[MK2] Wylaczenie pompy spryskiwacza tylnej szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

[MK2] Wylaczenie pompy spryskiwacza tylnej szyby

Post autor: Kapibara » śr sie 23, 2006 20:28

Mam pytanko co do pompy spryskiwacza tylniej szyby. Podlaczylem otwieranie tylniej klapy na silownik i wlanczam go w taki sam sposob jak sie wlanczalo tylnia wycieraczke i razem z nia spryskiwacz. Jak mozna wylaczyc ta pompe, ktory kabelek przeciac, ale zeby napiecie na wycieraczke (u mnei silownik) dochodzilo. Patrzylem juz na schemat instalacji i probowalem cos majstrowac ale jak przeciolem jeden kabel to na przednie wycieraczki tez spryskiwacz nei dzialal ....
Ostatnio zmieniony śr sie 23, 2006 21:51 przez Kapibara, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » śr sie 23, 2006 20:32

pomajstruj przy zbiorniku spryskiwacza w komorze silnika,może jak jeden odłączysz,to nie będzie spryskiwacza,i może dalej jakos pójdzie?

[ Dodano: 23 Sie 2006 20:33 ]
ty po woju kapralem byłeś Kapibara, ja też


:arrow:[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=150]MÓJ MK2[/size][/url]

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr sie 23, 2006 20:44

a nie masz ty czsem jednej pompki na przód i tył, i po przecięciu przewodu nie działa wtedy pompka?


:-k ...

wojtek_sari
Forum Master
Forum Master
Posty: 1229
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 08:55
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

Post autor: wojtek_sari » śr sie 23, 2006 20:49

Kapibara, konkretnie to nie wiem czy chodzi Ci o to zeby wogole nie dzialal czy jednak chcesz go miec(spryskiwacz) jesli go nie chcesz miec to mozesz odciac kawalek wezyka przy pompce i go zawiazac(wezyk ktory idzie na tyl ten na dole pompki) ja tak mam napiecie zostaje a spryskiwacz nie pryska:) jak ci nie pomoglem to sprecyzuj temat pozdro


Moje Sviro ;) - www.facebook.com/greenscirocco

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » śr sie 23, 2006 23:32

hm.. nie wiem czy czasem napięcie podawane na tylnią wycieraczke nie jest połączone jednocześnie z pompką.. myślę, że raczej tak.. bo np. na przodzie osobno włączasz spryskiwacz a osobno wycieraczki, natomiast z tyłu włączasz wycieraczkę i spryskiwacz... chociaż mogę się mylic.. ja zaślepiłbym wężyk idący na tył tam przy masce ... chyba, że chcesz poprostu odłączyć pompke to hm.. szukałbym próbnikiem gdzie pojawia się napięcie po "popchnięciu" manetki...
mozna by jeszcze szukać przy samej pompce.. tylko trzeba by było sprawdzić , czy to napięcie, które pojawia się przy włączeniu tylnej wycieraczki nie pojawia się przy spryskiwaniu przedniej szyby



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw sie 24, 2006 00:07

no mozna zaslepic rurke ale ile to wytrzyma, boje sie ze kiedys strzel. chodzi mi dokladnei o to zeby pompa spryskiwacza nie dzialala na tylnia szybe, wcale nei reagowala na ruch manetki. Jednoczesnei ruch manetki ma powodowac podawanie napiecia na przewody wycieraczk itylniej. Jutro musze zobaczyc czy czasem cos sie nei da zrobic przy samej pompce ale wydaje mi sie ze to gdzies wczesniej jest rozwiazane i nei moge do tego dojsc jak

[ Dodano: Czw Sie 24, 2006 00:08 ]
Leon_Wechtel, no bylem na szkoleniu wojskowym 6 tygodni, ale juz mam rezerwe na szczescie



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » czw sie 24, 2006 00:12

2 mozliwosci, albo masz 2 zbiorniki - jeden pod maska drugi w bagazniku, to sprawa jest prosta bo odlaczas wtyke w bagazniku... natomiast jak masz tylko pod maska, to silnik kreci w dwie strony, wiec jeden z plusow przy silniku trza odciac... i tyle

sprawdz sobie tylko najpierw z kumplem miernikiem co trza uciac, zebys sobie przodu nie odlaczyl :>



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw sie 24, 2006 06:49

malolat pisze:natomiast jak masz tylko pod maska, to silnik kreci w dwie strony, wiec jeden z plusow przy silniku trza odciac... i tyle
nie wiem czy to będzie działało. Wydaje mi się, ze do pompki dochodzą tylko dwa przewody. Zdejmij wężyk i zaślep otwór w pompce.



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw sie 24, 2006 10:29

do silniczka ida tylko 2 kabelki niestety. mozna zadac inaczej pytanie. W ktym miejscu jest rozdzielane to ze raz pompa pompuje na tylni spryskiwacz a raz na przedni. gdzies w kablach z manetki

Obrazek


Obrazek



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » czw sie 24, 2006 11:57

Moze pomoze wam moj przypadek. Miałem takie cos ze jak nalałem do zbiornika plynu na full to silniczek mi puszczal wode i zaraz polowy plynu nie bylo :grin: Trafilem okazje na allegro i kupilem cały zbiornik od golfa za 7zł :grin: Z tym ze tam silniczek byl tylko z jednym wyjsciem(bez spryskiwacza tylniej szyby).I teraz jak spryskuje przednia szybe to wszystko OK a jak wlanczam wycieraczke tylniej szyby to spryskiwacz ładuje na przednią a chodzi tylnia :grin:



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » czw sie 24, 2006 17:45

Nic nie odcinaj (kable) bo pompka jest jedna tylko kręci się w dwie strony, dając na jeden lub drugi wężyk. Po prostu utnij sobie wężyk który idzie do tyłu i włóż go z powrotem do zbiorniczka tak, by lało się w kółko. Zaślepka może spowodować rozszczelnienie się pompki. Albo włóż diodę przed silniczkiem, to nie będzie przewodzić z odwrotną polaryzacją.... albo zrezygnuj z przeróbki klapy, badź co bądź spryskiwacz czasem jest potrzebny. :bigok:



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw sie 24, 2006 22:00

eh, dobry pomysl z wlozeniem wezyka spowrotem do zbiornika szkoda ze go juz ucialo eh i teraz boje sie troche o ta pompe. dzieki wszystkim za pomoc teraz goferke ma inny problem bo mu poloska strzelila



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pt sie 25, 2006 11:36

Kapibara pisze:dobry pomysl z wlozeniem wezyka spowrotem do zbiornika szkoda ze go juz ucialo
No to kyp w motoryzacyjnym kawałek węzyka i załóż na końcówkę i wsadź do zbiornika. Bądź co bądź węzyki na pompce można wymienić :P


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 308 gości