[mk2] Podświetlenie zegarów szwankuje.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Carrot_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 03, 2005 13:44
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

[mk2] Podświetlenie zegarów szwankuje.

Post autor: Carrot_S » pt sie 18, 2006 15:54

Cześć! Posłużyłem się wyszukiwarką, ale odpowiedzi nie znalazłem...
Jak kupiłem samochód, to działało tylko podświetlenie zegara i obrotomierza. Potem przestało działać również podświetlenie obrotomierza i jak jadę wieczorem, to wiem tylko która godzina ;) No i jeździłem tak dłuższy czas, bo nie miałem ochoty narazie się tym zajmować, ale zima się zbliża i częściej będzie ciemno :( Ostatnio zadziałało mi podświetlenie prędkościomierza! Te, które nie działało od początku..., ale jak musiałem się na chwilę zatrzymać i wyłączyć światła, to po ponownym odpaleniu samochodu już znowu nie działało :/
Wniosek - żarówki pewnie nadal dobre, no i bezpiecznik też.
Czasami jest też tak: Przestaje działać niebieska dioda od długich świateł (zwykle na początku działa, a po 20-30 km jazdy w nocy przestaje), a czasami dzieje się jeszcze coś dziwniejszego - niebieska dioda cały czas działa, ale jak przełączę na długie, to obrotomierz przestaje działać (wskazówka opada do zera), jak znowu na drogowe, to prędkościomierz zmartwychwstaje :)
Fajny cyrk, no nie?
Więc hilfe! Nie wiem nawet jak się zabrać za sprawdzanie czegokolwiek...



Awatar użytkownika
marepako
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt sie 12, 2005 17:52
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: marepako » pt sie 18, 2006 16:06

sprawdzilbym nastepujace rzeczy-wlacznik swiatel (potrafi naprawde niezly cyrk zrobic); podleciec gdzies na zlom i podmienic na chwile sprwadzic czy cos daje ten zabieg. co do tej zarowki na predkosciomierzu-odkrec zegar i ja przekrec mocniej-sa na jednym obwodzie wszystkie wiec tylko to moze byc (chyba ze juz miales grzebane i masz np krotko kable pociagniete od wlacznika bo sciezki zostaly uszkodzone na zegarze). nie masz czasem przy zmianie swiatel innych akcji typu spryskiwacz wycieraczka czy kierunki??jesli tak to sprawdz dokrecenie manetek pod kierownica (3 sruby).


One Man Crew

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt sie 18, 2006 17:01

wez jeszcze poczysc lub czyms popsikaj styki we wtyczce do licznika jak masz 2 to w dwoch,mozesz gdzies masy niemiec i dzieje sie choinka.do tego nie trzeba sciagac licznika dojdziesz odkrecajac tylko oslone nad kolanami.



Awatar użytkownika
Carrot_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 03, 2005 13:44
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Carrot_S » pt sie 18, 2006 17:02

A może ktoś wie, jak sprawdzić, czy to wina włącznika świateł bez pomocy drugiego włącznika? W kostce jest 11 ponumerowanych pinów i czy można połączyć odpowiednie z nich tymczasowo jakimiś drucikami, kabelkami, tak, jak robi to włącznik?



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt sie 18, 2006 17:07

Carrot_S, lepie nic nie kombinuj w ten sposub jesli sie pomylisz mozesz posadzic styki w przelacznikach kierownicy(skleisz)i bedziesz mial wydatek z rzedu 100-150zl na poczatek.lepiej popros kogos kto ma mk2 i zamiana trwa minute,i pewniejsze.



Awatar użytkownika
Carrot_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 03, 2005 13:44
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Carrot_S » pt sie 18, 2006 17:21

Ja chyba poprostu kupię sobie wkońcu ten włącznik, bo to nie jest majątek za jakiś zamiennik. W obecnym i tak coś mi tam grzechocze i mnie to "swędzi" ;), pozatym raz na jakiś czas nie załapują mi światła i muszę popstrykać kilka razy. Da się z tym żyć, ale jeśli jest prawdopodobieństwo, że od tego może szwankować podświetlenie, to wkońcu wezmę i kupię...
Jak zadziała, to napiszę, a jak nie, to pociągniemy dalej wątek :) i na końcu punktami rozsypie po okolicy hehehe... :okej:



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pt sie 18, 2006 17:27

Carrot_S, ten włącznik jak się przy tapia robią się jaja, np. jak masz halogeny samoróbki podłonczone bez przekaźników to po tyłku dostaje włącznik. Też bym zrobił jak wcześniej pisali wD-40 i po stykach od licznika. Mi kiedyś wypieła się kostka i auta nie mogłem odpalić ;). Ja nówkę włącznik kupiłem za 70 zł. Na szrocie góra 2 dychy.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pt sie 18, 2006 22:05

Carrot_S pisze: niebieska dioda cały czas działa, ale jak przełączę na długie, to obrotomierz przestaje działać
Uszkodzone ściezki na folii z tyłu licznika....Obrotek nie działa i podświetlenie zegarów tez....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 464 gości