:13
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: kamil_sta » pt sie 25, 2006 08:35

A ja jade 30 km od domu dzisiaj na 10 sie z facetem umowiłem że mi wstawi i z powrotem będe musiał lżej jechać chyba !!!



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: [MK3] Szyba Czołowa. Jaki Koszt i gdzie najlepiej założy

Post autor: RobertP » sob sie 26, 2006 17:51

kamil_sta pisze:Witam !!! Mam pękniętą przednia szybe w golfie 3 z 1992 roku !!! Nie wie ktoś czy w okolicach Włocławka tanio ktoś ma jakieś szyby i zakłada ?We Włocławku najtaniej 410 zł ze wszystkim ale chyba jutro pojade do Kikółkowa chyba (koło Koła) bo mnie wszystko wyniesie 350-360 Prosze o odpowiedź i pozdro !!!
przyjedź do Ostródy z szybą (koszt w Olsztynie samej szyby to do 300zł(ztrzelilem bo do swojego paska kupiłem zieloną z pasem za 227zł) oczywiście bez uszczelek
i sam wklejałem, mam wszystko co trzeba i kleje i podkłady do kleju ! oraz odpowiednie przyssawki
jak przyjedziesz ;-) weź parę piwek (no wiesz koszty kleju ... ) a pod 5-6 godzinach bedziesz mógł spokojnie powoli odjechać po jej wklejeniu nie licząc czasu wycinania i przygotowania ... :-)



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » sob sie 26, 2006 22:44

Powiem Ci tylko że szybę to wymienić potrafi sporo ludzi tylko nie każdy robi to dobrze więc nie rób tego w żadnym zakładzie blacharskim czy lakierniczym ani za "flaszkę" ja potem często poprawiam ich pracę wycinam szyby klientom (odzyskuje całe) i jadą robić auta znów bo rdza wywala na dach albo woda leci po zimie do środka bo nie dano podkładu na lakier (mało kto to robi) Robię przy tym z 8 lat i widziałem takie rzeczy że głowa boli Nie oszczędzaj na tym bo to również sprawa bezpieczeństwa



Awatar użytkownika
kamil_sta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt cze 16, 2006 22:13
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: kamil_sta » ndz sie 27, 2006 09:18

Szyba założona - Kikół - ok. 10km odc Lipna - Ital Glass - facet jest włochem - 235 zł szyba z pasem zielonym + 90 zł robocizna - Wszystko Ok !!!! POlecam !!!!
PS ... Po Włozeniu szyby została u góry przyklejona taśmą którą po dojechaniu odkleiłem - jechałem spowrotem spokojnie jakieś 80 - 100 km/h i wszystko ok - oczywiście musiałem uwarzać na dziury !!!



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn sie 28, 2006 08:27

Kand pisze:Powiem Ci tylko że szybę to wymienić potrafi sporo ludzi tylko nie każdy robi to dobrze więc nie rób tego w żadnym zakładzie blacharskim czy lakierniczym ani za "flaszkę" ja potem często poprawiam ich pracę wycinam szyby klientom (odzyskuje całe) i jadą robić auta znów bo rdza wywala na dach albo woda leci po zimie do środka bo nie dano podkładu na lakier (mało kto to robi) Robię przy tym z 8 lat i widziałem takie rzeczy że głowa boli Nie oszczędzaj na tym bo to również sprawa bezpieczeństwa
no ja pierwszty raz wymieniałem w swoje Audi ok.8 lat temu, i tak zacząłęm, nie mam warsztatu bo pracuje zupełnie przy czym innym, ale robię to wydaje mi się że dobrze.
wymieniałem już w kilkunastu autkach (swoich i znajomych) i nie mam czego się wstydzić, nie byłl reklamacji nic nie rdzewieje, i cieknie itd...
dla znajomych robiłem powiedzmy że nie za darmo ale za zwrot kleju



BTW
Kand a nie chcesz kupić troszkę takiego kleju (białego) do wklejania (mam z 1000szt "kondoników" zapakowanych ładnie w kartonach) i odpowiedniego podładu "Primera" ???



[ Dodano: Pon Sie 28, 2006 08:29 ]
kamil_sta pisze:Szyba założona - Kikół - ok. 10km odc Lipna - Ital Glass - facet jest włochem - 235 zł szyba z pasem zielonym + 90 zł robocizna - Wszystko Ok !!!! POlecam !!!!
PS ... Po Włozeniu szyby została u góry przyklejona taśmą którą po dojechaniu odkleiłem - jechałem spowrotem spokojnie jakieś 80 - 100 km/h i wszystko ok - oczywiście musiałem uwarzać na dziury !!!
powiem Ci że kiedyś też tak zrobiłem, pojechałeś ale po jakim czasie ?
po 4 godz to OK, ale nie daj boże jak obsunęła się w dół bo nie było kliników na dole
to może cieknąć do śrdoka :-( czego i nie życze, ale i to się da naprawić ... :-)



Awatar użytkownika
kamil_sta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt cze 16, 2006 22:13
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: kamil_sta » pn sie 28, 2006 08:37

Na dole są specjalne podpurki na których szyba się zatrzymała ale jest już wszystko ok !!! Szyba trzyma i co najważniejsze nie przecieka :bigok:



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » pn sie 28, 2006 08:46

RobertP pisze:Kand a nie chcesz kupić troszkę takiego kleju (białego) do wklejania (mam z 1000szt "kondoników" zapakowanych ładnie w kartonach) i odpowiedniego podładu "Primera" ???
Dzięki ale nie skorzystam mam swoich dostawców



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn sie 28, 2006 09:59

Kand pisze:
RobertP pisze:Kand a nie chcesz kupić troszkę takiego kleju (białego) do wklejania (mam z 1000szt "kondoników" zapakowanych ładnie w kartonach) i odpowiedniego podładu "Primera" ???
Dzięki ale nie skorzystam mam swoich dostawców
ale napewno nie kupisz u nich taniej jak ode mnie 12zł/1szt :-)

[ Dodano: Pon Sie 28, 2006 10:00 ]
kamil_sta pisze:Na dole są specjalne podpurki na których szyba się zatrzymała ale jest już wszystko ok !!! Szyba trzyma i co najważniejsze nie przecieka :bigok:
te podpurki nie zawsze dobrze trzymają, ja zawsze robię dodatkowe "kołeczki" ...
i nie wszystkie samochody je posiadają :-)



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » pn sie 28, 2006 10:10

RobertP pisze:ale napewno nie kupisz u nich taniej jak ode mnie 12zł/1szt
a wystawisz mi fakturę?



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn sie 28, 2006 10:22

Kand pisze:a wystawisz mi fakturę?
tak, ale zależy w sumie ile wziął byś sztuk (pakowane w kartonikach po 20szt)?



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » pn sie 28, 2006 13:15

RobertP pisze:
Kand pisze:a wystawisz mi fakturę?
tak, ale zależy w sumie ile wziął byś sztuk (pakowane w kartonikach po 20szt)?
przemyślę to :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 202 gości